Home TIPY NA FILMY, SERIÁLY A DOKUMENTY

TIPY NA FILMY, SERIÁLY A DOKUMENTY

written by Natálie Kotková 25.11.2020

Ahoj! Tak jak trávíte tento předvánoční lockdown? Já doufám, že se máte jak jen dobře to zrovna jde. O tomto období a tématu bych se mohla hodně rozepsat nebo natočit videa, ale myslím, že je toho docela dost kolem… nebo alespoň v mé social media bublině. O tom, jak posílit mysl, jak si doma udržet motivovanost k práci a její efektivitu, jak pomáhá příroda, pohyb (jóga, běh…), meditace… Kdyby vás něco z toho zajímalo, tak dejte určitě vědět 🙂 V tomto článku se chci ale zaměřit na domácí pohodičku u filmů. Nebudu vám asi psát, jak si dát pozor, aby to člověku nebralo hodně času apod… každý to máme ale jinak, my s přítelem sledujeme seriály, filmy a dokumenty rádi a hodně rádi to potom probíráme 😀 Ze všech hledisek – ať už samotného děje, postav, tak z pohledu “filmařiny”. Oba přeci jen tvoříme videa a přítel má level hodně vysoko, takže to je takové naše domácí téma.

Tento článek píšu i na základě spolupráce se Zalando Lounge .
Konečně mě to k tomu dokopalo, protože mi to přišlo jako hezké propojení. Mají tam totiž akce jak na oblečení, různé značky (i ty prémiové!), tak na vybavení do našich domovů. Já mám upozornění na e-mailu a vždy když tam vylítne kampaň s něčím do našeho nového “doma”, tak nabídku prolítnu. Obzvlášť teď, když tam běží Black Friday a slevy jsou až 80%! Běží to do 30.11! Tak koukněte, tady je odkaz.

Pokud nevíte, co je Zalando Lounge, tak zkrátka funguje jako soukromý nákupní klub či jinak řečeno online outlet Zalando. Pravidelně, každý den, tam běží slevové akce a nabídky na různé zboží – všeho druhu. Jsou tam známé značky, designové i celkové prémiové. Slevy jsou tam až 75%. Teď do 30.11. v rámci Black Friday až 80%. Přihlášení je tam jednoduché – pomocí e-mailu, stávajícího účtu na Zalando… Ty slevové akce spouští každý den v 7 ráno a v 18 hodin a o víkendu v 8 ráno. U vybraných je také zkrácená doba doručení, takže se to ještě stihne i do Vánoc, kdybyste tam našli dárečky! 🙂

Já jsem si teď objednala deku domů právě na to zachumlání se u filmů, tady je odkaz s dalšími informacemi o věcech domů:). Já jsem zabalená v dekách pořád 😀

TAKŽE! Vybrala jsem několik seriálů, filmů (drama, komedie) a dokumentů, které podle mě stojí za to shlédnout! Zachumlejte se do deky, udělejte si čaj nebo třeba pizza night. To večer k televizi miluju – tématické jídlo. Domácí pohodička je naladěna. Ok, nechci znít, že večery koukáme jen na televizi 😀 chce to balanc s jinými plány (malování, hry, společné vaření…)! 🙂 Seřadila jsem to nejdřív od teď nejoblíbenějších a poté žánrové 🙂 Pokud se vám tipy budou líbit, tak vám udělám i tipy na vánoční filmy – to zase máme doma s rodiči tradice! 😀

AKTUÁLNĚ MOJE NEJVĚTŠÍ TIPY:

