Home STOCKHOLM – LÁSKA NA PRVNÍ POHLED |LOOK + TOUR|

STOCKHOLM – LÁSKA NA PRVNÍ POHLED |LOOK + TOUR|

written by Natálie Kotková 4.9.2017

Včera jsem se vrátila ze Švédska, kde jsem byla na pár dní, protože jsem tam byla pozvaná na jeden launch event značky, která si mě vybrala jako jednu z ambasadorek (ještě teď tomu nemůžu uvěřit a strašně si toho vážím – na Instagramu už o tom posty jsou). O tom vám tady ale povím jindy. Dnes je to o Stockholmu a outfitu. To město je opravdu láska na první pohled a stačí jeden den a pár faktů o něm a hned to město zbožňujete! Kdo jste tam byl mi určitě uznáte za pravdu. Dnes tedy outfit, co jsem měla poslední den (když už mi přišel kufr 😀 ) a fotky z toulek po městě poslední den, co jsem tam byla. Ještě bude několik článků :). 

#TheNattinessLook

kabát (coat): Mango / šaty (dress): BCBG Max Azria / batoh (backpack): Answear (značka Trussardi) / shoes: Answear (značka Medicine )

 

Tenhle outfit je takový typický místňácký pro Švédy. Pro ně je léto to, co je pro nás podzim. Nosí šaty pod kabáty nebo holé kotníky i v zimě. Já jsem s sebou měla tyhle šaty a těšila jsem se, že si je vezmu na tu akci, ale nakonec jsem měla něco jiného, tak jsem si je vzala poslední den na toulky po městě. Je to takový ten look, kdy sice fouká, ale není úplná zima. S podzimními boots mi bylo akorát teplo. A miluju jak ty šaty ve větru lítaly :D. Je to i super kombinace třeba do školy, když je teď midi délka stále v kurzu.

Jo a fakt jsem se nad fotkama zasmála, jak mi vrchnín (kratší) část culíka lítá ve větru nahoru jako nějaká palmička 😀

Ve městě jsem za ty tři dny byla dvakrát a dnes je to z posledního dne, kdy jsem měla 2 hodinky a chtěla jsem někam vyrazit. Různě jsem se vás ptala i na Instagramu a googlila, ale rozhodla jsem se od hotelu vyrazit do Old Town. To bylo necelých 15 minut pěšky a už cestou to bylo krásný. Old Town se tedy spíš nazývá Gamla Stan a je to vlastně ostrůvek. Stačí přejít most.

Co na Stockholmu miluju (my všichni milujeme) jsou 4 hlavní věci.

Za prvé – čistota!

Hned si toho všimnete. Je to krásný vidět, jak lze město udržovat v pořádku a že to pak dodržují turisti. Na ulicích se nich neválí, koše jsou na každém potřebném místě a i ti lidé jsou tam v ulicích tak nějak spořádaní. To mě úplně hladilo na duši :D.

 

Za druhé – propojení s přírodou! 

Všude je tam zeleň. Byla jsem tedy “jen” v té jedné části, ale tam byly všude stromky, keříky, květinky, parky… Lidi na kole. Samozřejmě všichni víme o těch lodích všude kam se podíváš a je prostě super, že je město samotné tak trochu zároveň i útěkem do přírody. Nebo chvilku popojedete a jste v úplně přírode (dechberoucí přírodě!). Je vidět, že si toho váží!

 

 

Za třetí – malé uličky!

To tedy nemá jen Stockholm, ale já to mám ráda obecně. Tady jsem chodila, jak se mi zachtělo a vždy ta ulička byla udržovaná, nijak nebezpečná a dovedla mě na další hezké a zajímavé místo. Bavilo mě koukat nahoru na ta okna, různé pouliční lampy, osvětlení, malá kadeřnictví, obchůdky a popisy ulic. Tam jde hltat každé zákoutí. Opravdu chápu, jak tam lidé zůstanou žít i přes to počasí. Ono to k tomu patří. Je to speciální. Je to lagom. Lagom je jejich lifestyle. Nic není moc přehrané, vše je tak akorát a v klidu.

(Royal Palace)

 

Za čtvrté – lidi!

 

Nevím, jestli jsem měla štěstí nebo to tak fakt je, ale za mě jsou Švédi ultra milý a nápomocný národ! Vždy si se mnou začali mile povídat a nebo mi pomohli. Když jsem třeba kupovala věci, jak jsem měla ztracený kufr, tak mi radili co je levnější, dali mi něco i výhodněji a nebo se mě snažili mile rozveselit. Hlavně mě bavilo, jak si vždy všichni mysleli, že jsem Švédka a pak se divili, že neumím švédsky a tak to byl takový první impuls k povídání si. Myslím si, že do Švédska pojedu jen jak to bude možné, protože to ve mě nechalo takový příjemný pocit. Bylo to i tím eventem, který se tam konal a byl to hlavní důvod, proč jsem tam jela. Ten byl boží, jen počkejte na video a články! Do té doby než tam pojedu se tam ale vrátím s vámi právě ve článcích, takže budou brzy!

 

Mějte se krásně a přeji jen ten nejlepší start září! 🙂

3 comments

Anna 4.9.2017 at 6:22

Vždycky se mi lépe usíná i vstává když vím že ráno bude nový článek!!! I včera se mi lépe usínalo. Dneska v šest jsem se po telefonu vrhla a článek tam ještě nebyl(pak jsem zjistila že mi jdou hodiny o pět min. dříve )takže čtu až teď.A závěr: je to skvělí jako vždycky

Reply
Eli's Space 4.9.2017 at 12:13

Ahoj Naty! Krásné fotky! Ve Stockholmu jsem byla už tak 10x, protože tam bydlí moje sestra, takže tam za ní jezdíme s rodinou:) Město je to krásne a doporučuji třeba příště zkusit i okolí.. třeba na kole:)

Reply
Kateřina Sýkorová 26.9.2017 at 22:49

No musí tam být nádherně! 🙂 Můžu se zeptat, jakým foťákem jsou fotky pořízené? V blízké době bych si ráda koupila nový, tak abych měla zhruba představu.. 😀 🙂 Děkuju moc za případnou odpověď! 🙂

Reply

Leave a Comment