Home Poutnice v Santiago de Compostela // OUTFIT // + photo tour

Poutnice v Santiago de Compostela // OUTFIT // + photo tour

written by Natálie Kotková 13.8.2016
Po trochu punkovějším začátku našeho roadtripu v Salinas jsme s Jančou vyrazily dál – dodávkou do Santiga de Compostela a z něj potom na trip po plážích v Galicii. V Salinas to bylo náramný, ale už nás to tak nějak táhlo za mistrem sluníčkem. Naše další dobrodrůžo teda začalo v Santiagu, kde vlastně končí známá Svatojakubská cesta – Camino de Santiago.
My jsme takový speciální poutnice a vzaly jsme to od konce, tedy od katedrály, a musím říct, že to místo má opravdu atmosféru! Z celého města ta historie dýchá neskutečně, co stavba to umělecké dílo a to já si vždy tak nějak představuju, co se v ní za tu celou dobu od jejího postavení událo za příběhy lidí. Nějak mě to čapne a to nejsem nějaký vášnivý historik, spíš zvídavá Natty :D. Na ten den nemám jedinou výtku – jen prostě nemám ráda, když někam přijedu, zrovna opravují hlavní památky a to lešení mi snižuje level nadšení 😀 třeba ve Versaille, Holandsku atd. přes tu opravovanou část dají plachtu s “fotkou” původního vzhledu budovy, že si toho na první pohled moc nevšimnete a můžete se kochat. Takže jen tak, jsem se musela vymluvit 😀 jsme si z toho pak dělaly s Jančou srandu, že “fakt pěkná katedrála” :D.
Abych nezapomněla a plnila to, o co mě žádáte, tak zmíním i outfit na to naše putování městem. Upřímně, moc jsem to neřešila a ani s sebou moc věcí neměla. Jsem to ale pořád já a někde vzádu v hlavě jsem to prostě trochu “nastylovat” musela 😀 ale stále je pravidlem číslo – pohodlí! Tak nějak jsem podvědomě chtěla i “zapadnout” a sladit to s okolím, takže žádný křiklavý barvy a nést to ve stylu města. Já mám poslední dobou ráda spíš zemitější barvy, klasiku černou, bílou, šedou, béžovou a hnědou. Barvy mám ráda na doplňcích a nebo fakt jednou za čas něco neonovýho nebo pastelovýho (plavky, neopren, kraťásky, boty…). Takže toť můj poutnický look. Dřevěný surfík na krku, třásně na kabelce, dlouhý cardigan a moje nejoblíbenější Vansky poslední doby, takový právě do plážovýho slash hippie stylu, z Footshopu. Jo a při focení nám tam vlezla takový babička, která za mnou pózovala jak módelka asi “hodinu” 😀 To je vždycky “Janči, vyfotíme tady rychle nějaký ouftit fotky, fakt jen chvilinku!” A ono to focení je rychlý, jen mi tam vždycky jedou auta, někdo vynáší odpadky, babičky se fotí, školka jde kolem nebo prostě cokoliv! To je vždycky taková klasika! 😀
Dlouhý cardigan: // Tílko: ZARA // Podprsenka: Urban Outfitters // Kraťasy: MANGO // Boty: Footshop // Kabelka: Abercrombie & Fitch z Asosu // Brýle: Ray Ban z Easy Optic
Celý den jsme se vlastně “jen” procházely, objevovaly různý uličky a hodily se do nejvíc relaxačního módu nasávaly vitamin D (mimo jiné 😀 ). Santiago je takový to ideální město na procházení, focení a na to, abyste zvednuli hlavu od země, telefonů, Pokemonů a koukli vzhůru na vršky budov plné štukových výzdob, fresek a květin a zeleně všude kolem. Málokdo by odolal si sednout do kavárničky na jedno cafe con leche, cafe solo nebo tarta de queso (ok, nemachruju, to jsou jen jedny z mála slovíček mé španělské slovní zásoby :D).
My jsme si tedy prostě chtěly zajít na zmrzku. Všude kolem chodili lidi s kornouty, nanuky a s froyama – my chtěly taky! 😀 Foursquare poradil, kde je frozen yoghurt a my hned vyrazily! A jen dodám – nabízeli tři velikost – tak schválně hádejte, jakou jsem si dala… samozřejmě the largest one!:D mňááám! Já jsem tak dlouho neměla mléčný výrobky, že mi to teď chutná ještě stokrát víc než původně. Tohle za to stálo, ale potom jsem tu laktózu zase umírnila :). Nejúžasnější na zmrzce bylo to, že jsme si došly do blízkého parku, lehly si na zem a vegetily. Ještě teď se z toho usmívám, jak nám bylo fajn! Taky jsme vyrazily pokouknout trochu po suvenýrech. Tradičně jsem si koupila magnetku na památku a pak nějaký ten dáreček domů. Měli tam všude hrozně hezky tematicky laděné suvenýry, hlavně o putování životem, logicky :). Moc takhle při cestách nenakupuju, ale tady jsme se trošku tedy pokoukly – ale jen třeba dva obchůdky :).
Samozřejmě jsme si nemohly nechat ujíst místní kuchyni! To všechno sladký už chtělo zajíst něčím normálnějším. Skočily jsme tedy na tapas. Všude bylo lidí “tak akorát”, ale v tomhle tapas baru bylo plno-plno-plno! Jmenuje se A Taberna do Bispo a můžu vám ho jen doporučit. My nakonec měly štěstí, že těsně před námi dvě paní odešly z místa přímo od baru, kde tapas servírovali. Naší “hostinu” jsme završili vínečkem a potom ještě návštěvou jiného tapas místa. Jmenuje se to 100 Montaditos a mají tam tapas po jednom euru! Je to takové místo, kam se prý chodí před party dát něco mastnějšího, smaženýho apod 😀 Janča mě tam vzala na dezertík – čokoládovou bagetku s něčím jako nutellou uvnitř a Oreem! Bylo to moc dobrý! Pokud byste tam někdy byli, tak si objednejte “Crema de chocolate con cookies and cream”.
Potom už jsme vyrazily zpátky k autu. Parkovaly jsme normálně v městským parkovišti a ty 4/5 hodin to nakonec vyšlo kolem 7 euro, tak jen abyste věděli. Myslím si ale, že po městě bude několik míst s tajným, levným nebo zadarmo parkováním! My to ale moc neprohledávaly, kvůli těm našim pár hodinkách, chtěly jsme hlavně zaparkovat :). Potom jsme večer už ale jely dál – na roadtrip po těch nejkrásnějších plážích Galície!
Mějte se krásně!