 • David Attenborough: Život na naší planetě
  Něco pro všechny. Taková povinná “watchba” (místo četba :D). Není to takový ten typický ekodokument, je to svědectví. David Attenborough je nyní 94letý pán, který celý život procestoval – i v době jeho mládí byl jeden z mála lidí, kteří se mohli do odlehlých a schovaných koutů světa takto podívat. Natáčel různé pořady, je vystudovaný geolog, zoolog, antropolog… A tento dokument je jeho poslední. A je to zmíněné svědectví. Jsou v něm totiž zdokumentované změny na naší planetě po dobu jeho života. Je to podívaná, mrazí vás a trnete… nebo my doma alespoň ano. Navíc na konci dává možná řešení. Koukněte. Kapesníčky u sebe (pokud jste jako já 😀 ).
 • The Queen´s Gambit
  Všichni v mé bublině se o tom bavili, tak jsme si to pustili a jsem za to nesmírně ráda! To je tak neskutečně napsaný, natočený a zahraný příběh! O dívce, která skončila v sirotčinci a přišla tam ke dvěma životním láskám – šachům a návykovým látkám. Člověk najednou začne svět šachů žrát, aniž by šachy třeba někdy hrál. Je to svět, který si takto zasloužil přiblížit a jakmile si to pustíte, stáhne vás to a nepustí!
 • Zac Efron – Down To Earth
  Největší překvapení. Ten název napovídá, o čem to bude. Zac Efron cestuje s Darienem Olienem po světě a jeho zajímavostech, tajemstvích a jak zjišťuje, jak v něm udržitelně žít a chovat. Navštíví tak Island, Kostariku, Francii, Itálii, Limu, Portoriko, Londýn, Iquitos. V každém z těch míst je něco, co nás postaví nohama na zem. Opět, nikdo vám nic nenutí, jen to spolu objeví s týmem kameramanů 😀 Už jen díl s vodou. Jen prostě s vodou. Nám ukazuje, jak si třeba správně vybírat vodu, co v ní má správně být, jak na tom je kohoutková voda… dál se zabývá dlouhověkostí….včelami… Mně ta témata jsou blízká a myslím, že by měla být více lidem 🙂
 • Social Dilemma
  Podle mě je to takové shrnutí všeho o vlivu technologií a sociálních sítí, co už víme. Nemyslím si ale, že to ví většina lidí a proto to hodně lidí tak vzalo. Je to citlivé témA, které si zasloužilo takové zpracování a rozhodně byste ho měli vidět :).
 • Shawn Mendes: In Wonder
  Přiznám se. Znám ho. Kdo by ne. Jen jsem si nikdy nepustila jeho celou desku dokola. Po tomto dokumentu ale pustím. I dvakrát :D. Je to strašně krásně zpracovaný JEHO příběh – o něm, kariéře a jeho osobnosti, díky které ho nejde nemít rád 😀
 • S tím souvisí i dokumenty Taylor Swift: Americana (to taky musíte vidět) a Justina Biebera.
 • Sinner
  Jeden z nejlepších seriálů poslední doby pro mě. Spolu s dalšími níže, samozřejmě :D. Má 3 série a v každém je hlavní hrdinou někdo jiný, s pokaždé jiným zapeklitým drama/krimi/mysteriózním příběhem a situací. Cora s Jessicou Biel je podle mě nejlepší. Z Juliana (2.série) mi běží mráz po zádech do teď, když si na něj vzpomenu.
 • Love and Monsters
  To jsme teď viděli nedávno a je to taková hezká nenáročná dobrodružná komedie. Moc hezky vyprávěný a s detaily, které se mě dotkly. Celý ten příběh. Je to z postapokalyptické budoucnosti, kdy lidi žijí pod zemí. Joel (Dylan O´Brian, už kvůli němu se na to podívejte :D) jde z bezpečí na povrch mezi “to nebezpečí” které vám nechci prozradit – za svou milou! No romantika! A navíc potká skvělýho pejska. Dobře, tímto popisem možná někdo odlákávám, ale není to Bčková komedie, jsou tam hezké myšlenky 🙂
 • Mistři Interiérů // Interior Design Masters
  To sem musím dát. Není divu, nedávno jsem se stěhovala do nového a hledám inspiraci všude! Tyhle shows jsou něco pro mě! V každém díle dostanou interiérový designeři výzvu v nějakém oboru – renovují kadeřnictví, hotely, byt,… Pro mě tedy všichni měli až moc britský styl (lino, tapety na zdech) ale zase to otevírá víc “mou kreativní mysl” 😀 a třeba si pak doma dovolím víc riskovat. I když… asi ne 😀
 • The Home Edit /// Proměna domácnosti: vysněné bydlení
  To je pro mě pohlazení na duši. MILUJU SYSTÉMY! Dobře. Dlouho to byla jen výmluva na rozházené věci v pokojíku doma. Jak jsem ale žila potom sama od VŠ, tak jsem si uvědomila, že prostě bez systému můj mozek nezvládá fungovat. Musím vědět, kde co je. Nikdo jiný to třeba nevidí, ale já jo. No a v tomto pořadu každý díl někomu zorganizují domácnost, pracovnu, garáž…. a je v tom spousta tipů a triků… a mě to neskutečně vždy uklidňuje :D.

