Home BARCELONA TIPY vol. 2 – fotogenická místa, restaurace, rooftopy a festival

BARCELONA TIPY vol. 2 – fotogenická místa, restaurace, rooftopy a festival

written by Natálie Kotková 30.9.2019

Do Barcelony už jsem se měla to štěstí podívat už potřetí. Když jsme teď plánovali, kam se vydáme za teplem na pár dní, tak jsem jí ale měla na jednom z posledních míst. “Tam už to přeci znám…” Omyl! Omyl! Omyl! Nakonec to vyšlo last-minute, jako nejvýhodnější varianta a jelo, pardon, letělo! se. A jak jsem ráda, že jsme letěli! Barcelona je opravdu město, kam se budu vždy ráda vracet. A vždy tam bude něco nového k vidění! Jeden článek už jsem napsala TADY. To jsem byla v Barceloně na press tripu a sepsala jsem vám místa, hlavně na jídlo a pití a jeden rooftop, kam zajít. Tak jukněte 🙂 . Předtím jsem byla 3 roky zpátky, ale z toho jsem nic nevytvořila, takže to spíš sem tam zmíním v tomto článku. Bude to zde tedy o hotelu, restauracích, rooftopu, místech/aktivitách, dopravě a festivalu! Zrovna se konal totiž La Mercé, což jsme ani při koupi letenek a všeho netušili 😀

1.HOTEL – LA MARKET HOTEL

Vybrat si výrazně špatný hotel v Barceloně je podle mě nešťastný štěstí. Doporučuju hodně číst recenze na Bookingu, kouknout na jejich web, Instagram. Nabídek ubytování je tam pro každého, ale důležité je si udělat pořádně rešerši :).

La Market Hotel byl pro nás přesně, co jsme hledali. Úplně na nás dýchla ta atmosféra. Je to taková barcelonská stylovka. Kombinuje se tam stará vintage architektura s moderními prvky. Fakt se mi tam líbilo. Navíc je u toho bar, který jsme lepší v té oblasti oblasti nenašli. Caipirinha za jedna! A chipsy zdarma k tomu :D.
Snídaně jsou klasické. Vajíčka byly ob den dobré 😀 a máte výběr sýrů, salámků, tortillu de patatas, sladké buchty, jogurt, ovoce, fresh džusy,…

PS: Mají tam moc příjemnou pokojskou 😀

VÝHLED Z POKOJE 🙂

2. RESTAURACE – LA VIETNAMITA

Pokud milujete asijskou kuchyni, tak tato nás překvapila. Je hned naproti hotelu, tak jsme tak nechtěli moc jít. Jeden večer jsme byli ale hrozně uchození (znáte to, celý den procházíte Barcelonu křížem krážem, pak přijdete na hotel, lehnete si a nohy mají najednou 3 tuny 😀 možná i 4! :D) a tak jsme si řekli, že to zkusíme, když je to tak blízko. Byli jsme nadšení! Ohromně příjemní personál, krásný interiér a jídlo famózní (a to že vietnamskou kuchyni jím hodně často a pokládám se za rozmazlenou, malinko…) PS: Doporučuji i Moscow Mule!

RESTAURACE – JULIVERT MEU

Pokud prahnete po místní katalánskou kuchyni, tak to vás chválím! 😀 Alespoň jednou by se za mě mělo něco ochutnat. My jsme objevili Julivert Meu, malinkou neviditelnou zapadlou restauraci, kde jsme se cítili jako v obýváku na návštěvě :D. Vzadu je restaurace poněkud větší, takže ten pocit malinko opadne, ale stejně je útulná! Vyhlášeným pokrmem jsou “rajčatové chleby” aneb toasty s česnekem a rozmačkanými rajčaty a olivovým olejem. Zní to jednoduše, zvlášně… ALE OPRAVDU TO ZKUSTE! Poděkujete mi později :D. Jen možná šetřete tím česnekem :D. Z jídel jsem si potom dala Carpaccio a vše, co jsem vypozorovala na stolech ostatních (já vím, já vím, nedělá se to, ale pro blog všechno!) tak to vypadalo lákavě! Je to i blízko metra, asi jako všechno 😀 ale já jsem spíš pro procházky. Vždy objevím něco víc!

RESTAURACE – BRUNCH & CAKE BY THE SEA

I v minulém článku z Barcelony jsem o kavárně psala (měla celé okno obložené květinkama) . Ono je ale v Barceloně více poboček, takže tentokrát bylo na čase ozkoušet tu další – blízko Barcelonety (pláže).

Určitě se připravte, že tady budete stát frontu. My jí stáli asi 10-15 minut a to před námi byli jen 4 lidi! Proto jsme se rozhodli tam počkat, ale normálně tam byla fronta plná lidí na znovu obsazení celé kavárny. Dejte si tedy pozor v kolik hodin se tam vydáte. Po 15/16 hodině už by to mělo být v pořádku. Čas siesty tam neřešili :).

