Home WORKOUT | gym time and me

WORKOUT | gym time and me

written by Natálie Kotková 31.5.2015
Jestli sledujete můj snapchat a Instagram, tak jste si určitě všimli, že nějaký ten čas v týdnu trávím v posilovně. Pár z vás mi i psalo, jestli to nějak nepřeháním, no a tak mám pro vás tohle video a fotky s takovou nadsázkou, abyste viděli, jak to přeháním (hihi)! … Ne-ne, tohle bylo po lekci, na které chodím, kdy lektorka odešla dřív než já. Zůstal mi tak volný sál a jelikož mi chybí tanec, tak jsem si tam trochu zablbla. Ale o blbnutí článek není, ale spíš o pár slovech na téma workout.
If you follow my snapchat (natali_kot) and Instagram, you might have noticed I’m spending some time at the gym. Well, I’ve received a few messages that I workout too much often. That’s why I’m sharing with you this video to show you how it can sometimes look like. When the teacher leaves a room and I stay there alone. In that case, me as a dancer who misses dance soooo much can’t help myself and just need to take advantage of free room and simply – dance… But there you go, this is what do I do at the gym.
.

 
Dostávám otázky ohledně toho, jak se udržovat fit. Tak tímto jsem vám chtěla říct, že ať už děláte cokoliv, tak workout/cvičení, by vás mělo vždy nabít energií, abyste se cítili víc lépe, fit, pohodově a lehce (třeba jako to pírko). Hlavně právě nic nepřehánět. Každému samozřejmě vyhovuje něco jiného. Někdo může chodit do posilovny denně, dávat si do těla tak, že druhý den nemůže chodit a stejně i tak do té posilovny znovu jde. Tohle můj případ ale ní a myslím, že to ani pro tělo není dobré. Upřímně jsem do posilovny nikdy nechodila, jen třeba na nějakém soustředení jsem si šla zaběhat na pás na několik minut. Od malička jsem se věnovala hlavně tanci a celkově aktivitám, jako je rock and roll, gymnastika, mažoretky, balet nebo třeba i country tanec a tenis. Posilovna mě nikdy nelákala – potřebuju hudbu, sál a zrcadlo. Ale v Anglii jsem nechtěla moc zlenivět. Co teda v té posilovně dělám? Z počátku jsem zkoušela různě přístroje, které tam jsou, ale potom jsem začala chodit na lekce. Nechodím tam pravidelně každý den, ale mám už své oblíbené lekce, kam si zajdu. Baví mě hlavně zumba, body balance, body combat, body step, yoga a pilates.
I’ve been receiving a lot of questions how to be fit, that you work so hard and there are no results. Well, I just want to say do not workout too hard! The working out should make you feel full of energy, fit, light and simply put – better! We are all different and the needs vary as well. So some people love to go to the gym each day and just don’t stop until day can’t move. That’s not my style and I even think, it’s not good for the body at all. I’ve never wanted to go to the gym. I’ve always been a dancer and I did activities such as gymnastics, ballet, rock and roll or even country dance or tennis. What do I need is room, mirror and music. However I didn’t want to become lazy in England so I bought the membership in the local gym. So what do I do there? I attend the classes such as zumba, body balance, body combat, body step, yoga and pilates!
 
