Home SAN FRANCISCO DOJMY A ZÁŽITKY – je to město kontrastů!

SAN FRANCISCO DOJMY A ZÁŽITKY – je to město kontrastů!

written by Natálie Kotková 12.3.2019

Tohle jsem opravdu nečekala. Fakt ne! Vy víte, že Kalifornie patří mezi moje opravdu oblíbená místa, protože před těmi čtyřmi lety mi hodně ovlivnila směrování další životní cesty. No, ale v tomhle článku si neodpustím, prostě nemůžu :D, věci, které mě tam né až tak mile překvapily a zážitky, které mě naopak štěstím rozklepali (nebo zimou 😀 ) Takové zkrátka kontrasty… Povím vám o tom “výletě” a městě celkově víc! Takže, už abychom začali. Jak jsem potkala Petera McKinnona, Fedeze, jezdila v mini autíčku v normálním provoz, co jsem tam vlastně vůbec dělala a celkově všechno, čím vám město příblížím :). Fotek mám požehnaně – snažila jsem se i s nimi víc pohrát, tak dejte vědět, jestli vidíte změnu :).

O čem všem dnešní článek bude?

 1. Ubytování: Stay Pineapple
 2. Restaurace: Saratoga
 3. Homeless
 4. Mini autíčka
 5. Zážitek zážitků
 6. Alcatraz
 7. NHL

1. UBYTOVÁNÍ A CO JSEM TAM DĚLALA

Co vás asi bude zajímat nejvíc budou fotky 😀 a to, co jsem tam vlastně dělala, proč jsem tam byla “jen” na 4 dny a tipy na ubytování a restaurace.  

Do San Francisca mě pozval Samsung v rámci už dlouhodobé spolupráce a tohle bylo takové něco navíc. Když mi přišla zpráva, jestli nechci jet do San Francisca – tak, haló, kdo by řekl ne?! 😀 Neskutečný! Sen! Uááá :D! Z “výletu” jsem ani neměla nebo nemusela dělat článek, video, hodně postů na Instagram … bylo to na mě, na mých pocitech, co s vámi chci sdílet. Požádali mě, jen ať dám názor na Instagram. Tak jen, že tento článek není žádný must. Za mě to ale must je, protože to bylo zase něco jedinečnýho za ty 4 dny jsem zažila tolik věcí a emocí, že to sem musím sepsat 😀  

Ubytování. To hned kontroluju vždy ještě doma a pak se strašně těším. Vystřídala jsem už tolik hotelů, druhů ubytování všeho druhu a všech úrovní 😀 Do San Francisca nás vzali do Stay Pineapple hotelu.Jako, už ten název?! Celý hotel byl mix snad všech druhů interierového designu. Bylo to ale krásně vyvážený. Hlavní bylo to, že celý hotel ladil do žlutých odstínů! Já mám teď období, kdy mám žlutou ráda, (no, trochu obsese :D) takže si dokážete představit, jak jsem byla nadšená! Dají vám i balíček dobrot na pokoj, ve tvaru ananasu samozřejmě. A co se týká snídaní?

Byli jsme na nich každé ráno. Tedy třikrát. No a u mě naprostá spokojenost. Buď jste se mohli rozjet breakfast burritem, osladit si den french toastem a nebo jít zdravější cestou s jogurtem, ovocem apod… bylo tam toho nespočet. Nejraději bych ozkoušela všechno 😀 Hlavně jsem po tom neměla hlad k obědu :D. Co se jinak týká restaurací. Mám jich pro vás pár, kam nás vzali, ale stály za to!


2. RESTAURACE

První byla na NHL, takže hranolky, hot dog 😀 / o NHL píšu na konci/ 

Saratoga

 • Tam nás vzali na večeři a bylo pro nás připravené special menu. 
 • Bála jsem se, že to všechno bude z ryb, ale nakonec to bylo snad nejlepší jídlo, které jsem v San Franciscu jedla.
 • Nejvíc mi chutnaly: teplé preclíky se sýrovo-chilli dipem (nebyly pálívý! juch!:D) a něco jako malé hashbrowns.
 • Celé menu je na fotce a také to, jakou ta restaurace měla atmosféru.
 • Jo a měli tam i zajímavé drinky, kdy jste vlastně nevěděli, co jste si objednali 😀 vedle zázvorového čaje jsem je požádala o něco podobného, jako je mojito, takže jsem byla v bezpečí. Někomu třeba donesli i hořící nápoj a tak :D.

