Home Jeden z nejzajímavějších dnů v Panamě | první bouřka, haute couture šaty a karibská atmosféra |

Jeden z nejzajímavějších dnů v Panamě | první bouřka, haute couture šaty a karibská atmosféra |

written by Natálie Kotková 26.11.2017

V Panamě jsem byla týden, ale snažím se vám psát o dnech, kdy se dělo mimo přehlídku a moje učení na pokoji i něco jiného. Ať to není stále o tom stejném dokolečka dokola. Tento den, byl to předposlední den mého pobytu a poslední den fashion weeku, byl pro nás zorganizovaný výlet na ultra zajímavé místo! Je to jeden z nejzajímavějších dnů, co jsem tam byla. Každý den se něco dělo a bylo to super, ale tento byl takový nabitý – proto ten název. I tento článek je z několika částí, které by stačily na samotné články 😀 . Vzali nos do BioMuseo. Je to muzeum o biodiverzitě Panamy. O přírodě, změnách, historii, živočiších apod. Prostě o všem! Sama jsem neměla možnost se někam dál na ostrov nebo do tropického lesa podívat, tak jsem byla ráda, že nás vzali sem a mohla jsem se dozvědět tolik o té jejich oblasti. Je to až neskutečné, jak je různorodá a jak ovlivňuje vše kolem. Hustý bylo, že tam mají kino, kde jsou obrazovky na zemi, na stranách, před vámi i nad vámi. Prostě všude. Tam vám promítnou film, po kterém pochopíte, co to ta biodiverzita znamená! Určitě, pokud budete v Panama City, zajděte tam! Je to i od architekta, který dělal Gugenheim muzeum :). Okolo je i hezký park a můžete se tam projít, což jsem udělala a nakochala trochu (ehm, hodně) té karibské atmosféry. Co mohlo ten výlet udělat ještě lepší? Samozřejmě občerstvení! Místní šéfkuchař, který je nějak hodně oceňovaný pro nás připravil menu z ochutnávek typických pokrmů. Ochutnala jsem snad vše, málem po tom praskla, ale nelitovala! Musím říct, že mi ale nejvíc chutnal tatarák 😀 a kapsičky z rýžového těstíčka – což člověk tak trochu má i doma, ale věřte mi, že to chutnalo jinak. Tady je jedna stránka o tipech na pokrmy, které stojí za ochutnání. Já jsem z toho měla Yuca Frita a kukuřičné placky. Jo a jinak ke snídani vždy smažené banánky na hotelu :D.  Po tom muzeu jsme ještě s holkama zůstaly v okolí a chtěly jsme si to tam projít. Jmenuje se to tam Amador. Tam je to zase úplně jiná atmosféra než v centru nebo v Casco Viejo (o tom jsem psala v minulých článcích). Tady to mělo rytmus, skoro žádný lidi, samé palmy a samé obchůdky. Hlavně tam je místo, odkud se vyplouvá na veškeré výlety lodí na ostrovy. Takže si kdyžtak vzpomeňte :D. Byl tam taky krásný výhled na City v dálce.  Musím říct, že mi nikdy nebylo tak dusno, jako tento den. Měla jsem na sobě jen bílou košili (košilošaty) a i tak jsem byla totálně (pardon) zpocená 😀 . Později nám došlo, proč to tak bylo. 

#TheNattinessLook

košile: Asos // batoh: Tinta Blanca (místní návrhářka) // Conversky // Brýle: Asos 

Bylo totiž dusno před tropickou (né bouří) přeháňkou. Mělo pršet celý týden a nemělo být moc hezky, tak jsem na to byla psychicky připravená. Nakonec ale počasí krásně vycházelo a já vždy nějak dešti utekla. Tentokrát ale ne. S holkama jsme byly na pivečku (na nic jinýho – a na vodu – nemáte v tom vedru chuť :D) a najednou strašná tma a spustil se déšť. A opravdu heavy déšť, že i Uberu trvalo než pro nás dojel. Už jsme totiž musely jet zpět do města, abysme se stihly připravit na večer. Já jsem byla ráda, že prší, že bude čerstvý vzduch. Ale to né, to tady neplatí :D. Jen malinko :D.

