Home Druhé ohlédnutí za Českou Miss – velký pátek – aneb co se nevešlo do vlogu – 2/3

Druhé ohlédnutí za Českou Miss – velký pátek – aneb co se nevešlo do vlogu – 2/3

written by Natálie Kotková 7.5.2016
V minulém článku jsem vám popisovala naše soustředění těsně před samotným finálem a dnes jsem tu s dalším článkem! Přiblížím vám jeden ze dvou asi nejdůležitějších dnů – pátek před finálem! Samotný samotný den “D” pak zase v dalším článku! Původně jsem to chtěla spojit, ale nějak jsem se rozepsala, tak ať vás nezahltím!

 

Pátek, den před finálem, je poslední možností vše pořádně natrénoval, nazkoušet a případně napravit. Celý den se zkouší různé vstupy a průběžně nás češou a líčí. Zkoušely jsme si šaty na nástup od Dominiky a Jaroslavy Sedláčkové a různě poletovaly, kde nás bylo třeba. Večer se totiž koná oficiální generálka, jako by jsme už šly naživo samotné finále. Předtím to tedy zkoušíme v těch našich “květácích” (to je ten náš účes, jak nám vždy sepnou navlněné prameny nahoru) a jsme po většinu času nenalíčené. Ty květáky nás nikdy nepřestane bavit nosit – člověk se cítí “ták nádherný” :D. Ten den klasicky utekl neskutečně rychle a vy jste najednou nalíčení, načesaní a na sobě máte šperky a šaty evokující pocit – ok, jde se na to! Dochází vám, že to je “jen” generálka, ale chcete si to zkusit co nejlépe, aby finále šlo jako po másle. Já to mám tedy tak, že i když jedu naplno, tak potom když prijde na věc (= finále), tak stejně něco přidám nebo změním. Ten okamžik mě vždy pohltí! V pátek hlavně proíhá ještě jedna důležitá aktivita…

Před generálkou totiž probíhá pohovor s porotou. Ten je velice důležitý, jelikož je to poprvé, co vás tito důležití lidé uvidí naživo a můžou si s vámi popovídat a nějak vás poznat. Jdete tam připravené, jako na finálový večer. V místnosti sedí kolem vás, teď nevím přesně, ale asi kolem 20 lidí, a ti hodnotí vlastně vše, co z vás v tu chvíli vyzařuje. Jak jsem říkala ve vlogu, tak my předtím měly neskutečný frmol, jelikož byl velký skluz. V době, kdy měla jít první finalistka na pohovor jsme šly teprve z fittingu šatů – a to v podstatě neupravené (stále s “květáky” na hlavě). První půlka, která jsme šly k porotě jsme to tam měly trochu narychlo a já se ještě dozvěděla takové dvě ne moc příjemné zprávy, že jsem radosti všude kolem zrovna neskákala. Každopádně jsem se ale “kousla” a řekla jsem si, že tohle je ten moment, který může ovlivnit – a ovlivní – celé mé umístění a to, jak se na mě ti lidé budou dívat. Jsou to totiž i profesionálové z oborů, které mě zajímají, takže jsem nechtěla zklamat samu sebe, Českou Miss, jít do toho naplno a zahodit ty nepříjemnost daleko do “pryč”. Nevím, jak jsem si vedla, to se ke mně asi nedostane, ale byla jsem sama sebou – ukecaná, usměvavá, upřímná a snad i uvolněná. Docela velkou část rozhovoru jsem měla i v angličtině, tak jsem byla i ráda. Celkově jsem si tam tak nějak dokázala, že ta “síla mysli” je důležitá. Na rozhovor jsem šla rozladěná z těch “zpráv”, předtím vás neustále někdo neustále upravuje a snaží se vás i podpořit. Je to milé, ale vy nemáte takovou tu chvilku pro sebe, kterou já většinou potřebuju, před začátkem čehokoliv. Vstupem do místnosti (samozřejmě jsem si dala pozor, aby to bylo pravou nohou :D) jsem to ale vše odhodila a hrozně jsem si to užila. Klidně bych tam nakonec byla ještě déle a povídala si. Takže, pokud se někdo z vás k tomuto pohovoru v České Miss také dostanete, nebo vlastně k jakémukoliv, tak – no stress, užívejte si to a na vše kolem zapomeňte!

Takhle jsem vyrazila k porotě. A pak jsme započali generálku (na to taneční číslo jsem mohla koukat neustále!)
 

Doma to potom bylo večer zajímavý, sice jsem padla do postele hned jak to šlo, ale předtím jsem se bavila s bráchou, že mi to vůbec nepřijde, že je to tady. Přišlo mi, že v sobotu, den finále, jdu na další zkoušky a ne že mě uvidí přes milion lidí v televizi :D. Myslím, že ta moje menší tréma byla díky nějakým těm zkušenostem které mám přes FashionTV, Youtube a další soutěže. Takže pokud můžu něco doporučit, tak jít do soutěže už trochu otrkaná. Podle mě je to znát, na té vnitřní pohodě 🙂 Ostatní holky třeba měly Českou Miss, jako první zkušenost a zvládly to náramně, takže třeba to budete mít taky v krvi! A jak probíhá finálový den? O tom tedy v dalším článku – o finále, pocitech na podiu a afterparty!

5 comments

Péťa 7.5.2016 at 12:25

Milá Naty, moc jsem ti v soutěži fandila, přestože mi přišlo, že některé slečny jsou třeba o něco hezčí. Myslím si ale, ale do finále Miss se ošklivé dívky nedostanou a je proto potřeba brát ohledy hlavně na takovou tu sílu ducha, vlastní sebevědomí a schopnosti. Když jsem se v letošním roce dívala na Miss Universe a Miss World, jsou tak všechny dívky tak krásné, že právě jen schopnost upozornit na sebe nějakým pozitivním způsobem je může vynést výš. A věřím, že právě proto budeš mít na Miss World velkou šanci. Určitě ti budu fandit 🙂 a moc hezký článek.

Reply
Viktória Ceglédyová 7.5.2016 at 13:30

Super článok. 🙂
Victoria's secrets

Reply
Ela Kubeckova 7.5.2016 at 15:35

Číst si o takovéto velké události z první ruky od někoho, kdo se nacházel přímo ve středu dění je prostě super! Jsem ráda, že i přes Tvůj nacpaný diář si stále najdeš čas se s námi podělit o dojmy a zážitky, jak formou vlogů, tak článků 🙂 Moc držím palce do budoucna a těším se na další články!

Ela xx
http://elakubeckova.blogspot.co.uk/

Reply
►Nadush 8.5.2016 at 13:17

Si naozaj veľmi krásna ! Pristane ti to veľmi 🙂
NEW POST : THE COLORFUL THOUGHTS

Reply
withkass 9.5.2016 at 20:13

Tak to je teda nabité ! Len ako divák z televízie som si vôbec neuvedomovala čo všetko je za tým . Je skvelé , že o tom píšeš.

Reply

Leave a Comment