Home Mallorca Top 10 Tips: Exploring s’Arenal Area

Mallorca Top 10 Tips: Exploring s’Arenal Area

written by Natálie Kotková 30.9.2015
| CZ | ENG | Už jsem opět tu, celá jen pro vás a to s postřehy, které jsem nasbírala na Mallorce! Tedy, jen abych to uvedla na pravou míru. I když jsem nebyla tady na blogu, tak se nebojte, že bych na něj zanevřela, v hlavě ho mám od rána do noci, kdy není den, abych na něčem kolem něj nepracovala. Je to taková zdravá droga a vše kolem blogu je tak mými “best friends”. To ale věřím, že už jste dávno poznali! Zpět ale k těm mým tipům! 
I’m here again, only for you, and full of impressions and tips I’ve collected in Mallorca! I know I wasn’t active here last days but I’m pretty sure you all know that when I’m not here I’m on Instagram, Facebook, YouTube, Snapchat or just working on something for blog which is not visible yet but I’m just with The Nattiness 24/7 as it’s my bff and healthy drug! But back tot the tips!
Řekla jsem si, že příspěvky o Mallorce pojmu tak trochu jinak a připravím vám pár článků s mými tipy na místa, která jsme navštivili nebo mé postřehy. Myslím si totiž, že na Mallorce bylo určitě hodně z vás nebo byste se tam mohli hodlat jednou vyrazit. Článek tu pro vás tak zůstane a zpětně  se na to budete moci kouknout. Oblast, kde jsme byli s bráchou a taťkou je mezi turisty oblíbenou, tak vám na ni přináším takový můj pohled. Dnes tedy o s’Arenal a oblasti kolem něj.
I told myself that post from Mallorca will be kind of different that I’ll prepare a few posts about the tips, my opinions and recommended activities to do in the area I spent some time. I’m pretty sure most of you’ve already been to Mallorca or there’s a big possibility you’re going to visit it so these personal opinions and tips could be useful for you even now or later anytime prepared for you just to check that out! Today’s article is about s’Arenal area which took to a lot of tourists!
Zájezd jsme měli last-minute z Invia.cz od Exim Tours. Byla to docela práce se termínově takhle ve třech sejít, ale hlavní “problémy” jsem dělala já, protože jsme kvůli mě měli přesně čas jen od 18. do 25. září. Mallorca tak byla jedna z hodně mála nabídek, která vyhovovala a tak jsme po ní čapli. Ok, původně jsme chtěli na Fuerteventuru nebo Tenerife (jako před lety), aby byl možný i nějaký ten surfing, ale nakonec Mallorca nebyla vůbec špatná, ba naopak, program jsme měli adventurous až-až, však to bude v dalších článcích! Už ten začátek dovči, kdy jsme letěli při západu Slunce započal ten týden naprosto perfektně. Ha, dokonce jsem poprvé viděla z letadla letadlo! (Možná tím, že mám konečně čočky? Každopádně díky Easy Optic – za objevení nových krás světa, jak najednou vidím).  Takže, co dělat, kde jíst a určitě, co podniknout u Playa de Palma? 
Our trip was last-minute one bought on Invia.cz provided by Exim Tours. We had only one week possible for us to travel together and the selection of destination wasn’t really wide. We wanted to go to Tenerife again as years ago or to Fuerteventura for some surfing but you know, in the end, Mallorca was perfect! I was afraid it’s going to be boring but we found so great places and activities to do (you can read it in next article). Day by day, minute by minute I was falling in love with Mallorca more and more. It’s started during our flight when I saw a plane from a plane which was fun, at least for me as I finally got my lenses so I could see! So, what to do, where to eat or just how to enjoy Playa de Palma area?
1. Noční promenáda
Když příletíte večer, tak málokdo by šel hned spát, že? Po tom, co vás shuffle z letiště hodí do hotelu, vám to nedá a musíte si jít prozkoumat alespoň na chvíli okolí. My bydleli v hotelu Manaus. Není to žádný luxusní hotel, ale nám to stačilo – uklizeno bylo, postele pohodlné byly také a dokonce jsme měli i terásku. O bazénu a vířivce nemluvím, protože jsem přeci u moře, tak nepůjdu k bazénu. V noci jsme tedy udělali takovou okružní noční procházku s cílem najít místo na večeři. Venku už se teda veselilo docela dost turistů a zvláštních, no, individuí, že jsem za ty moje dva bodyguardy byla šťastná. To byl ale jen první pocit a čím dýl jsem na Mallorce byla, tím víc jsem si ji zamilovávala. Jako první jídlo bych vám všem určitě doporučila všem známou Paellu. Mají ji na každém kroku a je to jedno z levnějších jídel, které nejsou z Mekáče nebo kebabu. Jo a samozřejmě nezapomeňte na San Miguel pivo (18+ samozřejmě), to prostě musí být!
1. Night promenade
First night you should really go out to explore the area in the lights! I really recommend you to walk and there sit and eat Paella as local special receipt! It’s everywhere and tourists love it. Moreover it’s even cheap – it costs around 10Euros. When you buy a cider you just must be happy as never before.


