Home England // Erasmus ~ 2 ~ Induction Days

England // Erasmus ~ 2 ~ Induction Days

written by Natálie Kotková 17.1.2015
Uplynulé dny byly ve znamení seznamování. Škola pro nás totiž připravila Induction Days. Chodili jsme tak už do školy, kde pro nás byl připravený program. “Nás” znamená všechny Erasmus studenty. Je nás tu kolem 10 z různých zemí – Holandska, Irska, Francie a ještě jeden kluk z USA. Celé dny jsme strávili společně, tak jsme se mohli více poznat a myslím, že se nám to složení povedlo! 
Za ty dva dny jsme toho stihli hodně. Oficiálně jsme se zapsali ke studiu, dostali svou vlastní ID studentskou kartu, zorientovali se po kampusu a třídách, dozvěděli se zajímavosti o životě v Anglii, aktivitách školy a porozuměli jsme službám knihovny. Také nám bylo řečeno, co od nás škola očekává, jak plnit jednotlivé úkoly nebo se zachovat v určitých situacích. Samozřejmě také něco o tom, kam je možné chodit na různé sporty. Informací to je dost, tak teď už je jen vstřebat! 
Po prezentacích jsme s Lucí trávily odpoledne na pochůzkách po městě. Vždy za účelem pořídit si něco na kolej, a tak trochu prozkoumat  – kde se co v centru nachází. Na konci videa vám o pár věcem povídám. Samozřejmě většinu z nich jsme pořídily v Primarku, protože ty rozdíly v cenách jsou zkrátka znát a na těch necelých 5 měsíců nám to snad vydrží. Mimo věci zmiňované ve videu jsem si koupila třeba ještě roztomilé bačkory nebo světýlka, která si pověsím na okno, aby to tu bylo více útulné. 
Jinak musím říct, že to tu mám ráda čím dál víc! Nedokážu přestat žasnout nad systémem univerzity a všichni jsou tu vstřícní a nápomocní. Spolubydlící z koleje jsou sice trochu hlučnější, ale za tu pohodovou atmosféru a uklizenou kuchyň jim to prozatím promíjím. 

I hope you’ve already found out I’m now settled in England in Cheltenham. However you might not be sure why. I’m here within the Erasmus Programe for my studies. I’ll be studying here at the University of Gloucestershire until June. It’s such an opportunity to experience I’d recommend to any student on the world! There isn’t anything better than traveling but it’s not always easy to combine it with work or studies. Fortunately there’s Erasmus Programme for you with all the possibilities. For me it’s the chance to study in England and so get to know the culture, gain a lot – in practice and also academic knowledge. This’s my second post from here and I’ll do my best to kind of show how the Erasmus works and how I am experiencing and enjoying it all. Now I am already enrolled to the university and I am after the Induction days fully informed about any service university provides. However now I need to wait until I’ll realize it all and that’s why we’ve got a free day tomorrow with the trip to the city of The Beatles – Liverpool.

6 comments

Blonďavá Potvora 17.1.2015 at 10:09

Zacinam lutovat, ze som nikdy nad Erasmom neuvazovala a teraz je uz neskoro 🙁 Vyzera to, ze je to uplne super skusenost 🙂

Blonďavá Potvora

Reply
Anonymní 17.1.2015 at 11:42

Krásná Natálko, tiše ti to závidím (ji Ameriku jsem ti záviděla) já jsem začala na ni šetřit do prasátka. Za pár let se tam snad možná podívám.:-D Jinak moc pěkné fotečky, jako vždycky a video. Pokaždé se těším, jak se podívám na tvoje a Luci fotky. Ráda tě sleduji a chtěla jsem se zeptat, ve kterých městech v Německu je Primark? Nějak to nemůžu najít. Jezdíš tam nakupovat? Děkujíííííí moooc 🙂 Lucka

Reply
Michaela Pavlíková 17.1.2015 at 18:47

Velmi povedené fotky!!! :)))

http://www.style-and-smile15.blogspot.cz/

Reply
Natty 17.1.2015 at 21:34

Úžasné video i fotky 🙂 já se na vysokou chystám tento rok a už jsem nás Erasmem přemýšlela tolikrát…Anglie je krásná, ale stejně více tíhnu k Francii..tak hlavně, ať se vám tam daří a všechno zvládáte!! 🙂

Reply
Aneta Krátká 18.1.2015 at 13:23

Úplně Vám ten Erasmus závidím, těším se na všechny videa, fotky a články 🙂 Užívejte si to tam!:)
One blondie life

Reply

Leave a Comment