Home Bristol // PHOTOTOUR // aneb náš příběh a doporučení osobně ozkoušených míst

Bristol // PHOTOTOUR // aneb náš příběh a doporučení osobně ozkoušených míst

written by Natálie Kotková 14.4.2015
Včera jsem vám nahrála video, na které se můžete podívat na mém YouTube nebo přímo ve včerejším článku. Dnes se s vámi podělím o výběr z fotek! Kdo jste video viděli, tak víte, co se celý den dělo, ale zde je shrnutí!
Do Bristolu jsme jeli s Beauem a Samanthou, protože jí tam měla přiletět kamarádka, ale už od rána bylo tak trochu veselo! Nejdříve zrovna v tu chvíli, kdy jsem jela na nádraží na kole pršelo opravdu “heavily”, takže jsem krásně ozkoušela, co vydrží kožená bunda a jeany. Bunda obstála s devíti body z deseti, za to jeany byly k nepoznání. Poté se sourozenecká dojka malinko opozdila, tak nám o pár sekund ujel vlak. Další vlak nám opět nějak uniknul zrovna v tu dobu, kdy jsme se dozvěděli, že let té kamarádky, měl zpoždění a nenapojoval už na ten další přímo do Bristolu, tak že přiletí místo v 9 ráno až kolem páté odpoledne. Rána jsou zkrátka vždy zajímavá! O to více se ale povedl samotný výlet!
Ten jsem dokumentovala opravdu poctivě místo po místu, které jsme navštívili nebo jen tak procházeli kolem. Od nádraží (které je mimochodem opravdu umělecké dílo), ze zastávky Bristol Meads skoro hned v centru, se projít kolem řeky, přes Queen’s Square až do docks. 
My jsme se u přístavu stavili na brunch v Mud Dock, což je obchod s kolama v přízemí a v teráskou s výhledem a originální kavárnou v prvním patře. Jídlo vynikající, takže své kroky můžete směřovat také tam. A kdyby měl někdo z vás v oblibě hipster místa, tak jsem četla, že to je “one of the best hipster places in Bristol” :-).

Dále jsme tedy zamířili do přístavu. Docks měli svou atmosféru se všemi loděmi, obchůdky, živou hudbou a … racky. Hned blízko je At@Bristol, což je science centrum s různými atrakcemi. My se moc nevzdělali a spíš jsme neodolali zmrzlině a tak trochu nás fascinovala zrcadlová koule, tak jsme vyfotili fotky a ve videu je vlastně i náš taneček. Dál jsme šli k Bristol bridge! 
Určitě stojí za to si na most udělat menší výšlap kvůli výhledu, ale my se tam už nestihli podívat a ani by to asi s tou šedou oblohou nebyla až taková paráda. Také se vyplatí se jen tak procházet podél “vody”, jelikož ty přístavní baráčky a všude různé uličky zkrátka mají své kouzlo. Od mostu jsme šli celou cestu zpátky až na nádraží, že za kamarádkou pojedeme až na letiště a uděláme jí radost, ale autobus stál sedm liber, takže jsme se uvelebili na jedné z laviček a čekali a čekali. Mezitím nám opět vyhládlo, tak jsme hned po přivítání Emily vyrazily, přes “menší” spršku deštěm, na večeři do the Steak of Art. Tady ruku na srdce, pokud byste měli navštívit jen jedno místo v Bristolu, tak já vám nejspíš doporučím tuto restauraci! 
Vynikající jídlo bylo spolu s interiérem opravdu zážitek! A cestou do restaurace se i trochu projdete. Jinak, mimo Bristol je pobočka ještě v Cardiffu. V podstatě to je restaurace s ojedinělými místy na sezení a galerií, a ani to nebylo dražší než jiné restaurace. Doporučuji lilkové lasagne a chocolate mousse on the peanut butter bar s karamelovou zmrzlinou! Jako završení dne ideální. Stejně jako procházka po nočním osvětleném Bristolu zpět na nádraží. Byli jsme z toho tak ohromeni, že jsme se i malinko ztratili. Děkuji pane Google za Vaše mapy a také jsem se opět utrvdila v tom, že nosit s sebou vždy a všude dvě powerbanky se skutečně vyplatí 🙂 !

4 comments

Dominika Lukášová 14.4.2015 at 11:28

Tyhle tvoje články mám ze všech nejraději! <3 překrásný fotky, ty si s tím foťákem prostě skvěle rozumíš a já hltám jednu fotku za druhou a i když je jich tolik, tak je pokaždý projíždím ještě nazpátek!

Reply
lady minimalism 19.4.2015 at 8:33

Nádherné fotky, nádherné miesta a určite aj úžasné zážitky. Neskutočne závidím (samozrejme v dobrom) 🙂
http://ladyminimalism.blogspot.sk

Reply
Lenny M. 19.4.2015 at 8:59

Ty zmrzliny… Jeste ze jsou tady v Dansku tak drahe :D:D

LENNY MALI .com

Reply
Anonymní 28.4.2015 at 10:40

Oooh, Bristol…Byla jsem tam na kurzu angliny a do mesta se zamilovala. Mela jsem kliku na pocasi, slunicko, vsechno kvetlo, zadny dest, dost netypicky brezen. Diky za skvele video, ktere mi Bristol pripomnelo:) J.

Reply

Leave a Comment