Home Ideální trip nejen pro bloggerky – photodiary z úchvatných míst v Galícii // Vanlife in Spain

Ideální trip nejen pro bloggerky – photodiary z úchvatných míst v Galícii // Vanlife in Spain

written by Natálie Kotková 22.8.2016
Mít auto při cestování je naprostá paráda, protože zvládnete navštívit mnohem víc míst a jste více nezávislý – no, a co teprve, když je auto zároveň i vaším “pětihvězdičkovým” hotelem?! – TO je teprve úžasný! Tak jsme to měly s Jančou my při našem roadtripu a dnes vám ukážu, jaká místa jsme v Galícii navštívily – byla to prostě nádhera!
Z této cesty je venku už i video.
Hned na začátek musím říct, že to nejkouzelnější a nejúžasnější na celém tom tripu bylo to ranní vstávání. Moc lidí rádo rána nemá, ale jsem si jistá, že s podobným výhledem by se to každému zalíbilo. Vstát přímo na pláži olemovanou horami. Tak nějak mi to připomínalo moje připnutý obrázky z Pinterestu :D.
První zastávka byla PRAIA DONIÑOS. Tam bylo přímo camping místo, takže nám to krásně to ráno zpříjemnilo. Čisto, sprchy, hezký záchody (toho si obzvlášť v těchto chvílích vážíte 😀 ) a i piknikový stolečky, kde jsme si v klídku posnídaly. Ráno tam nebylo moc lidí, tak to místo bylo ještě hezčí a útulnější. Janča si tam dokonce ráno šla zaběhat, což jsem já zaspala, protože jsem ten den měla svůj nejbídnější den, co se horečky a všeho, co se “chytla jsem bacil” týká :D. Jsem se probudila, Janča nikde, auto zamčený, a tak jsem měla trochu šok :D.
Dál jsme pokračovaly na FARO DE CABO PRIOR. Je to taková menší vyhlídka. Myslela jsem si, jak ý to bude výšlap, ale je to fakt kousíček. Většinu totiž vyjedete nahoru autem. Každopádně to ale nemění nic na tom, že když nejste udýchaný z výšlapu, že nic nevidíte. Tohle bylo náramný místo! Dalo se obejít kolem dokola a všude to byly jedinečný výhledy. Byly tam i rozpadlý stavby a jeden kámen, za kamenem – u nichž jsme samozřejmě otestovaly jejich fotogeničnost :D. Jo a taky tam byly bodlavý keříky, který moc focení nefandily – ale já se s nimi poprala (a vzhledem ke škrábancům asi prohrála, ale fotky a záběry jsem pořídila, takže “success” :D). Jsme si s Jančou dělaly i srandu, že je tohle takový ideální bloggerský výlet, protože jsme vždy někde zastavily, nafotily se fotky a jak jsme jely dál, tak jsem si to poslala do mobilu, vybrala a upravila fotku a hned vám to postla na Instagram! 😀

// Outfit // 
mikna – Pull & Bear // triko: Roxy // kraťasy: Roxy ze Snowbitch.cz // Converse // brýle: H&M

Tohle nebyla jediná vyhlídka – dojely jsme ještě výš a dál – na PUNTA DE SULLEIRO. Cestou jsme potkaly faunu všech druhů – a to přímo na cestě a většinou v těch nejprudších zatáčkách nebo nejužších cestách. Pozdravily jsme se tak s krávami, koněmi, divokými prasaty, … a taky náklaďákem – ten mile uhnul nejrychleji :D.
// Pantofle: GATE //
(a nohy neustále od písku 😀 )
Z pláží jsme ještě navštívily PRAIA DE PONZOS a PANTÍN. Na Ponzos jsme si udělaly takový menší piknik. Byli tam snad jen další dva lidi, takže jako by celá pláž patřila nám! Ony to jsou většinou i surfový spoty všechno, ale ten den nebyly absolutně žádný vlny. Za což jsem byla docela i ráda, protože bych si stejně asi moc nepojezdila. Byl to tedy takový typický chillax den!
Na PANTÍN jsme se jen zastavily, rozhlédly, vypily Colu a jely dál 😀 . Chtěly jsme mít víc času na jiných místech.
A to na PRAIA DE ESTEIRO. To je další z vyhlášených míst, na které jsme dostaly tip. Dokonce tam  byly i takové menší vlny a lidé na longboardech surfovali. Je to zajímavě členitá pláž, kde protéká i řeka. Tam jsme si užily posledních slunečních paprsků, lebedily asi nejdéle ze všech míst a těšily se na  poslední zastávku.
Tím byl západ slunce, ale předtím jsme ještě skočily do restaurace na véču do PUERTO DE BARES a potom hned vyjely nahoru na výhled kvůli tomu západu. Stihly jsme ho ťipťop a už tam byli lidi zabalení do dek, na židličkách, u svých dodávek s vínem v ruce. Myslím, že pohodovější, krásnější a úchvatnější závěr tohoto výletování jsme snad ani mít nemohly! Taky tak milujete “sunsety”? Kde jste viděli ten nejkrásnější?

 

4 comments

►Nadush 22.8.2016 at 6:03

Tak toto miesto je naozaj krásne! Skvelé fotky 🙂
my blog: THE COLORFUL THOUGHTS

Reply
Ad Gundová 22.8.2016 at 8:00

Muselo to byt úžasne 🙂 Už len z fotiek to vyzerá super! 🙂
Aďulik Sun

Reply
Sandra Slusna 22.8.2016 at 8:15

Tam to vypada uzasne! Moc ti to slusi a vypadas tak stastna, strasne ti to preju! Jinak mas naprostou pravdu, my na dovoleny taky jen jezdime autem a je to naprosto uzasny, ze si muzes jezdit kam chces a to skoro zadarmo! Jinak jsme uz naplanovali dovolenou na dalsi rok a to bude Spanelsko, tak si musim vypsat mista z tvych clanku, protoze treba ta vyhlidka je uzasna!
S laskou
Sandra ze http://www.shineoffashion.com
https://www.instagram.com/sandraslusna/

Reply
Martina S. 22.8.2016 at 9:14

Ahoj Natálko, při prohlížení tvých fotek jsem se trochu zasnila a vzpomněla si na svou dovolenou. Letos jsem také procestovala Španělsko, konkrétně Andalusii směr jihovýchod, každý den na jiné pláži, park Cabo de Gata, Sierra Nevada, Granada, atd. a můžu potvrdit, že to byla jedna z nejkrásnějších dovolených. Hned bych se tam vrátila. 🙂

Reply

Leave a Comment