Na zumbě jsou různé lektorky a snaží se to vždy pojmout zajímavě. Choreografie jsou jednoduché a v sálu jsem vždy já, další dvě slečny v mém věku a zbytek jsou starší dospělí a dokonce třeba i babičky, ze kterých ta radost vždycky úplně vyzařuje. Těch 45 minut uteče rychle, člověk se rozhýbe, použije jiné svaly než obvykle a někdy i zaposiluje. Na klepání zadku mám pořád co zlepšovat a zumba rytmy mi zní v hlavě zbytek dne. Hlavně vždy tančíme různé variace salsy. Nedávno se mě jedna lektorka zeptala, jestli nejsem tanečnice a ukázalo se, že učí street dance dala mi tipy na street dance academy tady v Cheltenhamu (proč jsem ji nepotkala v lednu a ne teď pár týdnů před odjezdem?). Každopádně tam alespoň jednou zkusím zajít!
Zumba classes are always fun. The teachers try to make it interesting and I always warm up properly, stretch and feel energized and happy on that scale I even sing the zumba songs all day after that. Well, I need to work on my but shaking moves but I still like and the salsa moves. One of the teachers also turned out to be street dance teacher and asked me if I am not a dancer so she gave me some tips where to try street dance classes (why I didn’t meet her in January?).
Yoga, pilates a body balance mě vždy krásně uklidní a zároveň nabijí energií.  Protáhnu se a zaposiluji svaly, které ani nevím, že mám. Body balance je propojení yogy, pilates a tai chi. Je to důkaz, že není důležité, jak rychle pohyby děláte, ale jak důkladně včetně dýchání! Taky na tom zbožňuji to, že na konci je meditace, kdy mě ta lektorka vždy dojme, jak do klidné hudby povídá o tom, jak si vážit těla (používá hrozně krásnou angličtinu a tu hudbu podle mě vybrala schválně k jejímu hlasu, protože zní jako když vypráví příběh pohádky se šťastným koncem).
Body step a Body combat jsou z těch intenzivnějších lekcí (tím pádem ručník s sebou).  Body step určitě znáte a body compat je zkrátka workout na celé tělo. Na té lekci mám nejvíc ráda výběr hudby od lektorky, protože to je takový zremixovaný metal nebo ve stylu Muse, kdy vás to úplně probudí a vy makáte, jak jen to jde.
 
Yoga, pilates and body balance are both the relaxation classes which also pump me with the energy on high level! I always stretch the muscles I even don’t know I have in my body. Body balance is connection of yoga, pilates and tai chi. I always realize it is not important how fast do you do the moves or how much but how properly you use the body, breath during that. What I also love is the meditation in the end of the class when the teacher always almost makes me cry as she talks about the body, how important it is to take care of it in these days etc. She sounds like telling a story of a fairytale as the music and her voice match perfectly! 
Body step and Body combat are more intensive classes (so take the towel with you!). Body combat is a full body workout and I love the music the teacher uses! It is kind of remix of techno and metal music or Muse. It gives you so much energy you are woken up in a second and work the most you can!
 
A co na závěr? Jak už jsem říkala. Nikdy nic nepřehánějte. Já zastávám to, že je lepší cvičit každý den třeba půl hodinky, každý den na jinou část těla. Nebo si najít pravidelnost, která vám vyhovuje, ale tu zkrátka dodržovat. Nemá cenu jít jednou za čas na x hodin vycvičit duši, že se pak nemůžete hýbat. Samozřejmě, je to asi lepší, než sedět doma a jíst chipsy (jídlo je zase jiné téma, že?), ale snad víte, co tím myslím. Pro nejlepší výsledky, bez jojo efektu a vyčerpání zkuste začít na lehčích levelech a pak vás bude motivat vaše zlepšování. Já se snažím “něco” dělat každý den. Když nejdu do posilovny, tak se ráno alespoň protáhnu, trochu si zaskáču, zaposiluju, dám sprchu a jsem nabuzená a plná energie na celý den. Pokud ráno nestíhám, tak alespoň ten den víc třeba chodím a nebo si zrovna udělám jeden z mých dnů klidu. To je pro tělo také důležité. Ono si zkrátka řekně samo, co potřebuje. Ale vždy je to na vás a vaši mysli – ta vás totiž vede vpřed. Pokud se tedy nemůžete donutit k tomu “něco” dělat, tak si najděte motivační fotky zdravých postav, hudbu nebo člověka, kdo s vámi bude někam chodit či vás hlídat. Najděte si zkrátka vaši hladinu, kde je relaxace vybalancována s posilováním. Hlavně, prosím, buďte se sebou spokojené. Nejde o to být andílek Victoria’s Secret. Jde o to se cítit ve svém těle dobře a být zdraví – to pro mě znamená být fit. 
And the final word? How I’ve said already. Do not really work out too much! My opinion is, that it’s better to workout more often or everyday even less time but regularly and change the body parts. You can workout three, two times a week but be sure you are able to sustain with that. It is nonsense to almost kill yourself in the gym once a week that you can’t walk the next whole week. Well, yes, it might be better then to sit at home and eat crisps (the food is another topic though), but I hope you know what do I mean. For the best and increasing results just start with lower levels and look how you’re getting better! I’m trying to do “something” everyday. If I’m not in the gym I “move my body” in my room, stretch or work on my abs. If I don’t have enough time I just walk more that day or make this day one of my revitalization days. Those are also important for your body. Just balance it and find your level of working out and relaxation. Please, just be satisfied with your body. It’s not about to be as Victoria’s Secret angel. It is about feeling good in your own body and be healthy – that is the meaning of to be fit for me. 
Takové bonus fotky jsou tyto, které se mi povedly samospouští – takové momenty – tak třeba vás trochu rozveselí. Poslední fotka byla úplně poslední, protože jsem se tak “švihla” culíkem do oka, že jsem si řekla dost a s červeným okem se otočila na podpatku a vyrazila domů. Ale stejně, není nad to se takhle odreagovat. Jakou aktivitu máte vy, která vás nabije energií?
These bonus pictures I made with my automatic settings of the camera and I thought they might make you smile. The last picture was really the last one as my ponytail hurt my eye that much I just turnaround on the heel and walk away with red eye (haha). But I still love it to abreact this way. What is you activity making you feel full of energy?
 
