Home OUTFIT | bright vibes and tips for better Mondays

OUTFIT | bright vibes and tips for better Mondays

written by Natálie Kotková 14.9.2015
| CZ and ENG | 
Začíná nám nový týden a já mám pro vás outfit, který jsem měla jako první look druhého dne MBPFW. Cítila jsem se v něm nesmírně pohodlně – a to je přeci základ toho, že budete mít skvělou náladu celý den. To bych chtěla, abyste měli i vy dnes a začali svůj týden s úsměvem. 
New week is here and I’ve got new outfit for you, which I wore as my first look on the second day of MBPFW.
Ještě mi nezačala škola, takže se mi pondělí nijak moc neliší od jiných dnů, ale vím, že pro pracující a vás, co už sedíte v lavicích, může být pondělí malinko obtížnější na dobrou náladu. Ale proč vlastně? Zkusme se na pondělí kouknout z té světlejší strany a udělat z něj lepší, normální, den. 
It’s Monday and even though my uni time hasn’t started I know most of you are at work or already at school so Mondays could be one of the days you don’t like that much. So why don’t we look at this day from another point of view to make it one of those days you like?
Každé pondělí třeba můžete využít k tomu, že si uvědomíte, že ten nový týden začínáte s “čistým štítem”. Třeba se minulý týden moc nepovedl, tak to berte tak, že už je za vámi a před vámi jsou nové dveře, které se vám brzy mohou otevřít. A tímhle pondělím to vše může začít. Na to se nejde netěšit! No a když byl minulý týden naopak produktivní a povedený, tak je přeci o to větší důvod se těšit na začátek toho dalšího, protože krásně na tu parádu navážete. Co třeba v pondělí dělám často já?
For example, it’s great to realize that with Monday you start you new week and there’re so many new opportunities and adventures waiting for you! It’s new week, new possibilities and new challenges. Maybe your last wasn’t that pleasant to you so this Monday is here, only for you, to make kick off this week successfully full of motivation and smile on your face. Last week is over, concentrate to this new one and days ahead of you! Your last week was more likely great week, am I right? So on Monday you just keep going with this vibes and moxie! Good can always be great and great can be amazing! What do I usually do in the Monday’s morning? 
Mně třeba baví i to, že si třeba v pondělí ráno vstanu a plánuju si aktivity na týden. Mezi nimi jsou samozřejmě povinnosti, kterých se vždy zdá nekonečně mnoho, ale právě mi zlepšuje náladu to, že si do to-do listu přidám motivační “položky”, kterými může být cokoliv, co máte či děláte rádi. Od různých sportů, procházek s bráchou, chozením za “kulturou” nebo za kámošema, po vyšperkovávání si pokoje. Je to různé, ale může vám to pomoci se na pondělí těšit, že zrovna totiž ten den si uvědomíte, že týden bude super. Vymyslet si můžete jakýkoliv podobný “pondělní rituál”, třeba pravidelnou pondělní snídani s kamarádkou. Máte něco podobného? Každopádne, pokud jste celý víkend někde neproflámovali, tak jste po něm plni energie a tu můžete věnovat právě pondělí a do nového týdne naskočit plnou parou. A kdyby náhodou nic nepomáhalo, tak pondělí ráno je k dalšímu víkendu blíže než nedělní večer, takže se můžete těšit na pátek odpoledne! A abyste se u toho cítili pohodlně, tak je třeba zvolit i ideální outfit, tak na to by se mohlo hodit něco podobného, jako v dnešním looku! Ten můžete vidět i v tomto vlogu – tady
I love to wake up and plan all the activities for the whole week. Well, I know it can be changed but I mean in that way, that I know there’ll be a lot of things to do so I try to combine it with the activities I love to do. So I know after I’ll be finished with the less favorite I can go do some sport, meet my friend, for a walk with my brother to the nature or around Prague or just anything else I love and can make my days better. And do you know what? In the end, I love all the things I do because those “to-does” motivate me to be better. Do you have something like this? Finally, Monday should be one of the days you have the most of energy as after weekend you are relaxed and full of adventurous memories from activities you did! Well, if you didn’t have such a big party you just spent the rest of the weekend in the bed, though. And if nothing works just keep reminding yourself that Monday is closer to Tuesday and it is closer to Friday, which is close to the next weekend. So to feel comfy on Monday you could find inspiration in this outfit. You can watch it in the video as well.

