Home MISS WORLD #5 – na návštěvě v sídle vlády USA

MISS WORLD #5 – na návštěvě v sídle vlády USA

written by Natálie Kotková 22.1.2017
Jak už víte, většinu času na Miss World jsme trávily uvnitř hotelu. Já jsem vám ale v minulém článku psala, že jsme měli několik takový allá “vycházek” ven. Jeden den nás vzali třeba právě do Kapitolu Spojených států amerických. To mi vzalo dech, protože je to je budova více nežli důležitá pro všechny nejen v USA. Díky tomu mi tak nějak konečně došlo – ok Naty, ty jsi opravdu v Americe!
Nejste si úplně jistí, co přesně je Kapitol? Nevadí, mám pro vás hned několik informací. Je to jedna z nejhlavnějších památek ve Washingtonu. My měli hotel asi 10 minut chůze od něj, tak nás tam vzali jako první ochutnávky americké kultury. Kapitol Spojených států amerických je sídlo parlamentu USA. Je to vlastně takový hlas a symbol Ameriky, jejího lidu a vlády. Shromažďuje se tam zákonodárný sbor USA. Ten se skládá ze Senátu a Sněmovny reprezentantů. Množství rozhodnutí, které zde padnou mají celosvětový dopad. Je to ohromná budova, jak svojí důležitostí, tak velikostí. Je tam kolem 540 místností a má pět pater. Je také hned druhou nejvyšší budovou Washingtonu (hned po Washingtonovu památníku). Dokonce je tu předpis, že ve městě nemůžou být žádné výškové budovy, aby tyto byly nejvyšší. Kapitol najdete přímo na Capitoll Hill, cože je čtvrť ve Washingtonu. Jak je veliký, si můžete ověřit na následující fotce. Ale dál už o tom, co jsme tam dělaly konkrétně my.
Nás nejdřív odvedli do místnosti, kde nám promítali dokument o Kapitolu a vlastně celé historii jak této budovy, tak Ameriky. Potom nám dali sluchátka, rozdělili nás do skupin, každé přidělili průvodce a vyrazili jsme na prohlídku. Nešli jsme samozřejmě do všech místností a pater. Tolik času nebylo. Jen prý do těch nejzajímavějších.
Tato místnosti je National Statuary Hall. Tam jsou sochy předních občanů a zesnulých politických vůdců. Je to takový amfiteátr. Zajímavá byla třeba akustika, kdy v jednom místě slyšíte člověka, který mluví na druhé strany haly. Tohle byly ještě dny, kdy jsem měla trochu jet lag, takže mi přišlo “cool” úplně všechno :D. Frankie (ten dělal vše na social media a rozhovory) tam dělal i stream, tak jsem mu neunikla a zastihl mě, když jsem samozřejmě natáčela (ano, bude video na Youtube, …brzy). Bylo to milé popovídání.
Doopravdy mi bylo ctí navštívit Kapitol. Vzali nás i přímo do zasedacích místností. Bylo to trochu všechno zdlouhavé, ale stálo to za to. Ten průvodce byl takový typický šprýmař. Nevím, jestli ty vtípky dělal, že byl obklopen světovými kráskami nebo už byl prostě takový. Řekl nám ale hodně zajímavostí. Třeba, že jeden z panovníků při stavbě Kapitolu měl rád zemědělství, tak proto jsou na sloupech klasy kukuřice. Nebo nám ukázal místo v Kapitolu, který je přímý střed Washingtonu. Po turističení jsme šli zpátky na hotel. Ta cesta zpátky, který je na 10 minut trvala snad hodinu, protože si všechny dámy musely nafotit fotky s Kapitolem ze všech úhlů :D. To je výhoda blogování – schopnost fotit rychle, efektivně a (snad i) hezky :D.
Na hotelu jsme měli i přednášku o organic kosmetice, kterou se Miss World snaží spojit právě s jejich organizací. Říkali, jak budeme ambasadorkami, jak to bude super Miss World brand. No, od té doby jsem o tom neslyšela a nejsem si jistá, jestli někdy. Vzpomněla jsem si ale na Nicole ještě z Huntongton Beach, že začala před rokem se svojí vlastní organic kosmetikou. Chtěla mi to i poslat do Čech, jako dáreček. Nechtěla jsem ale, aby to posílala tak daleko. Když jsem byla ve Washingtonu, tak to bylo blíž, tak jsem jí napsala a objednala. No a ona, zlatá, mi to poslala jako dáreček. Má tedy značku Cocos Organics a prý jde i shipping k nám (nebo v blízké budoucnosti). Já vám to můžu po nějakých 3 týdnech používání doporučit. Je to vše na přírodní bázi a pleť ty vitamíny jen a jen potřebuje. Moje pleť mě už rok zlobí a doufám, že se to zlepší s určitým zklidněním a režimem, který si chci znovu nějak nastolit po Missím roce. Na Miss World se mi pleť zlepšila, ale po návratu do Čech hned opět šílenost. Tak jsem teď sáhla po ne moc přírodních lécích, tak uvidíme. Díky Cocos (Nicole) tu přírodní péči ale vylepšuji :).
Co se třeba ještě dělo klasicky na hotelu po výletě? Focení u vánočního stromečku! To byl největší model snad všech soutěžících! Tohle je taková “Xmas tree photo session no.1” :D. Takže, pokud se vám stýská po Vánocích, zde jsou – opět. Myslím, že to neuškodí :P.
Na fotce jsme zleva Miss Slovensko (Krisý), Jamajka (Ashley), (já), Rakousko (Dragana), Německo (Selina) a vzadu St. Lucia (tu jsem moc neznala a nikdy jsme se neoslovily jménem :D). Toto je taková naše častá parta, se kterou jsem trávila čas. Byly to zlaté holky a ještě dnes si s nimi píšu.
Tak od Vánoc už vám dám pokoj. Příště vás vezmu na výlet, který byl pro všechny, kteří mají velké srdce :).

3 comments

Sandra Slušná 22.1.2017 at 8:47

Skvely fotky, urcite sis to moc uzila!
Sandra / http://shineoffashion.com

Reply
Život s DIY 24.1.2017 at 18:30

Ahoj, mně se moc líbí tvé fotky. Když si byla na Miss World, držela jsem ti palce. Nyní tě sleduji i na YouTube. 🙂
http://zivotsdiy.blogspot.cz/

Reply
Unknown 8.2.2017 at 19:36

tá organická kozmetika vyzerá veeľmi dobre :O

Reply

Leave a Comment