Home England // Erasmus ~ 4 ~ Get to know Cheltenham, Treasure Hunt and Skittles

England // Erasmus ~ 4 ~ Get to know Cheltenham, Treasure Hunt and Skittles

written by Natálie Kotková 21.1.2015

VIDEO:

ČLÁNEK:

Víte, co je hra “Skittles”? Já jsem do neděle vůbec neměla ponětí, o co se jedná! Také jsem netušila, že Cheltenham může být ještě hezčí, než jak jsem ho už znala. Neděle se zkrátka povedla! S naší Erasmus skupinkou jsme objevovali poklady Cheltenhamu v rámci Treasure Hunt. Tu nám nabídla škola, že je dobré si to zkusit, protože je to sranda a zároveň poznáme město a kampusy. My si řekli, že tu “výzvu” přijmeme a najdeme a zodpovíme vše! Povedlo se nám to a i když jsme to potom nikomu vlastně ani neodevzdali, tak jsme si to odpoledne užili. Je tu spousta míst, která je jak z filmu, mně teda něco připomíná i seriál Vraždy v Midsomeru, jestli někdo koukáte. Nejvíc nás ale uchvátil Francis Close Hall kampus! Při pohledu na něj sami od sebe ani mrknout nechcete, ale mi na to koukali, ještě k tomu, s otevřenou pusou, protože to sluníčko tu krásu několikrát znásobila! Pořád jsem si říkala “Tohle je fakt kampus?!”. Jinak Cheltenham je oficiálně tedy Cheltenham “Spa”, což je pojmenování, které má jen pár měst v Anglii. Je to také místo, kde se narodil Gustav Holst, jsou tu nádherné Imperial Gardens, zajímavé sochy nebo třeba vyhlášené Everyman divadlo.

Jako obvykle samozřejmě nesmí chybět jídlo, tak jsme si zašli do pubu, kde jsem si nemohla vybrat z široké nabídky, ale nakonec jsem opět neodolala lasagním a jejich kombinaci s hranolkama a garlic bread. Nic moc zdravého, ale za to moc dobrého!
Večer pro nás připravila škola program – Skittles! Jak říkám ve videu, všichni jsme si mysleli, že se koule bude nějakým způsobem házet, protože jsme to viděli na Youtube. Nakonec to bylo na princip klasického bowlingu, akorát s menší koulí a trošku staršími kuželkami. Přišlo za námi i pár dalších mezinárodních studentů, kteří na univerzitě studují už od září, tak s námi sdíleli zkušenosti a zážitky z jejich dosavadního studia tady. Hra byla po dvou týmech a ten náš nakonec dokonce i vyhrál! Já jsem tomu asi moc nepomohla, ale sladkou cenu jsem si i tak vychutnala – stejně, jako jsem si užila celý den!
♛♛♛
Do you know what’s “The Skittle Game”? As you might be from the UK you definitely know it then but for us it was something new and I didn’t know it until this Sunday! Moreover I also didn’t expect Cheltenham to be more beautiful as I’d known before. On Sunday we accepted the challenge from our university and did the Treasure Hunt. Finally we’re successful and found all the amazing places which you can see in the video or  in the pictures below. Some of them even remind me the Midsomer Murders series. However there was one place that took my breath away indeed – the Francis Close Hall! Is that even possible it is a campus? After these moments full of wondering we went to one pub to have “later” lunch and I couldn’t say no to lasagne (again) with chips and garlic bread. I know, it’s not healthy but I just had munchies after all the walking that day! In the evening we had the Skittle game night with other international students who came to say hi and tell us their experience from here. It was such a great day!
 

3 comments

Mária Hanzalíková 22.1.2015 at 14:40

Parádne fotky, musí tam byť naozaj krásne. 🙂

Reply
Blonďavá Potvora 22.1.2015 at 22:22

Na spoznávanie miest je skvelý aj Geocaching. Je to skvelá zábava a objavíte aj menej známe zákutia a zaujímavosti 🙂

Blonďavá Potvora

Reply
Alča Štočková 23.1.2015 at 0:03

Naty, odkud máš ten parádní deštník? ^_^

Reply

Leave a Comment