Home Hossegor a okolí – tipy na místa, kam zajít a kde se najíst

Hossegor a okolí – tipy na místa, kam zajít a kde se najíst

written by Natálie Kotková 27.7.2016
Oba vlogy jsou již na Youtube, tak je na čase postnout ještě místo mluveného slova i to psané. Nebudu se ale moc rozepisovat. Dám vám jen info o místech, které se mi u Seignosse líbily, abych vám taky ukázala všechny ty fotky, které jsem pořídila! Dál o tom, kam zajít na vynikající jídlo!
První místo je Hossegor!
Hossegor je takové surfové městečko, kde jsem měla naprosté deja vu! Kdo viděl video, tak ví proč – hrozně mi totiž připomínalo Huntington Beach! Ta atmoška, obchůdky a lidi v tý nejpohodovější náladě. Oh yes!
Je to od Seignosse blízko a jde tam dojet i na longboardu. Všude jsou tam cestičky. My si hlavně zajely na zmrzlinu. Janča mi říkala, že je naprosto bezkonkurenční. To jsem přeci musela ozkoušet! No a jakožto osvědčený obří jedlík, gurmán a nenasyta vám musím všechno potvrdit! Dala jsem si sorbety a hned jsme tam jely víckrát. Cenu jsme raději ignorovaly. Umm, dala bych si ji znovu!

Potom jsme se šly jen tak procházet po městečku. Je to v podstatě jedna cesta, po který jdete a všude jsou jen samé krámky a dojdete zase zpátky tam, kde jste obhlíženou začaly. Nic jsem si teda nekoupila, ale šlo hlavně o to nasávání toho vibe kolem. Mimochodem, jak jsem vám už několikrát říkala, že sbírám magnetky z míst, kde jsem byla. No, tak ani tu jsem si ve Francii nekoupila! Do polštáře jsem z toho nebrečela, ale musím tam tedy jet znovu! Nesmí mi jediný kousek chybět :P.

(vlasy Kotkový – všude :D)
Nedaleko centra je taková menší vyhlídka. Ok, není to nic vyvýšeného, ale ten pohled při zapadajícím slunku nejde nechat bez fotky. Byly vidět domečky, ta rozmanitá příroda a tak jistě chápete, že jsme si tam chvilku poseděly :).
Nejvíc, nejvíc, nejvíc místo na rozjímání byla ale Plage de la Savane. Chodí se tam surfovat, ale já se tam jela podívat jen tenhle den jednou tenhle stejný den. Byla to naše závěrečná zastávka, kdy stopro platí, že to nejlepší přijde na konec.
Sem bych chodila každé ráno, každý den a prostě jen poslouchala melodii oceánu. Možná to zní pro některé z vás trapně, ale pro mně ne. Mám ráda takové ty chvilky, kdy zavřete oči, jste sami a buď o něčem přemýšlíte, o svých snech, plánech, dilematech a nebo naopak úplně vypnete. Jasné, víte, že jsem hyperaktivní Natty, ale mimo podnikání něčeho nového je důležité se umět i zastavit :).
Jo a tohle je můj namíchnutý výraz. Proč vždycky, když se nefotí kolem dokola nejsou lidi a najednou se jde na mojí fotku a přijde miliontrilion lidí? (To jsou takové ty bloggerský problémy 😀 ).
V týdnu Surfchampu jsme si ještě zajely s Jančou na staré kasárny. Jely jsme tam na longboardech, takže to bylo hned o něco lepší! Bylo to v den, kdy vlny byly bláznivý a my se rozhodly vydat jiným směrem. No, ale znáte to, i tak jsme pořád koukaly na vlny, jestli půjdem nebo ne :D. Nakonec jsme ten den šly do vody jen jednou, ale tohle místo byl vhodným zástupcem surfování.
Byl tam výhled kolem dokola celé pláže. Nejdřív jste tam ale museli umět vyšplhat. Takže jsem si zahrála zase na opici a bez jakéhokoliv úrazu (jupííí) jsem tam vylezla a nespadla ani zeshora!:D
uíííí
Jo a pro vysvětlení k následující fotce. Víte, jak jsem ve vlogu říkala o “surfer’s nose”? Tak to je přesně ten případ! Ve vodě jsme byly ráno. Tohle bylo už asi o sedmé večer a mně z těch holubiček atd, prostě z nosu tekl oceán 😀 .
Dál mám pro vás fotky “od zdi” 😀 Ani nevím, jestli to má nějaký název, prostě jsme jeli kolem z těch kasáren a zastavily tady. Já mám podobný posprejovaný zdi prostě ráda. Takhle se mi to líbí. Má to konkrétní důvod, vypadá to hezky, má to určitý smysl. Naopak v Praze je mi těch “zdí” líto. Tady to je hlavně strašně fotogenický!:D
Pak jsem vám cestou na jídlo musela nafotit tuhle cestičku. Evokovala ve mě takové ty citáty z Pinterestu ohledně cesty životem, objevování všeho nového a zkrátka wanderlust. Čtete takové citáty? Tak a kam tedy zajít na jídlo?
Jednou nás kluci vzali do vyhlášené restaurace s mořskými plody. Tam si vlastně vyberete jen kombinaci tři jídel. Buď mušle, sardinky nebo krevety. K příloze salát nebo hranolky. My si dali vše samozřejmě :D. Bylo nás tedy šest, tak jsme se podělili. Nejsem nějaký milovník mořských plodů, asi k tomu musím dozrát, ale tyhle mi chutnali. Hlavně teda ty mušle! U krevet nemusím ten loupací must-do 😀 Radši ji hned sním než sto let loupu, dávám pryč nožičky, hlavičku… 😀
Co je klasický pro Francii (nebo tam mi to alespoň říkali), tak tím jsou burgery! Když jedete na surfy sem, tak se musí prostě zařadit do jídelníčku. Já je miluju, takže jsem samozřejmě měla rozzářená očička. První jsme si je teda grilovali sami v kempu.
Nebyl to teda tradiční burger, ale i s bezlepkovým chlebem to má něco do sebe! Byl to prostě fešák! 😀
Pravý burger jsme si dali v Coolin v Hossegoru. Mňam! Samozřejmě jsem si k němu dala sladký brambory – a hned dávám 10/10 bodů :D. Dřív tam prý nevařili a začli teď. Janča si dala tacos, který vypadaly taky moc dobře. Takže tam určitě zajděte!
…A dejte si i dezert 😀
V dalším článku vám ukážu fotky z dny mistrovství v surfování a potom ze Španělska! 🙂