Co se týče jídla, tak tam je to pro všechny, kdo alespoň trochu chce zdravější variantu. Jsou tam i možnosti pro vegany, laktose, gluten intolerant… Třeba i proteinové wafle! Já měla mix s cizrnou, halloumi a tzatziky a Acai vypadala taky dobře! Je to takový Insta place, mají tam na zdi hlavu zřaloka a na Instagramu je tam u toho hodně fotek :).

RESTAURACE – SURF HOUSE BARCELONA

Dobrá, přiznávám se. Moje asi nejoblíbenější místo v celé Barceloně. A ano, je to tím, že to má surf vibe, je to u pláže, na menu jsou dvojsmysly se surf spoty, je to venku obrostlé zelení… ale hlavně, ať už si tam dám cokoliv, tak jsem v ráji! Určitě tam zajděte! Nachos vám vystačí na jedno normální jídlo, tacos mají takový těstíčko, jaký podle mě má být, Corona jim v nabídce nechytí a Burrito a bylo před 3 lety to nejlepší, co jsem do dnešního dne jedla. Acaí taky nic nezkazíte! The Nattiness Approved. Dobrou chuť! 🙂

RESTAURACE – ROOFTOP AT SIR VICTOR

Dobrá, tak možná mám nejoblíbenějších míst více. A pokud odpovíte více jak 3x “ano”, tak se vám tohle místo bude líbit taky.

Máte rádi výhledy?

Máte rádi dobré jídlo?

Máte rádi dobré koktejly?

Máte rádi západ slunce?

Máte rádi vidět památku “for free”?

Samé “ano”? Tak to určitě skočte na střechu hotelu Sir Victor. Je tam úplně nově. My jsme si poslední večer chtěli zajít na hezčí večeři na rooftop (takový moje přání, který jsem nenápadně připomínala každičký den:D) No ale i když jsme na to každý den, tak jak jsme byli uchození a přemýšleli, kam půjdeme ten den, včetně večeří. Tak jsme se k bookování místa na rooftop dostali dopoledne ten den, kdy jsme tam chtěli jít. To jsme prostě my :D. Nakonec to bylo ale dobře, že jsme to takto zaspali! Vyhlášené rooftop bary jsou třeba: Sky Bar, 173 Rooftop (tam je i prosklený bazén), SkyBar by Axel, Mood Rooftop Bar (tam ani člověk neví, kolik by zaplatil :D)… Vše bylo samozřejmě v čas (západu slunce :D), kdy jsme tam chtěli jít plné. Zároveň někde byli takové různorodé reakce, na obsluhu, jídlo, ceny… že jsme si říkali, jestli to vůbec riskovat. Nejvíc se nám líbil 173 Rooftop, protože byl blízko hotelu, nabídka byla pro nás,hodnocení také a ještě tam bylo vidět na ohňostroj, který byl ten den v plánu na závěr festivalu (o tom ještě níže)… Nakonec jsem úplně náhodou našla Rooftop at Sir Victor. Hodnocení bylo na TripAdvisoru málo, na Google asi 30, ale měli strašně krásně udělaný Instagram (artový a a přátelský) a menu vypadalo krásně a nijak předraženě 🙂 A měli Caipirinhu! Měli volno, jupí! Musím říct, že to byl snad největší objev tohoto tripu do Barcelony! Je to nově otevřené, obsluha byla milounká a nebylo tedy plno vůbec (což je dobře pro nás ale ne pro ně 😀 ). Burger byl famózní a k tomu ještě domácí hranolky. Caipirinha asi top 3, co jsem kdy měla (jo, je to moje oblíbené pití, když už nějaké :D). Výhled je kousek na Sagrada Familia a přímo sedíte s výhledem na La Pedrera. Vidíte, jak se tam lidi procházejí po střeše a zapadá postupně sluníčko. N Á D H E R A! Sice vidíte i nějaké ty kabely a větrání na budově předtím, paní v koupelně, která si nezavřela okno 😀 ale La Pedrera je hlavní :D.

Ju a to, že obsluha je trochu pomalejší beru tak, že je to prostě Španělsko a “no stress” vibe :))

PITNÁ VODA?

Když už jsme u toho jídla a pití. V Barceloně jsou pítka, kde si můžete naplnit svou lahev vodou. Neplácat tak plasty a i ušetřit… ale… ta voda tam opravdu nechutná dobře. Myslela jsem si, že jsem rozmazlená, ale nemá takovou tu “osvežujicí” chuť. Je taková mdlá… Na Instagramu mi to ale lidi potvrdili a dokonce psali, že z vody někomu nebylo dobře (víme…). Zkuste to první dny, po málu, jak to na vás zapůsobí. Mně bylo dobře, ale pila jsem jí mnohem míň, než doma. Jeden den nám oběma bylo trochu hůř… Buď si přivezte slivovičku nebo uvidíte 🙂 Jinak je aplika “The Fonts BCN”, kde je mapa všech pítek :).