 

4 comments

Sandra Slusna 13.8.2016 at 7:45

Uzasny clanek Natalko! Vypada to tam moc krasne, i kdyz uprimne receno me to dost prekvapilo, nikdy bych to do Santiaga nerekla. 🙂 Moc se mi libi uhel rybiho oka, kterym fotis, ty fotky jsou mnohem zajimejsi, i kdyz to je trochu nezvyk! Outfit je jinka moc peknej, takovej dovolenkovej a pohodlnej, ale porad modni! Moc se tesim na dalsi clanky z dovolene!
S laskou
Sandra ze http://www.shineoffashion.com
https://www.instagram.com/sandraslusna/

Reply
►Nadush 13.8.2016 at 18:39

Tam to vyzerá krásne 🙂 Skvelý článok 🙂
my blog: THE COLORFUL THOUGHTS

Reply
Janka Šipková 14.8.2016 at 11:38

mám rada tvoje travel články a outfit je ako vždy proste mega 😀
Jane´s World

Reply
Péťa 19.8.2016 at 13:52

Vypadá to úplně bombasticky. Vždy mě nejvíc nadchnout tvoje fotky jídla, Naty. Ty jsi toho už tolik ochutnala, sakra 😀 a já mám z toho jen chutě :). Nedávno jsem na Instagramu sledovala Katku Vackovou (znáš ji? stojí za projektem Prsa a koule), která tam šla opravdu natvrdo jako poutník s krosnou. To jako klobouk dolů 🙂

Reply

Leave a Comment