TOTO JSTE MOŽNÁ UŽ VIDĚLI, ALE CHCI JE TU MÍT!

 • 96 HODIN – TAKEN
  Pro každou slečnu, co cestuje – taková lekce nebýt zase až moc kámoška se všemi, co potkáš 😀 Nepouštějte si to s rodiči nebo vás jen tak někam nepustí 😀 Aneb tátovi, bývalému špionovi, se ztratí dcera.
 • Money Heist: Casa de Papel
 • Stranger Things
 • You – Všechny díly si pusťte! Fakt! 🙂
 • Black Mirror – to je podle jeden z “mustwatch” této doby – aneb, co by se asi tak možná mohlo všechno stát díky technologiím a jejich působení na nás lidi.
 • The End of Fucking World – britská komedie, s britským humorem – specifické ale mně to bavilo moc 😀
 • Dark – podobné Stranger Things, jen německy, kde mizí děti a zjišťuje se proč… až to zjistíte, budete koukat 😀
 • Unbelievable – podle skutečné událost, mně z takových vždy mrazí
 • Enola Holmes – dobrodružný příběh sestřičky Sherlocka Holmese
 • Old Guard: Nesmrtelní
  Fantasy s Charlize Theron v hlavní roli.
 • Long Shot – komedie přesně s mým humor. Spojení Charlize Theron se Sethem Rogenem. Yes!
 • Big Little Lies – Sedmilhářky – musím to popisovat? Miluju!
 • WestWorld – seriál, který patří moje nejoblíbenější také – futuristický zábavní park, kam jezdí bohatí – schovat se – mezi roboty lidské podoby. Uměla inteligene je velké téma a tady je to zpracované bravurně.
 • Outsider – hodně mysteriozní drama seriál, kvůli kterému se z gauče jen tak nedostanete 😀
 • Euphoria – seriál, ze kterého mě mrazí z toho důvodu, že takto v drogách a alkoholu žijé hodně mladých i v reálu… otevírá hodně oči . Je to seriál o dospívajících, kteří se snaží v sobě a ve světě vyznat.
 • Hubieho Halloween
  Jedna ze Sandlerovek, které buď miluješ nebo nesnášíš. Já patřím mezi ty první a miluju to 😀 Pro večery, kdy prostě nechceš nad ničím přemýšlet a tak se směješ všemu 😀
 • The Wrong Missy
  Něco podobného, jako Hubbie výše 😀 Když si spleteš svou lásku a na Havaji skončíš s jinou, kterou nemůžeš vystát 😀
 • WorkIt
  Taneční film, kde je třeba i Liza Koshy. Na taneční filmy koukám hlavně kvůli tancování, ale tady je to i hezký příběh, na který se příjemně kouká.
 • Next Gen
  Pohádka, která mě mile překvapila. Taková oddychovka zase s hezkou myšlenkou 🙂
 • Big Hero 6
  Podobná pohádka, ještě lepší! Robot je tam neskutečně roztomilý a takový nevinný, že je podle mě potřeba i kapesníček 😀
 • Abominable // Sežný kluk
  To mě dojalo. Jo, je to pohádka, ale tu si rozhodně pusťte. Holka, která nezapadá najednou narazí na mini Yettiho a stanou se parťáci a pomáhá mu se dostat domů do Himalájí.

DOKUMENTY – reálné (kriminální) příběhy

TAK! TO JE VŠE! Určitě jsem něco zapomněla, ale třeba dodám jiný článek jindy! Nepsala jsem sem takové ty typické známé filmy, ty jsou podle mě samozřejmost 🙂 Příště dodám třeba ty vánočními filmy!

