Home PALMA DE MALLORCA | explore through pictures | special ice-cream places

PALMA DE MALLORCA | explore through pictures | special ice-cream places

written by Natálie Kotková 5.10.2015
Tak je tu poslední článek z Mallorcy a tím i dávka léta. Díky těmto postům jsem si léto krásně prodloužila a snad trochu i vy. Ještě tedy průběžně upravuji video, ale článek, jako takový, je to poslední a teď už se budu muset asi smířit s tím, že je podzim. Třeba už by to chtělo přemýšlet o podzimním šatníku. Teď ale tedy to léto – zvu vás do Palma de Mallorca!

V hlavním městě jsme započali program správně, jak se má – zmrzlinou! A nebyla to jediná ten den. No ale z touto jsme podnikli takovou okružnou procházku po centru. Myslím, že u těchto všech fotek není potřeba moc slov a spíš to bude jen právě o těch fotkách, protože je super jednoduché se do Palmy zamilovat. Slyšla jsem na ni jen samou chválu a já to teď můžu jedině potvrdiť!
Mimo dokonalou architekturu, ze které přímo srší historie, můj vztah k Palmě vylepšovaly všudypřítomné smoothie bary, krámky s ovocem, celková atmosféra a hlavně – lactose, gluten free zmrzka! Mám už nějakou dobu takovou speciální stravu, kam zmíněné nepatří, takže jsem si konečně po dlouhé době dala zmrzlinu, jupí! Určitě na jednu skočte také, ale znáte to – sorbet, je sorbet a čerstvému ovoci se také nic nevyrovná!
Na tomto místu u Passeig de Sagrera, byly různé restaurace a my se sem vrátili na oběd, a to do italské restaurace – ta vpravo od žlutých deštníků. Doporučujeme moc – cena, chuť a místo naprosto ideální!
A co tedy palmy? Ano, opravdu tam jsou – všude kam se podíváš! Možná proto mají lidi Palmu tak rádi, protože všichni obecně milují palmy! Co si myslíte, že je důvodem oblíbenosti palmy u lidí? Podle mě to je hlavně kvůli tomu, že to mají spojené s dovolenou, příjemnými pocity a odpočinkem, a tak se jim automicky při pohledu na palmu vyplaví tolik serotoninu, že z toho čerpají ještě dlouho poté!
Určitě vám doporučuji centrum projít opravdu celé. Vůbec není veliké a za jeden den se dá vidět opravdu hodně věcí. Pokud byste měli (mimo zmrzlinu) vidět jen jednu věc, tak je to určitě Katedrála Panny Marie (La Sea), na které se podílel i sám Gaudí. Tam si vyčleňte více času, protože i ten výhled odtamtud na Parc de la Mar s vodotryskem, marinu a opět milion palem stojí za to – ve dne i v noci! Kam určitě ještě zavítejte je Placa de la Reina, nám tam jel autobus ze s’Arenalu. Tam se mísí historie a luxusními obchody, jako je třeba Louis Vuitton. Odtamtud se můžete vydat kamkoliv, jsou tam všude malé útulné uličky. 
My se po tom všem courání vydali na autobus na Playa Mayor! O té jsem psala tady.
A co podniknout v noci? Mallorca prý žije dostatečně divoce. My se ale tak ulítali na pláži, že jsme měli akorát hlad a chtěli si dát pohodu. Tak jsme se prošli ještě projít a podívat se do mariny, protože kluky táhla obří loď. Nakonec jsme tam ale narazili na jachty zrovna ne tak chudých lidí. Tak velké jachty jsem ještě neviděla. Hned bych se vydala na nějakou plavbu! A i když bych asi podobnou jachtou nepohrdla, tak budu skromná – stačilo by mi jen půjčit (haha, vtípky). Samozřejmě by stačily opět ta naše nafukovací lehátka, jako v tomto článku! Co na Palmu říkáte?

7 comments

Ad Gundová 5.10.2015 at 7:22

Super fotky ! 🙂 Najlepšie sú aj tak vŽdy pod vodou 🙂
http://www.aduliksun.blogspot.sk

Reply
Terez Pimple 5.10.2015 at 12:43

Jo zmrzku,tu bych si taky dala.
http://www.pimpleworld.blogspot.cz

Reply
Terez Pimple 5.10.2015 at 12:44

Jo zmrzku,tu bych si taky dala.
http://www.pimpleworld.blogspot.cz

Reply
►Nadush 5.10.2015 at 16:09

Mňam zmrzku by som si dala aj ja 🙂 krásne fotky 🙂
my blog : THE COLORFUL THOUGHTS

Reply
Dominika Makarova 5.10.2015 at 17:57 Reply
Tullo 7.10.2015 at 15:05

V Palmě jsem už jednou byla a vím, že se tam potřebuju a chci podívat znovu. Zamilovala jsem si ji prostě hned na první pohled!

Reply
Péťa 13.6.2016 at 15:50

Gaudí je pojem, moc ráda bych někdy viděla některou jeho stavbu. Obecně mám kostely hodně ráda, tedy hlavně jejich architekturu. Nejvíc ujíždím na gotice, o tom žádná. Je trochu jako já – vysoká a chvílemi děsivá. Jen já nejsem tak souměrná 😀
Jinak mě pobavilo číst o tom, jak ráda bys podnikla výlet na jachtě, když vím, že teď zrovna jeden podnikáš. Snad přidáš z téhle cesty také nějaký článek.

Reply

Leave a Comment