Home Nadšení ze snowboardingu v Rakousku – TIPY!

Nadšení ze snowboardingu v Rakousku – TIPY!

written by Natálie Kotková 9.3.2017
Určitě se všichni radujete z jarního sluníčka, které už venku sem tam vykoukne. Já jsem si ale jistá, ale že hodně z vás by neodmítlo výlet do hor na pořádnou snowboardovačku a lyžovačku nebo tůru po horách. Já tedy sluníčko vítám taky všema deseti, ale už mi chyběl právě i ty hory a snowboard, tak jsem ještě vyrazila vstříc alpským vrcholům. Místo, kam jsme jeli se mi moc líbilo, tak jsem si řekla, že vám o něm (a nějakých těch našich zážitcích) napíšu.
Vyrazili jsme do střediska Hintertux v Rakousku. Co jste mi na Instagramu psali, tak jste si ho většina opravdu chválili a já se můžu jen přidat! V celém areálu nebylo moc lidí, sjezdovky byly skoro prázdné a po chvíli čtení mapky se v areálu vyznáte a můžete si jezdit celý den dle libosti. Všude jezdí pravidelně skibus a pokud máte auto, tak o parkovací místo hned u začátku lanovek, není nouze. Co se týká cen, tak to není extra drahé. My za tři dny ježdění zaplatili za skipas kolem 3500,-. Ten platí všude, jen vždy “pípnete” a můžete jezdit do “aleluja”.
Já se tedy těšila na takové to klasické alpské azurko, ježdění s rozepnutou budnou a slunečními brýlemi. No, první den ježdění dopadl trochu jinak :D. Celý den jsem vypadala asi takto :D…
Hned od rána totiž sněžilo a foukalo “ostošest”. Výhodou byly tedy ty prázdné sjezdovky. Na ty jsme se ale museli nějak ale dostat. Tím, že jsme tam byli první den, tak jsme ale nevěděli kudy kam. Všude byla mlha a člověk neviděl pár metrů dopředu před sebe. Nakonec jsme ale našli první lanovku, která ale vedla na takovou pomalejší sjezdovku. To byla taková ta typická sjezdovka jen pro lyžaře. Pokud to totiž člověk na snb dostatečně nerozjede, tak si musí odepnout vázaní a doskákat nebo dojít zbytek – což je prostě opruz :D. Hlavně když teda nevidíte, kam jedete a najednou prostě nejedete, tak to je obzvlášť opruz :D. Myslím, že to všichni znáte. Tuhle sjezdovku už jsme nejeli a našli další lanovku, která vedla na super sjezdovku. Tam i když člověk nic neviděl, tak si to užíval, protože tam byl perfektní sníh a celkově svah. Já teda jezdila dost opatrně, protože jsem sama o sobě docela krtek (jakože slepá) a bála jsem se hrbolů, které se sem tam objevily. Zničit se hned první by mi radost neudělalo :D. Každopádně byl ale první den tedy takový dobrodružnější, připadala jsem si, že jsem totální freeride, jak jsem nevěděla, kde jsem a držela jsem se jen naší skupinky. Nakonec mě to tedy hrozně bavilo, protože mi to zvedlo docela dost hladinu adrenalinu (a taky to bylo docela fitko :D).
Na poslední jízdu se kolem třetí mraky docela rozběhly pryč a vykouklo na nás azurko. Dolů jsme tedy potom jeli už s krásným výhledem, viděli jsme kam jedeme a hlavně poznali tu krásu, kterou nám mlha doposud skrývala. No koukněte sami – není to nádhera? Pořád se držela trochu mlha, tak to mělo takové své kouzlo. Ono by se možná pak jelo dát ještě jednou (lanovky jezdily do 16:30), ale chtěli jsme mít energii a těšit se pořádně na další den. Užili jsme si to i tak naplno. Myslím, že to byla docela škola ježdění na snowboardu, takové podmínky jsem totiž ještě nezažila :).
Letos jsem obohatila i svou výbavu. Na Silvestra jsem si pořídila nový snowboard a vázání. Teď kalhoty a batoh. Oh yes! Vše tedy v Burtonu :).