Hezké pokoukání!
Natty

26 comments

viagra online shop online approval 30.8.2021 at 9:07

Amoxil Avec

Reply
stromectol amazon 8.9.2021 at 14:47

Amendes Par La Douane Achat Cialis Belgique

Reply
buy generic cialis online safely 10.9.2021 at 14:45

cialis et hypertension

Reply
furosemide classification 19.9.2021 at 12:41

Buy Lilly Brand Cialis

Reply
Priligy 22.9.2021 at 3:58

which is better cialis or viagra

Reply
what is gabapentin good for? 5.10.2021 at 7:24

Acheter Du Levitra Contre L Impuissance

Reply
sublingual viagra online 29.10.2021 at 13:36

Cialis Und Grapefruitsaft

Reply
Cialis 3.11.2021 at 10:34

Cialis A Day

Reply
ivermectine online 7.11.2021 at 0:55

Amoxicillin Yogart

Reply
buy cialis online without a prescription 7.11.2021 at 18:02

Zithromax Ear Drops

Reply
viagra brochure 8.11.2021 at 14:05

Is Penicillin The Same As Amoxicillin

Reply
Lasix 9.11.2021 at 14:04

Cialis Acquisto Farmacia Italia

Reply
Priligy 13.11.2021 at 19:41

High Dose Of Amoxicillin

Reply
i need to buy prednisone 20mg 15.11.2021 at 8:17

Pharmacie En Ligne

Reply
buy generic cialis online safely 4.12.2021 at 18:18

Propecia Farligt For Kvinnor

Reply
plaquenil stock 6.12.2021 at 12:58

Order Generic Isotretinoin Low Price Internet Overseas

Reply
gabapentin for cats buy online 10.12.2021 at 18:24

Capsulas Propecia Generico

Reply
dr reddy finasteride buy 19.12.2021 at 5:09

Viagra 50 Ou 100

Reply
paxil viagra 20.12.2021 at 12:12

medicamento cialis 20 mg

Reply
Zensero 5.8.2022 at 1:38

[url=https://buycialikonline.com]cialis online generic[/url] generic levitra 10mg

Reply
novopet 18.11.2023 at 21:31

You are not right. I am assured. I suggest it to discuss.

Reply
avenue17 30.1.2024 at 21:25

Certainly. All above told the truth. We can communicate on this theme. Here or in PM.

Reply
novopet 31.1.2024 at 13:19

I think it already was discussed, use search in a forum.

Reply
virtual local numbers 11.2.2024 at 12:51

Thanks for the help in this question, I too consider, that the easier, the better …

Reply
JawmesHaf 14.6.2024 at 1:14

Духовное развитие или как изменить свою жизнь к лучшему.

Вы уже много знаете про миссию и предназначение, много читаете и смотрите фильмов, видео, проходили не раз обучение в различных эзотерических школах и коуч-курсах, но до сих пор не знаете, как применять полученные знания и найти себя?

Мы приглашаем Вас на канал «Послания в стихах», где вся информация предоставляется бесплатно! Послушать и посмотреть на распространённых площадках в России и за рубежом.

Мы есть на [url=https://www.youtube.com/channel/UCjs6jAdKBUFADdGvGYQNj3A[/url]youtube, [url=https://dzen.ru/poslaniyavstikhah[/url]dzen.ru, [url=https://rutube.ru/channel/23773718/]rutube.ru[/url], [url=https://boosty.to/poslaniyavstikhah]boosty.to[/url]!
Здесь Вы найдёте много полезной и понятной информации, трогающей Вашу душу и раскрывающей смысл духовного развития, самопознания и самосовершенствования!

Читая и слушая их, Вы:
– [url=https://www.youtube.com/playlist?list=PLSYDf3-cZxNwgKeM3GuLeQpDlTNjo7T16]Пробудите в себе божественные знания и силы[/url];
– [url=https://www.youtube.com/playlist?list=PLSYDf3-cZxNwRVzI-OURLTe-3TBP9d3N3]Осознаете собственный жизненный путь[/url];
– [url=https://www.youtube.com/playlist?list=PLSYDf3-cZxNyZN8CcyM_-tzOU9rE7mGad]Узнаете о глубинных причинах многих болезней и рекомендации по исцелению[/url];

Ищите круг друзей, [url=https://t.me/poslaniyavstikhah_chat?]единомышленников и приятное общение[/url]

Тогда присоединяйтесь к «Посланиям в Стихах» в любимых соцсетях [url=https://vk.com/poslaniyavstikhah]ВКонтакте[/url] и [url=https://t.me/poslaniyavstikhah]Телеграм[/url]!

Короткие и простые видеоролики с легко воспринимаемым смыслом и текстом позволят Вам прочувствовать тонкие энергии, переданные через «Послания в стихах».
Вы сможете узнать много нового и интересного в мире взаимоотношений, [url=https://www.youtube.com/playlist?list=PLSYDf3-cZxNyZN8CcyM_-tzOU9rE7mGad]возможностей самоисцеления[/url] и тайн нашего мироздания!

Добро пожаловать на площадку Посланий в стихах!

Reply
MBC 13.7.2024 at 0:49

But it’s no secret that all these games are not golden. All a player needs is great understanding on the whole game.

Reply

Leave a Comment