2. Denní promenáda
První den je potřeba prozkoumat okolí. My tedy rozhodně nechtěli ležet na místní pláži. Dále se dozvíte proč hlavně. Ale prostě jsme si to chtěli projít, protože Playa de Palma má nějak kolem 6 km a my chtěli najít ty nej místa. Nakonec z toho byla tedy taková 12km procházka ve stylu poutníků, kdy jsme došli skoro až k Palmě (hlavní město) a když už jsme viděli na slavnou katedrálu, tak jsme to otočili zpět tam k nám. Co jsme tedy cestou objevili? (Místo toho, že se mi rozbil objektiv u foťáku.)
2. Daytime promenda
Exploring needs to continue during the day. So my tip is to walk around the area, get to know it and just enjoy it. We walk a 12km long way almost to Palma, Balears’capital! So cool and we saw almost everything interesting. To see what and more, just keep reading!


3. WiFi
Pro všechny závisláky, podél Playa de Palma se na určitém místě najednou sejde skupina lidí. Nějak jsme to nechápali, ale pak jsme si všimli nápisu Free WiFi. Byla to Smyland síť a opravdu fungovala. Což nám přišlo vtipný, že na veřejných místech je Wifi zadarmo, ale v hotelu se musí platit 14Euro za týden. Vždy to bylo u tzv. Balneario, kde bylo zároveň občerstvení. Navíc to nebyl žádný fast-food plný smaženého jídla, ale měli tam vynikající smoothies, “kluci” si dávali sandwiche a saláty. Ale hranolky tam mají taky, nebojte. Můj nejoblíbenější byl Bo4, který byl ve stylu Surf-Campu s různými surf hesly. 
3. WiFi
Good news – Wifi is free along the Playa de Palma! Just connect to Skyland as all the people sitting there with absolutely no emotion in the face. But I understand that because to pay 14euros or more for a wifi for a week is really a lot! It’s always at the place called Balneario. Those are a little stores with food and little refreshments. I loved the pina colaga and I know my “boys” (brother and father) just loved the sandwiched! My favorite one was Bo4, because it was bringing a surf-life vibes to your life to make you smile!

4. Němci a Parties
Do S’Arenalu jezdí hlavně Němci. Takže jsem si neplánovaně oprášila i svou němčinu. Dokonce jsme tam byli i v době Oktoberfestu, takže na promenádě bylo neustále veselo. Co jsme ale ocenili bylo to, že Němci se uměli chovat. Nebylo to hulákání na lesy nebo, že by vás nějak obtěžovali. Oni měli svá místa, kam jste už zdálky viděli, že nechcete jít (pokud jste se samozřejmě nechtěli přidat) a pokračovali jste dál pod palmami v duchu poklidné Mallorcy.  Nejoblíbenější místo na party je Mega Park. Je to uměle vystavěná budova, do který jsme teda nevstoupili, ale je obrovská, několika patrová a taková prostě nejdivočejší oblast Playi. Ať už přes den nebo v noci, hudba hrála, hrála a hrála. Pokud nebyli Němci tam, tak leželi na pláži před Mega Parkem nebo svým hotelem. To byl jeden z důvodů, proč jsme hledali i něco dál. Ony ty opuštěné plážičky musí někde být! Jo a pokud nebyly ulice v němčině, jako třeba Schinkenstrasse, tak to bylo třeba San Diego nebo San Francisco. Setká se tam zkrátka celý svět!
4. Germans and Parties
Germans are everywhere as it’s their favorite spot for holidays! So be prepared for that. But do not really be worry about that. They could be a bit noisier but they know how to behave and you know where are the places they usually have their kind of fun so you don’t have to walk around. And you can trust me as we were there during Oktoberfest! What is the place they usually gather themselves? It’s called Mega Park – the biggest party place in s’Arenal!


