Home See You Soon California

See You Soon California

written by Natálie Kotková 8.6.2014
Jak už jste nejspíše zaznamenali, tak zítra odlétám do Californie na Work&Travel – UŽ zítra! Nemůžu tomu pořád uvěřit, že zítra touhle dobou už budeme sedět v letadle! Postupně vás budu informovat a fotek rozhodně málo nebude! Dnes tedy o tom, kam vlastně letím a také něco málo o zařizování.
Can’t believe it! This time tomorrow I will be flying to California!

Neskutečně rychle to uteklo! Rozhodly jsme se kamarádkou skoro ze dne na den. Byla jsem totiž na přednášce v knihovně, kde dva kluci celý program Work&Travel naprosto vychválili. Druhý den jsem to řekla ve škole kamarádce a ona hned, že jede také – a bylo to! Do začátku je důležité si vybrat druh práce, který by vás bavil. Dokonce jsem mohly pracovat jako karikaturistky :)). Záleží na vás! Pracuje se 3 měsíce a poté až 1 měsíc je možné cestovat po USA! Každopádně je třeba počítat s tím, že dokumentů na vyplňování nebude málo. Hlavně každý účastník má svůj něco jako profil v systému, který zajišťuje organizace v Americe a tam se zaměstnavatelé, vaše domácí agentura o vás dozví vše potřebné a také v průběhu pobytu v USA vás může kontrolovat, aby vše bylo v pořádku. Základem pro to vše je silný životopis, abyste dostali práci, kterou chcete nejvíce. My jsme nejdříve přemýšlely o Jižní Karolíně, poté jsme měly možnost jet na Floridu a nakonec se objevila ještě jedna pozice v Californii, tak to jsme si samozřejmě přály úplně nejvíce! Když jsme čekaly na odpověď od zaměstnavatele, koho si ze všech žadatelů vybere, tak jsme si pořád říkaly, jak by to bylo úžasné letět zrovna tam! Jak nám z agentury napsali, že nás tedy přijali, tak jsme tomu nemohly uvěřit a zrovna to bylo i na hodině angličtiny :)). Letíme tedy do Huntington Beach! Když jsme žádaly, tak nás zaujalo to “beach”, ale až potom, co jsme si začaly o místě číst jsme zjistily, že se mu říká Surf City of the USA a mnohem víc! To vše bude v dalších článcích, až tam budeme :)).
Fotka z WeHeartIt
Získání pracovního místa to vše teprve odstartovalo a shánění letenek, ubytování a další dokumenty nás teprve čekaly. V době zkouškového jsme tedy samozřejmě řešily spíše náš odlet a pořád koukaly na fotky a plánovaly, kde budeme cestovat ten měsíc, co už nebudeme pracovat. Byla to nádherná prokrastinace! Chvilkama jsem si už sice říkala,, že už by to mohlo stačit, že se ani nestíhám těšit, ale pomyšlení na to, co mě po tom všem čeká to zařizování ulehčuje :)). Zvládly jsme to, i když se vloudil menší problém a letíme o týden déle a musely jsme přebookovat i letenky a víza máme teprve od pátku 😀 Mělo to asi tak být a alespoň jsem si užila více času s rodiči a kamarády! Zařizování tedy nebylo málo a ještě dnes ráno jsem měla poslední položku na “to do listu” k odškrtnutí. Takže jsem vám samozřejmě nafotila outfit!
Nápis brave se nádherně k tomu dobrodružství, co mě čeká hodí. Poslední dobou mě také moc baví nosit košili takto zavázanou a to nejen k jeanám, ale i sukni či kraťáskům. Outfit to obohatí a kdyby se náhodou udělala větší zima, tak je při ruce :)) Conversky jsou jasnou volnou pro pohodlné zařízení všeho potřebného! Co se týká slunečních brýlí, tak letošní modely jsou nejlepší za poslední léta. Pokud si chcete koupit jen jedny, tak sáhněte po výrazných obroučkách a nebo barevných zrcadlových skel! :))
Pokud by vás něco ohledně Work&Travel zajímalo, tak mi určitě napište! Teď už si musím jen pořádně dobalit, takže vřele přijímám tipy na to, co s sebou! Zatím mi skoro všichni řekli, že si prý s sebou nic brát nemám, ale věřte, že to je nejtěžší! Sice jedeme k moři, ale budeme pracovat, ještě zařizovat nějaké věci, tak bohužel plavky, brýle, ručník nestačí 😀 Tolik hald na zemi jsem v pokoji ještě neměla, tak snad mi nic chybět nebude!
Krásnou neděli! :))

2 comments

Anonymní 15.6.2014 at 11:16

Skvělěj blog, odkud je to tričko prosim? 🙂

Reply
plaquenil and hair loss 15.9.2021 at 1:46

Cialis Generico Da 5 Mg

Reply

Leave a Comment