Samovar Tea Lounge

 • Tam jsem šla s Evičkou (kamarádka, co žije v San Fracsicu) na jeden šálek čaje, banana bread a rychlo pokec.
 • Naprosto si to vychvalovala, protože tam i pracovala, tam věděla, co doporučuje. 
 • Pokud jste milovníci čajíčků, tak rozhodně zajděte tam. 
 • Kolem je to i zajímavý, je to ve Financial Disctrict, tak objevíte další oblast.
 • Je to i s posezením venku :).

RESTAURACE NA PIER39 – Swiss Louis

 • Tam jsme se šli zahřát, takže jsem tam přímo nejedla.
 • Měla jsem horkou čokoládu – moc dobrá a tempury z krevet – moc dobrý.
 • Spíš tam jde hlavně o ten krásný výhled!
 • Skupina tam byla i na večeři (když já byla na té influencer party, o které píšu níže) a moc si to chválili :).

Co se týká té oblasti, tak se dostávám k tomu mému překvapení ze San Francisca. Potom vám povím o tom nejlepším zážitku. Ok, o více zážitcích ze San Fran. 

3. HOMELESS

San Francisco je krásný město, kde je plno krásných čtvrtí. Postupně vám to snad dokazují a ještě dokážou ty fotky, které sem dávám.  San Francisco se mi obecně moc líbilo, ostatně už před 4 lety, kdy jsem tam byla poprvé na pár dní. Pier 39, Bay Area, uličky, domečky, cable cars, i ty turistické oblasti. A jak jsme těmi oblastmi svištěli vám píšu níž, jsem ráda, že jsem to přežila 😀 No každopádně, překvapili mě bezdomovci. Všude. V Š U D E .  V  Š  Ů  Ů  Ů  D  É  ! Člověk se dočte nebo různě od lidí slyší, že tam jsou, ale tohle mě opravdu překvapilo. Nejsou to “jen” bezdomovci, ale jsou to jen chodící, ležící, klimbající se, sedící těla bez duše, který ani neví, kde právě jsou a možná ani, kdo jsou oni sami. Nejsem člověk, který by hned lidi bez domova házel do jednoho pytle, neznám ty příběhy lidí, nevím, co se jim stalo a jestli jim vůbec může někdo pomoc, jestli chtějí zpátky do svého života…  Nebyl tam ojedinělý případ, co měli jehlu s bůh ví jakou drogou zabodnutou v ruce, v noze… Je to smutný. Až i strašidelný. Sama bych se kolem nich ani přes den neprošla. Chodili jsme většinou společně a i tak jsem byla mezi klukama. Oni si je i točili, ale to bych si neriskla 😀 mám fotky hódně z dálky. Potom když mi kluci záběry ukazovali, tak to bylo fakt něco. Nechápu ty kontrasty. Nebo chápu, ale člověku to prostě hlava nebere :D. Jste v bohaté zemi, vedle obrovských vil a procházíte přitom kolem ne zrovna vonících lidí bez domova. Našla jsem nějaké články s jejich příběhy, tak jeden je TU.  Může se to stát každému. Obzvlášť teda v Americe. San Francisco s tím bojuje a prý je to znát i v  turismu. Uvidíme, jak to bude v budoucnu. Za mě je to ale opravdu strašák toho města. Nejsou prý nebezpeční, i když, v tom stavu, ve kterém někteří jsou ani možná neví, co dělají… Někdo mi říkal, že kdyby něco prováděli, tak na mě policie může, ale takhle, jak jsou “jen” na ulici, tak neví, jak ně.  Fu! No nic, já San Franciscu děkuju za zážitek a hlavně mu držím palce, ať se to zlepší. Hlavně v každém městě platí to, že tam jsou místa, kterým bychom se měli vyhnout ooooobloukem. 

Tak jsem se vypsala! Teď tedy k tomu už krásnému na San Franciscu. Což je vlastně všechno ostatní :D. Snad nejlepší druh sightseeing – chození po památkách, jsem zažila právě tady! Bylo to totiž v mini autíčkách! 