5. Minigolf
Já ráda minigolf. Už od malička, kdy jsem léta trávila na Mácháči. S bráchou jsme byli i v Cardiffu, ale tady jsme to bohužel nestihli. Bylo to navíc v “Dino” stylu a co jsme to obcházeli, tak to vypadalo skvěle. Bylo to za 11euro 54 jamek, což není předražené. Hlavně to bylo součástí takové moc pěkné lounge. Je to tedy Pabisa Beach Club – tady máte odkaz. 
5. Minigolf

6. Obchůdky, obchody, restaurace a “merkanty” 
Cestou mě často pobavilo, jak se třeba může podařit umístění obchodů, jako je třeba Desigual nebo Mango. Prostě si jdete, všude se prodávají nafukovačky, suvenýry a najednou vedle Sparu nebo rozpadlejšího obchodu vidíte třeba to Mango. Já teda moc takhle nenakupuju, ale vždy si na památku do sbírky koupim magnetku a někdy hrneček nebo triko na spaní (třeba to s Homerem a Marge – ideální, ale to spíš pro páry, než pro mě samotnou, forever alone). Co sbíráte vy? 
6. Shops, markets, restaurant and “merkantos”!
When you need something, you just walk by and they will have it. That’s the magic of these places. Moreover I was amused by the location of stores like Desigual as it was placed between two really old buildings. Despite that I didn’t want to shop I always need to buy a magnet to have it as home as a souvenir and some sleeping t-shirt and a cap. Those are things I usually buy to bring it back home. And I just collect those stuff from my travels. What do you collect? Like, look and the t-shirt with Marge and Homer! So cool!


7. Palmy
Playa de Palma vedoucí do Palmy nemůže být bez … PALEM! Já jsem si na nich utvořila za ty dny závislost, jako asi každý kdo je poblíž palem. Byly všude a s tím modrým nebem, sluníčkem, vůní moře a dovolenkovou náladou se člověk hned cítí jak v ráji. Tip? Milionek fotek s palmami! 
7. Palmtrees
Playa de Palma leading to the city called Palma so it’s got to be eve where – the palm trees! What to do is to become addicted to them, take the energy!

8. Jídlo a pití
Mimo Paelly, Balnearios a San Miguela jsou tu samozřejmě restaurace. Nejvíc jich je na cestě od zastávky autobusu Platja Palma nebo Megaparku (č.15). Steak Houses, Italiano, Mexicano, Sushi, Tapas – cokoliv. My stihli návštivit tyto. 
Jako milovník curry, pro mě byla jako první jasná Thai restaurace – My Thai. Omlouvám se, za mázlé fotky z GoPra, ale za to vám doporučímm, že nejlepší je dát si červené curry s kachnou, co si dal brácha, ale s klasickým kuřecím nic nezkazíte.
8. Food and Drinks
Take the bus, get of near Platja Palma or Megapark (bus 15) and you’ll be close all the restaurant. Just to choose is difficult. During our stay we ate at these places:
My Thai– as I am really curry addicted girl!