NĚCO PRAKTICKÉHO

Před tipy na výlet/místo jen pár informací o dopravě.

Po Barceloně je ideální chodit pěšky. Od toho je tak boží. Pokud vám vyjde hotel na výhodném místě, tak je to všude na pěší vzdálenost (v pohodlných botách samozřejmě :))

Na vzdálenější místa nebo na úsporu času se vyplatí metro. Je tam super, že si koupíte lístek na 10 jízd, která se dá využít i ve více lidech. Za 10,20Euro výhodná koupě! V metru se určitě vyznáte, není to nic nepřehledného 🙂

REBY

V Praze a na většině místo je vlastně nemám ráda, ale v Barceloně to je pro mě výjimka. Mimo půjčení kola v “rentálech” si stáhněte aplikaci “Reby“. Funguje podobně jako Rekola u nás. Jízda vyjde tak akorát cenově, ale za mě to byl zážitek navíc. Hlavně se nikde nikomu nepletete, protože tam jsou cyklostezky :).

CABIFY

Když jsem byla před 3 lety v Barceloně (a možná i minulý rok) ještě fungoval Uber. Co jsem se dočetla, tak se v Barceloně zkrátka zrušil a jediná aplikace, přes kterou lze objednávat taxík je Cabify. Jeli jsme tak z a na letiště a bylo to bez problému, cena odpovídala službě a řidiči byli i v obleku 🙂 .

TIPY NA MÍSTA

O těch se dočtete hodně na internetu obecně. Já se tu teď zaměřím jen na pár. O Sagradě víte, že?

VÝHLEDY NA BARCELONU

Je jich tam plno a je jen na vás, co si vyberete. TADY jich uvádějí 12.

Montjüic (ať už hrad nebo lanovka), Eclipse bar, Park Güell, Palau Nacional, Las Arenas se mi moc líbili. Tentokrát jsme si ale vyšli nahoru na Bunkers El Carmel. Je to jeden v “view points”, kde (prý) není nikdy tolik turistů. My jich tam měli také po málu. Fotil se tam dokonce i nějaký editoriál svatební :D. Je super, že je tam výhled na Barcelonu kolem dokola, takže vidíte opravdu, kam jen budete chtít. Vidíte i další “view point” Tribidado (je tam i zábavní park, ale otevírací doba je nepravidelná, tak si to naplánujte podle jejich webu raději 🙂 ).

Je to upřímně i hodně fotogenické místo 😀

PARC DE LA CUITADELLA

Parků a “zelených” míst je Barceloně také logicky plno. Stačí se jen procházet. Parc de la Cuitadella je větší park, kde je u jeho východy i vítězný oblouk (Arc de Triomf), příjemná kolonáda, kde jsme před 3 lety jezdili i na longboardu. Tentokrát jsme ale do parku šli “hlouběji”. Je tam fontána, jezírko, lodičky, kachničky, zoo, samá palma a strom… i víc lidí, ale podle mě se to tak rozprostře hezky :). Nejkrásnější je za mě ta fontána. Prohlížela jsem si několik minut, kolik tam bylo detailů! The Nattiness Approved again! 😀

FONT MÀGICA DE MONTJUÏC A PARKY KOLEM

Projděte se od Placa d’Espanaya (u toho je i Arena de Barcelona, Torres Venecianes = dvě věže 😀 ) směrem k fontáně, kolem ní, další fotnáně až k muzeu nahoru. Ty výhledy odtamtud jsou jedinečné! Je vtipný, že tam jsou i jezdící schody, kdyby vás bolely nožky 🙂 Potom, co si poslechnete basking, pokocháte výhledem, tak se dál vydejte doleva (když stojíte čelem k muzeu). Jsou tam další výhledy, ale hlavně je tam plno nádherných zahrad, i botanická! Dá se tam potulovat dlouho 🙂

BARCELONETA

Ano, všichni víme, že je to přeplněná pláž, ale já to místo prostě zbožňuju! Není nad to se z města jen tak jít projít (projet na skatu/longboardu) podél moře a pláže! To je takový luxus, který je nad všechny luxusy!!! Jeden den jsme se tam i na 2 hodinky šli koupat a šlo to. Lidi stejnak většínou jen leží 😀 Ale pozor na věci, hodě se tam krade. Plno míst na občerstvení zmiňovat asi ani nemusím. Jen si dejte pozor, ať neskočíte do nějakého, kde je cenová přirážka opravdu markantní. Z jedné strany se mi líbí projet na druhou, až k W Hotelu. Jsou tam celou hezké “plácky” s palmama. Jeden den byly i obří vlny, takže i surfovat by tam šlo!