Po ježdění jsme tedy chtěli hlavně relaxovat. To na našem hotelu šlo bez problémů! Bydleli jsme v Bergland Wellness hotelu. Když se kouknete na stránky, tak vám bude jasné, že tam možností na relaxování bylo nespočet. Já si skočila trošku zaplavat do bazénu a další den do venkovní vířívky! Ta byla úžasná, měla jsem tam výhled nna hory kolem a všude byla vánoční světýlka, která tu atmosféru povýšila úplně někam jinam. No, nádhera! Hotel určitě doporučuji. Nemůžu teda srovnávat, ale obsluha tam byla milá, nápomocná, pokoje velké s krásným výhledem… a jídlo?! Famózní! Hlavně i zdravé! Já si tam oblíbila k snídani různá smoothie, zdravé šťávy a domácí bezlepkový chléb k míchaných vajíčkům. Ty vám tam samozřejmě připraví kuchař. Jinak tam bylo plno sladkého, třeba vafle a i výběr ovoce. Jedno ráno tam bylo i snídaňové šampaňské :D. Ok, lokla jsem si… dvakrát :D. Stejně s těmi vaflemi, musela jsem je přeci ochutnat – další den bylo něco jiného sladkéko :D. Na večeře jsme šli vždy do nějaké restaurace a vtipné bylo, že ať už na hotelu nebo v restauraci, tak vždy byl všude nějaký Slovák! Co ale musím říct, že třeba v obchodě nebo sem tam nějaký číšník/ce nebyli ultra příjemní… Byli takový od rány, ale co já vím, třeba jsme narazili na nějaké, co měli zrovna špatnou náladu. 🙂
Druhý den bylo od rána sluníčko, takže jsme se nemohli dočkat, až budeme nahoře! Vtipný bylo to, že jsme vlastně ty sjezdovky od pohledu moc nepoznávali a tak to pro nás v podstatě bylo úplně nové :D. Sníh byl perfektní, hodně jsme jezdili v prašanu a i v takto krásný den tam nebylo moc lidí. Čím výš jste byli, tím méně lidí bylo kolem vás. Jinak, pro vás, co třeba chcete jezdit mimo sjezdovky nebo se chcete učit trýčky, tak tam je funslope! My v něm tedy nebyli, to by chtělo tam být na víc dní, ale vypadal super!
Snídaně jsme měli na hotelu, ale oběd byl na řadě vždy na sjezdovce. To jsme šli vždy do jedné (myslím, že Hochleger), to bylo v místě, kde začínala sjezdovka č.2 :D. Každopádně tam měli různá jídla, skoro pro každého. To kari ale moc kari nebylo, prostě “Austrian style” řekla bych, ale chutnalo mi to :D. Po tom ježdění člověku prostě vyhládne!
Kam jezdíte nejraději vy – do jakého resortu? Třeba si tu můžeme dát tipy a můžeme si tu tak všichni rozšířit obzory :).
PS: Píšu, jak se mi suprově jezdilo, super sníh, super učení se na prkně  – ale jen abyste si nemysleli – bez pádů se to samozřejmě neobešlo 😀 Kecla jsem si hned několikrát a několikrát jsem byla opravdu vděčná za helmu a páteřák 😀
Všem, co jste na horách přeju, ať si to užíváte! Kdo ještě pojedete, tak přeju super sníh, partu a zážitky a žádný úraz a kdo nepojedete, tak vám doporučuji nějaký ten výlet do hor ještě naplánovat. Člověk je jako vyměněný :). Mě hory prostě energii nabíjí!

 

4 komentáře

Pavlína Látalová 9.3.2017 at 8:18

Úžasné fotky! 🙂

MagicBeautyLife

Reply
Michaela Kofroňová 9.3.2017 at 10:00

Úžasný fotky i článek!
http://of-goldbook.blogspot.cz

Reply
Lenka Koubová 9.3.2017 at 10:39

Krásné fotky. Azuro je vždy lepší, také nemám ráda, když nevidím, kam jedu a to jezdím na lyžích 😀
Já mám ráda Dachstein 🙂

eLblog

Reply
Kamila D. 9.3.2017 at 13:27

Moc pěkný článek a ještě lepší fotky! 🙂

kamcafromhk.blog.cz

Reply

Leave a Comment