V outfitu jsem si docela pohrála se vzory. Líbí se mi, že si je teď bez zábran můžeme mixovat. Jsou tu sice určité hranice, ale pokud třeba udržíte stejné tóny a odstíny barev, tak to taková divočina zase není. Hlavní roli u mě hrál tedy kabát z H&M, na které je právě jemný kostkovaný vzor. Pod něj jsem si vzala průhlednější bílé triko z River Island, protože se mi líbilo, jak se ta síťovina sladila právě s kabátem. Jak těmi tou hrou vzorů, tak barev. Bez sleeveless coat by to ale vypadalo trochu laciněji, tak jsem si nový kousek z Asosu oblékla jako další vrstvu pod kabát. Už je to tady – podzim a potřeba vrstvení oblečení!
I played with patterns a bit. I love to combine them as I want as it’s one of the autumn trends. Well, there’re borders you shouldn’t cross but when you keep the same tone and shade of colors you should be fine so you do not look like from a circus. I stayed in white and grey and combined squared patterns. You can see them on the coat and the netted t-shirt. And as it was bit chilly that day I added a layer of sleeveless coat. Autumn is here so here we go – layering game has started!
Kalhoty a boty jsem poté volila už jednoduché a jednobarevné. Na slip-onech z River Island je sice hadí vzor, ale tak miniaturní, že to není vidět. Jak ale víte, tak já jsem hodně na detaily, tak jsem právě k tomu mini vzoru volila batůžek ze Zootu, protože to takhle nenápadně ladilo. 
The rest of the outfit, pants and slip-on, I kept simple and in one colors. On slip-ons and the backpack you can see the “snake” patterns. It’s almost invisible but I love to keep these details. Still in one tone.
K těm detailům bych ještě zmínila můj účes v podobě falešného culíku, který jsem si udělala kvůli větru, který byl ten den opravdu silný. Je to jeden z top trendy účesů sezony a patří mezi moje oblíbené, protože me baví ta “učesanost/neučesanost” a zároveň fakt, že vám vlasy nikam nepoletují neustále. Na sobě jsem mimo to měla i sluneční brýle z a rtěnku Artdeco, to víte, že si na rtěnky potrpím! Stejně jako na pohodlí a to, aby oblečení vyjadřovalo moje momentální rozpoložení a mě. Tenhle outfit to vše splňuje a já se v něm cítím pohodlně a “trajdat” v něm budu klidně celý den a zařizování a vše půjde samo – v pondělí, úterý nebo v pátek!
When I talk about details. I had this ponytail hairstyle because of the wind and wore my favorite shade of lipstick. This one is Artdeco. I just love it as I love to feel comfy in my outfit which is declaring my current mood and myself. This look has it all for me for one of the days you just need to run around the city and it can any day –  Monday, Tuesday or Friday!

8 comments

Andrea Mokrejšová 14.9.2015 at 6:09

Tak tohle je skvělá kombinace, opravdu ti to moc krásně sedí a sluší 🙂
Dobroty od A

Reply
Izabella M. 14.9.2015 at 6:13

perfektný look! 🙂

Reply
Ad Gundová 14.9.2015 at 9:22

pekný kabát 🙂 A vak tiež 🙂
http://www.aduliksun.blogspot.sk

Reply
Michaela Kofroňová 14.9.2015 at 10:44

úžasné fotky a nádherný outfit! neskutečně se mi tahle kombinace líbí:)))
http://of-goldbook.blogspot.cz

Reply
Claudia Oleriny 14.9.2015 at 10:45

od shora dolu je to perfetkni ! ja bych sice asi nevolila batuzek ale kabelku, ale i tak je to super 🙂 hlavne ten kabat a slip ony 🙂

ClaudiasNewLife

Reply
►Nadush 14.9.2015 at 13:50

Krásny outfit !! 🙂 Veľmi ti to pristane 🙂
my blog : THE COLORFUL THOUGHTS

Reply
Kateřina Hlaváčková 14.9.2015 at 15:43

Krásný outfit, má dokonalé barvy! 🙂 a sluší ti to!! 🙂
Young, wild and free

Reply
ALICE MINAROVA 14.9.2015 at 17:51

Natálko! Úžasný outfit. Máš krásně sladěné barvy i vzory. Jinak moc díky za skvělé tipy! 🙂

Reply

Leave a Comment