7 comments

Péťa 27.7.2016 at 9:48

Skvělý článek, takové mám nejraději 🙂 moc se mi líbí ta cestička. Motivační citáty tedy zrovna dvakrát nevyhledávám, ale na takové místo bych si vyrazila s foťákem a nějakou hezkou modelkou. Možná bych i přemluvila přítele, aby udělala nějaké hezké fotky pro mě.
Také mě nadchla ta pláž s výhledem, kde se rozčiluješ, že jsou tam lidé. To působí opravdu až snově. Takový ten kopeček pro filosofa, kde se dá sedět, relaxovat a myslet na všechny svoje věci, aniž by k člověku doléhal hluk světa. Skvělé místo.
A potvory z moře vytažené moc nemusím, ale když už je přede mne někdo postaví, tak je sním. Spíš mi vadí, že voní jako ryba, přestože vím, že to ryba není.

Reply
►Nadush 28.7.2016 at 17:42

Tieto tvoje cestovateľské články 🙂
my blog: THE COLORFUL THOUGHTS

Reply
Unknown 29.7.2016 at 18:47

tak ten burger mě baví nejvíc :)) i s komentářem

Reply
Marie Zvonková 30.7.2016 at 9:52

No wou! Úplně si mě tím článkem navnadila ještě něco v létě podniknout.. 🙂

Reply
Karolina Machová 1.8.2016 at 14:11

tvoje fotky bych si mohla prohlížet pořád dokola 🙂

Reply
Anonymní 5.8.2016 at 6:08

Ahoj, v Seignosse jsem byla minulý týden, žiju tady na jihozápadě. Věřím, že sis tady dobře a aktivně odpočinula. Fotky jsou pěkné, jen tedy nevím, zda sis všimla, že tu stěnu s lebkou (kde sis zahrála na "opici") obohatil nějaký "umělec" poměrně nechutným rasistickým heslem. Jinak jsi sympatická slečna, nevěřím, že to byl záměr. Měj se hezky a užívej si léta.

Reply
Anonymní 5.8.2016 at 6:12

Ahoj, v Seignosse jsem byla minulý týden, žiju tady na jihozápadě. Věřím, že sis tady dobře a aktivně odpočinula. Fotky jsou pěkné, jen tedy nevím, zda sis všimla, že tu stěnu s lebkou (kde sis zahrála na "opici") obohatil nějaký "umělec" poměrně nechutným rasistickým heslem. Jinak jsi sympatická slečna, nevěřím, že to byl záměr. Měj se hezky a užívej si léta.

Reply

Leave a Comment