4. MINI CARS – GO CARS

Když mi ze Samsungu přišli informace, co si nezapomenout vzít s sebou a byl tam i řidičák, tak jsem trochu znejistila. Hned mě ale posléze uklidnilo to, že je to na ověření právě na tyto Go Cars. Ok, jsou to malá autíčka, tak je to asi pro nějakou bezpečnost. JO! ALE! To jsem ještě nevěděla, že nás v těch minipidi autíčkách vezmou do normálního provozu :D. Nějak jsem si vytvořila v hlavě představu, že se v nich jezdí v bike lanes a staví se u těch nejhlavnějších památek. Jsem ale ráda, že to takhle nakonec nebylo, byla to totiž strašná sranda :D. Všichni na vás koukali, jak kdybyste byli i vy nějaká atrakce města. Představte si 17 mini žlutých autíček, které za sebou jedou vaším městem 😀 Jo a bylo to 16 kluků a jako poslední blondýna 😀 . Jestli někde budete mít takovou možnost si půjčit Go Cars, tak směle do toho. Projedete toho víc, my tam měli i průvodce do repráčků, takže vám něco říká o každé ulici, kterou jedete a prostě boží. Až na ty zmrzlý ruce a obličej – jezdí totiž docela rychle :D. Vyberete si okruh, který chcete jet a ani to na americké poměry nebylo tak drahé. Pokud by nás ale bylo méně nebo bych měla jet vyloženě sama v tom provozu, tak by to bylo možná ještě zajímavější :D.  Naše hlavní zastávka, kam jsme dojeli a otočili to byl Golden Gate Bridge.

Ách, u něj bych byla delší dobu a prošla si i ten park. Pod ním se i surfuje (pro zkušené surfaře), ale zrovna nebyly vlny, takže nebylo koho pozorovat :D. Pokud někdo z vás běhá, tak kluci si šli jedno ráno zaběhat přes celý most tam a zpět. To je určitě na to-do listu běžců i vlastně neběžců. Já jen nechtěla vstávat tak brzo a dala jsem si na hotelu menší praxi jógy. 

O památkách a turistických místech vám sem tentokrát psát nebudu. Kromě této projížďky jsem se procházela, kam mě Google Maps zavedli :D. Mimo jednu procházku po těch Go Cars, kdy jsem zůstala u Bay Area (Pier 39) a šla jsem kolem Lombard Street,odkud jsem si vzala Uber směr na hotel, jsem byla vždy v rámci programu s celou skupinou. Jo a vlastně s Evičkou u Financial District, Urban Outfitters a Union Square pro SIMku (kupovala jsem ji v AT&T) :D. 

5. ZÁŽITEK ZÁŽITKŮ

Dobře, pokud mám k vám býti opravdu upřímná, tak zmíněné silné zážitky asi překonalo jedinečné setkání. Jak já se klepala! Na UNPACKu, což byla ta hlavní událost, na kterou nás Samsung pozval jsem totiž překonala svoje stydlivé (ano stále stydlivé) já. Koukala jsem na show a najednou mi můj kluk píše, že je tam i Peter! Peter McKinnon! Už byl i v San Diegu v oblasti, kde jsem byla já, ale nepotkala jsem ho a teď tu byla další šance! Zase tolik lidí na YT nesleduju, ale on je právě jeden z těch, který si pustím ráda! Tak jsem se koukla na to stories a viděla jsem, že je na druhé části sálu. Sálu, který byl velký snad jak fotbalové hřiště :D. Takže jsem si řekla, že je to fajn pocit být na stejné akci :D. No A-L-E! Jak jsem šla ven, tak jsem ho viděla před sebou na schodek, ještě s partičkou kamarádů. Tak jsem na mobilu bombardovala přítele, jestli mám za ním jít a on mě v tom samozřejmě ďábelsky podporoval :D. Zastavil se pak před halou a s těma klukama se bavili, tak jsem chvíli zkoumala, jakou mají náladu, jestli něco neřeší, někam nespěchají … vypadalo to oukej, tak jsem za nim šla :D. Já vím, já vím, ono je to asi normální, ale já tomu prostě nemohla uvěřit. Někdo z Kanady, koho žeru, najednou stojí vedle mě v San Franciscu, na světovým eventu, vedle mě, Naty ze severu Čech 😀 Nahodila jsem svojí best english s best california/british/czenglish akcentem a oslovila ho. Jako! On byl tak v pohodě! Známe ty příběhy s Caseym, který už toho má dost a u něj bych se asi bála víc 😀 Ale Peter “of course” si dal se mnou fotku, ptal se mě, co dělám, co to mám za foťák, objektiv a podal mi ruku, že ho těšilo. (odmlka v textu, kde si představte to emoji, jak mi z toho padla brada) :D. Já se klepala snad víc, než před maturitou, státnicema, vstupem na stage na Miss, před natáčením Óčka, Fashion Tv, živými rozhovory, natáčením, focením… 😀 Je to vůbec možný? 😀