Podle mě je zkrátka nejlepší se potulovat, dát se třeba nějaký směr či cíl, ale dojít tam “jinak a jinudy”. Objevíte plno zajímavých míst a zákoutí, které nejsou hlavním turistickým lákadlem 🙂

LA MERCÉ FESTIVAL

Takto jsme to měli s La Mercé festivatel. Cestou na letiště v Praze na mě vyskočila fotky na IG profilu Visit Barcelona, že se koná festival. Přesně v ty dny, kdy tam budeme! No, nejdřív má člověk reakci, “ty jo paráda, to tam bude lidí…” ale nakonec to bylo úplně nejlepší, co nám mohlo spolu s počasím vyjít! Na různých místech se konaly koncerty, výstavy, různě byly rozmístěné food trucky,… a na závěr (náš poslední den) byl ohromný ohňostroj!!! Barcelona v těch oblastech žila víc, to ano, ale náš to strašně bavilo! První večer jsme taxíkem z letiště jeli kolem Placa d’Espanya a já jsem tam zahlédla nějakou stage. “Půjdem se podívat, co se tam děje” zeptala jsem se přítele. “Tak půjdeme tím směrem a uvidíme” odpověděl s tím, že mi teda udělá radost, koukneme se tam a kdyžtak půjdeme jinam, jak tam nic nebude. Zůstali jsme tam ale o hooodně delší dobu, než jsme čekali! Hrál tam místní Ben Cristovao 😀 Carlos Sadness se jmenuje a všichni místní si jeho písničky zpívali, bylo tam několik tisíc lidí, stánky s jídlem a náš pocit štěstí vylítl až do vesmíru. Na stejném místě se konal za pár dní i ohňostroj. Tam bylo teda ještě tak 5x víc lidí, stáli jsme mezi keříkama, smrdělo to tam močí opravdu na otrávení 😀 jako fakt… 😀 ale byla to ta nejkrásnější show z ohňostrojů, co jsem kdy viděla. Takže na otázku, jestli jet v období festivalu do Barcelonu, rozhodně říkám ANO ANO ANO!

A TADY JEŠTĚ NĚJAKÉ FOTKY, JAKO DŮKAZ, ŽE JEN PROCHÁZKA PO BARCELONĚ JE NÁDHERNÁ!

KLASICKÁ MÍSTA JAKO LAS RAMBLAS, HISTORICKÉ BUDOVY APOD. NEZMIŇUJI, PROTOŽE MI JE JASNÉ, ŽE JE ZNÁTE. KDYŽTAK JE PŘIDÁM ZASE PŘÍŠTĚ :).

MĚJTE SE KRÁSNĚ A TĚŠÍM SE NA KOMENTÁŘE!! 🙂

21 comments

Viagra 28.8.2021 at 22:01

Glucotrol Buy With Out

Reply
comprar cialis online 29.8.2021 at 18:41

Propecia Produce Impotencia

Reply
Propecia 9.9.2021 at 21:50

Viagra El Mejor

Reply
stromectol no prescription 11.9.2021 at 13:38

is cialis better than viagra

Reply
plaquenil side effect 16.9.2021 at 18:19

Levitra Generico Online Vendita

Reply
lasix dosing 17.9.2021 at 15:45

Vendita Viagra In Francia

Reply
Zithromax 24.9.2021 at 18:04

Viagra Ohne Rezept Kaufen Illegal

Reply
side effects of gabapentin 300mg 3.10.2021 at 9:15

Tricor

Reply
Prednisone 9.10.2021 at 22:59

cialis overnight shipping

Reply
cialis daily 31.10.2021 at 12:09

Buying Generic Levitra

Reply
can young people take viagra 2.11.2021 at 4:46

Was Ist Viagra Effekt

Reply
can you buy cialis online 4.11.2021 at 23:42

viagra te la hace mas grande

Reply
finasteride hair 8.11.2021 at 1:07

Levitra Vs Viagra

Reply
ivermectin dosage for dogs 11.11.2021 at 10:36

Priligy Does It Work

Reply
Prednisone 12.11.2021 at 0:36

Viagra Vente Qubec

Reply
lasix loop diuretic 12.11.2021 at 10:35

Levitra Controindicazioni Acquisto

Reply
emla cream and priligy tablets 13.11.2021 at 13:08

Propecia Covered By Aetna

Reply
hydroxychloroquine for sale 6.12.2021 at 8:14

precio cialis sin receta

Reply
the side effects of gabapentin 9.12.2021 at 8:52

Kamagra Us

Reply
best place to buy cialis online 10.12.2021 at 9:27

Viagra Online India

Reply
is viagra covered by health insurance 19.12.2021 at 11:27

Sex Auf Levitra

Reply

Leave a Comment