Pak jsem cestou v Uberu zjistila, že je možnost si půjčit od místního návrháře outfit na večer. JO! To jsem přesně chtěla. Vynést místní tvorbu. Jak jsem psala v minulém článku, tak jsem nestihla vynést tvorbu od Lukáše Macháčka, který mi nějaké věci s sebou půjčil, ale tak alespoň takto. Tony Vergama je hodně uznávaný návrhář, který nepůsobí jen v Panamě avšak už i u nás v Evropě. Hlavně Londýn. Jeho přehlídka se mi den předtím moc líbila, tak jsem věděla, že si vyberu. Cestou na hotel jsem tedy zajela k němu na hotel a setkala se s ním. Byl strašně milý, měl pro mě připravený look, který se podle něho na mě hodil. Má oko! Přesně ten bych si bývala vybrala i já sama. Bylo mi ctí ho vynést a vlastně jsem se díky tomu dostala i do řeči s ostatními lidmi na přehlídce, který tu jeho tvorbu obdivují. Sotva jsem to tedy na fashion week stíhala, ale ten “shon” stál za to! Určitě se koukněte na jeho Instagram nebo na jeho stránky.

#TheNattinessLook

šaty: Tony Vergara – i triko This is a women’s world // kabelka Mango z Answear.cz // Converse

Přehlídky ten den končily, tak jsme se mohly těšit na to nejlepší ze všech dnů. Strašně se mi líbila pojetí “módy do deště”. Ta sukýnka hned na první fotce by se mi líbila! 😀

Tohle žluté kombo bych určitě unosila! Co vy?

Jedna z nejloblíbenějších kolekcí pro byla tato od Valentima. Potkala jsem ho i osobně, je z Portugalska a byl hrozně milý. Povídali jsme si o jeho tvorbě a inspiracích. Tyhle kimona nemají chybu. Totálně se v nich vidím. On ale hlavně děla doplňky :).

 

V areálu fashion weeku bylo hodně stánků, to jsem vám i psala. Tyhle crocettas jsme tam baštily furt.

Jednou z nejzajímavějších a nejživějších přehlídek byla přehlídka od Shantall, který měla spolupráci s My Little Pony. Duhovější kolekci snad ani nejde si představit ! Hrozně se mi líbilo pojetí těch culíků, ponožky 😀 a poslední tři looky!

Závěřečná show patčila známému Bibhu Mohapatra. To je ultra skromý člověk! Také jsme se ním bavili na obědě a byl takový stydlivý …. a pak vidíte ty róby! WOW! Kterou byste si vybrali? Zkuste si ho vygooglit, jeho róby nosí Hollywood 🙂 .

Po poslední show jsme jely na afterparty. Konečně :D. Každý den jsme tak nějak vytuhli, že se nám nikam nechtělo. Poslední den to ale chtělo! Konala se v Casa Casco, jak jsem tam byla první den. Potkali jsme se tam se spoustou zajímavých lidí. Byla jsem ráda, že to tam bylo uzavřenější a nemačkala se tam spousta lidí. Dali jsme ve caipirinhas a s Agou jsme jely na hotel. Nijak jsme to nechtěly přehánět. Hlavně jsem další den chtěla využít ještě na trochu turističení. Večer jsem letěla domů, tak jsem chtěla ještě něco vidět! O tom ale příště. Byla to sranda :D. Myslím, že jsme ten fashion week zakončili skvěle se všemi a jsem moc ráda, že jsme si tam utvořili takovou partičku, že jsem se tam necítila úplně alone 😀 .

2 comments

Rose Tascher 28.11.2017 at 13:55

Ten tvůj outfit na přehlídky, tak ten nemá chybu 🙂 vypadáš jako Carrie Bradshaw 😉

Reply
Péťa - Čtení pod lavicí 28.11.2017 at 14:57

Přesně jak píše Rose v předchozím komentáře, ty šatičky od tamního návrháře jsou boží! Také jsem mi trochu připomněla Carrie (jen mladší a hezčí). Ty šaty jsou ultrarozkošné!!! 🙂

Reply

Leave a Comment