No, každopádně, už končím. Jen jestli budete mít takovou možnost, tak za tím člověkem jděte. Jo, koukněte, jestli něco neděla, nejí, nespěchá a podobně a pak hurá do toho. Já se před přítelem vytahuju do dneška, jak je to můj kámoš Peter, když ho vidíme na YouTube 😀 Zrovna dneska to bylo :D.

Jo a potom večer následovala After party pro všechny tvůrce, kteří byli na Unpack pozvaní. Šla jsem tam nakonec taky a potkala i Fedeze 😀 jen tak na baru vedle stál, asi stokrát jsme se na sebe zdvořile usmáli. Život je prostě fajn :D.  S ním jsem se zase fotila odpoledne po Peterovi na místě, kde jsme si mobily zkoušeli. Čekala jsem, že bude strašněj drsňák, ale byl strašně milý a pohodář! Ta After party byla jinak strašně krásně udělaná. Byla tam asi nejkrásnější a nejvoňavější fotostěna, kde se lidi alergici zdržovali i přes slzící očka… Byl tam nááádherný výhled na kousek San Francisca a super fotokoutky! Jo a taky nejlepší burgříky, kterých jsme vlastně snědli docela dost :D. Květinově byly pojaté i drinky. My tam chtěli jít jen tak na půl hodinky, protože se ve stejný čas konala organizovaná večeře v restauraci. Nakonec jsme tam ale zůstali déle, než jsme čekali a na hotel přišli kolem jedenáctý 😀 Což s trvajícím jet lagem bylo jak party roku! :D.

6. ALCATRAZ

Jen to slovo píšu a mám znovu hustí kůži. Poslední den jsme tam totiž jeli na prohlídku a já původně měla jít surfovat… Jsem ráda, že to vlastně nakonec nevyšlo, protože to bylo opravdu jedinečný! Mě vždy dostávají místa, kde se něco dělo v historii a mít možnost se tam teď takto procházet. Prvně jsem to měla v domu Anny Frank. Přijde mi, jako by mi pak v myšlenkách ta historie ožívala. Nebudu to natahovat. Alcatraz určitě všichni znáte. Byl tam uvězněný Al Capone, Machine Gun Kelly a plno dalších, o kterých příběhy určitě znáte. Na ostrov se jede trajektem a můžete se procházet vlastně v hodně oblastech. Hned pochopíte, jak se tam museli cítit. Je tam chladněji, více větrno a i když je slunečno, tak na vás jde taková pochmurná atmosféra.

Jako první jsem se šla podívat do místa, kde pracovali – ruční práce. Tam na zdi visí příběhy, kdo co dělal a jak tam vlastně měli čas plánovat útěky. Uvnitř samotného vězení dostanete sluchátka a jak procházíte, tak vás provází průvodce takto hlasem. Na každém místě se zastavíte a on vám poví většinou něco, z čeho máte husí kůži. Je to doplněné i zvukovými efekty. Je tam možnost i noční prohlídky, co nevím, jestli bych nesla dobře :D. No, vidět ty mini cely a ty nejtmavší cely (pro největší “zlobivce”), jídelnu, knihovnu … a to všechno bylo opravdu něco. Musíte tam jet, fakt jo. A hned si budete chtít pustit nějaký vězeňský film :D. Dokonce tam často na konci v obchůdku s knížkama apod. často bývají autogramiády. My tam měli bývalého hlídače, takže přidá nějakou tu další historku. 