A co mám na sobě?
And what do I wear? 
Bra: Primark | Leggins: Adidas StellaSport

 

6 comments

Simona Simonyi 31.5.2015 at 10:15

úplně top článek! 🙂 Hlavní je dělat co tě baví. Jsi úžasná, pokračuj v tom co děláš 🙂 mám tě ráda

Reply
Andrea Mokrejšová 31.5.2015 at 10:56

Tak to je super článek a fotky k tomu úplně výborné. Souhlasím se vším co jsi řekla, mě osobně nejvíc dobije energií jumping nebo běh – zrovna včera jsem byla na The color run Prague a bylo to perfektní! (Kdybys chtěla tak video mám na blogu), doufám, že bude víc takových to článků! 🙂
Dobroty od A

Reply
FluffyCookie 31.5.2015 at 12:17

No tak to je super článek z úplně jiného soudku! A ty fotky dokáží pobavit, fakt bomba. 😀 Máš skvělou postavu a neustále z tebe vyzařuje taková skvělá energie, tak už vím proč. 🙂 Mě nabudí i přesně takové blbnutí, co ty popisuješ – i to obyčejné zkoušení hvězd na louce. 🙂

http://todayfluffycookie.blogspot.cz/

Reply
Aneta Krátká 31.5.2015 at 12:30

Parádní článek 🙂 já třeba ráda jezdím na bruslích nebo na longboardu, ale už dlouho dobu chci začít běhat, tak třeba se mi teď po maturitě konečně poštěstí 🙂
One blondie life

Reply
Eva Richtrová 31.5.2015 at 12:58

Super článek:)!
Máš naprostou pravdu, je lepší si každý den na chvilku zacvičit, než se jednou za měsíc dřít v posilovně. Já osobně nejradši jezdím na bruslích, běhám, skáču přes švihadlo a na to posilování taky dojde. Máš krásnou postavu Natálko a úplně mě tenhle příspěvěk nabudil, že jdu něco dělat:D!

Reply
The Nattiness 1.6.2015 at 22:46

Děkuji, děkuji, děkuji, děkuji – každé z vás! Jestli vás takhle článek nabudil, tak to je úplně úžasné! Ono lenošení je taky fajn, ale alespoň se ráno protáhnout je k nezaplacení 🙂 uu longboard, běh – je super, jak jste aktivní 🙂

Reply

Leave a Comment