PS: Jak tam byla zima a foukalo, tak jsem si koupila beanie s nápisem Alcatraz a rukavice a oboje stálo kolem tisícovky, takže na to místo opravdu nezapomenu! 😀 

7. eNHáeL

Článek končím zážitkem, kterým jsme vlastně celý San Francisco odstartovali. Zápasem NHL. Ze začátku jsem litovala, že jsem tu účast potvrdila. Znáte mě. Na všechno řeknu jo. Až potom jsem zjistila, že se na zápas jede hned po tom celém letu a je až nějak do půlnoci. Za mě to byla ale jedinečná událost a sama bych asi na NHL nešla, kdybych byla v Americe sama. Byla jsem na baseballu, basketu a to bylo pro mě víc “Emeriken”. Jak já jsem ale teď ráda! Byl to super zážitek! I když jsme vlastně asi 30 hodin byli na nohou :D. Jak tam tím lidé žili, fandili, jak dobrý byly ty hranolky… 😀 Nevěděla jsem, komu chci vlastně fandit, ale tím pádem jsem to prožívala dvojnásob 😀 Za mě bych asi doporučila jít první na ty zmiňované sporty, ale tohle bylo taky boží. Zjišťovala jsem, v jakém týmu hrají Češi a dostala jsem se do toho. Přeci jen, v Liberci máme Bíly Tygry. Byla jsem na nich jen jednou, možná jen na tréninku, ale celý město tím žije! 😀 A brácha jako malý (ještě v České Lípě) hrál hokej dlouho, takže jsem se jako malá opičila, lezla za ním na led a pak chtěla být i krasobruslařkou. Takže díky moc za NHL západ, protože mi to tohle všechno připomněl :). 

Tak jo. Konec! Snažila jsem se to psát stručněji, ale mám toho na srdci docela dost a nejsem moc vypsaná, ale věřím, že vás to bavila a navnadilo někam vyrazit. I třeba na zápas, procházku, západ slunce tady u nás nebo kdekoliv jste ve světě :).

PS: Ještě jsme jeli i na výhled na Twin Peaks přímo Cable car, která nebyla až tak 100% – měla totiž 4 kola 😀 Fotky z tour můžete vidět, tady – spíš než slova, vám právě poví na závěr víc ty fotky. 

PPS: Byla strašná zima :D.

19 comments

Lenka 14.3.2019 at 12:31

Tvoje články mi vždycky dodají spousty pozitivní energie a tak nějak mi ukážou, že na tom světě může být i hezky. Díky moc a piš prosím víc! 🙂

Reply
Lucie Nohynková 20.5.2019 at 23:24

Wooow tolik fotek, klobouk dolů. Jinak San Francisco se mi docela líbilo, ale řídit tam je za trest. 😀

Reply
Stromectol 30.8.2021 at 9:05

Indications For Zithromax

Reply
buy zithromax powder 17.9.2021 at 12:15

Buy Generic Viagra Online Uk

Reply
priligy equivalent 17.9.2021 at 17:34

Contraindicaciones De Propecia

Reply
how long does plaquenil stay in your system 22.9.2021 at 11:04

Can You Buy Ciprofloxacin 500 Mg Online

Reply
can i buy prednisone over the counter 3.10.2021 at 7:34

where to buy cialis in ny

Reply
Neurontine 9.10.2021 at 18:09

chemical name for cialis

Reply
Propecia 1.11.2021 at 4:36

Zithromax Online Canada

Reply
compare viagra cialis 2.11.2021 at 7:32

Amoxicillin Side Effects And Toddler

Reply
Cialis 5.11.2021 at 21:02

Mail Order Cialis

Reply
Lasix 11.11.2021 at 20:42

50 gel oral kamagra paypal

Reply
Prednisone 12.11.2021 at 2:06

Where To Buy Fluconazole In Arizona

Reply
priligy walmart 13.11.2021 at 2:26

Kamagra 100 Mg On Line

Reply
Viagra 13.11.2021 at 2:49

Acheter Dapoxetine Chlorhydrate

Reply
plaquenil stock 6.12.2021 at 1:06

Dapoxetina Portaria 344

Reply
buy cialis online from india 6.12.2021 at 3:23

Buy Alli Weight Loss Pills Online

Reply
generic cialis vs cialis 10.12.2021 at 8:04

Viagra Cheapest Generic No Prescription

Reply
propecia 5mg online canada 20.12.2021 at 4:08

Shipped Ups Fluoxetine Online Cheap

Reply

Leave a Comment