Nejkrásnější restaurace byla ale Asadito! My si pořád mysleli, jak to bude drahé, že tam nikdy nepůjdeme. Nakonec ale, když jsem hledali restauraci, kde mají “žebírka” (ty taky zbožňuju), tak ty ceny vyšly pomalu i lépe než v té My Thai. A ty porce? Koukněte na fotku! Ideální pro mě a ještě jsme dojídali po bráchovi. Obsluha byla hrozně příjemná a ta restaurace opravdu celkově kouzelná, hlavně ta fontánka. Doporučuju na romantickou večeři, pokud letíte se svou spřízněnou duší. 
Asadito. It’s the most lovely, beautiful place to eat and spend evening place in s’Arenal.  We thought it’s going to be expensive but when we were trying to find a good place to eat the ribs we saw the prices are quite gentle. And the portions?  No words needed, just look!
Na tapas a sushi do Sunshine! Ne každý den máte ale chuť na obr žebra, že? V tom teple to chce buď smoothies nebo klasické tapas. My v den odletu skočili ještě do Sunshine. Cenově to opět překvapivě na tak krásnou restauraci na místě u pláže bylo výhodné a najedli jsme se přímo královsky. Dali jsme si kuřecí špízy s kosovo-chilli omáčkou (ale vůbec to nepálilo) a hovězí carpacio s domácí tatarskou omáčkou. K tomu samozřejmě sushi. Oblíbené California a se smaženýma krevetama. Obsluha nejlepší ze všech restaurací, co jsme navštívili! Sluníčkový číšník ze Sunshine!
Sunshine, great place to grab something small. It’s perfect for tapas and sushi. I had carpacio with homemade tatar sauce. Delicious was also the chicken skewers with chilli-coconut sauce (not even spicy though). The service there is perfect! You know, from sunshine just go out with sun in the mind. 
A pokud nechcete na jídlo, tak si určitě do ruky můžete vzít nějaký ten cider nebo cokoliv osvěžujícího. Desperado na noční promenádu a atmošku vedlo! 

9. Procházka podél Playa de Palma a dál 
Při té naší procházce jsme tedy mimo promenádu došli až za ní. Hledali jsme pláž a něco k snědku, ale jak jsme šli a šli, tak jsme to vše přešli. Nějak se nám nechtělo do té “flat blue” vody a pousmívali jsme se nad tím, jak plavčík koukal na lidi, jestli se náhodou neutopí v těch “obr” vlnách. Zase je ale dobře, že to hlídají, za to poklona! To, že jsme přešli klasické koupací pláže a přehlídku restaurací jsme si uvědomili až u Puro Beach Club. To je hodně, hódně pěkné místo s úžasným výhledem, kde bych si v ceně oběda dala možná tak džus. Od něj už jsem si ale užívala takových těch malých útesových plážiček, kde sice nebyl písek, ale za to tam nikdo nebyl a mohla jsem si trochu zase “zalézt” po mini útesech.
9. What is along Playa de Palma
On our way to explore the Playa we found great places! For more expensive but amazing wonderful luxurious experience you should go to Puro Beach Club. We didn’t go but it looks so chilled! What I loved the most was the little laguna like beaches with little cliffs. No reason to walk anymore just be in the water, please!
Ta scenérie je dechberoucí. Já mám totiž hrozně ráda, když u moře/oceánu jsou zároveň hory, útesy, pláže – zkrátka vše dohromady. Hned se tam dá totiž podnikat víc aktivit. 
Blízko bylo i místo s menšími zříceninami, kde se dalo sedět a sledovat i přistávající letadla. Hned poblíž je totiž letiště Palma. 
Potom jsme po koupání v té jedné ze zátok našli smoothie bar, kde jsme se rozplývala blahem. Mimochodem obdivuju, jak takhle ve Španělsku mají všechno dokonale obkládané – i chodníky! Nakonec jsme došli až do C’an Pere Antoni, kde jsme se otočili zpět a cestou naskočili na autobus, protože už bylo docela pozdě a my chtěli na večeři do hotelu. Tam nám spadla čelist, bufet s výběrem větším než v Hiltonu pomalu a vše naprosto vynikající. Jak jsem říkala, díky všemu tomuto jsem si Mallorcu zamilovávala čím dál tím víc, a co teprve díky těm pláží a “fun” places, o kterých budou další články!
After the swimming we just continued in our journey. But we stopped by (finally!) the smoothie place. Oh, how much do I love it! So refreshing and energizing! After that we walked little bit more almost to Palma, but at the time we saw the famous cathedral we turned it back to s’Arenal. We finished at C’an Pere Antoni!  
A tohle je důvod, proč jsm si zamilovali náš hotel – ty  večeře

 kráslovské!
10. tip? Hlavně si to užívejte!
10th tip – just to enjoy it all!

4 comments

Ad Gundová 30.9.2015 at 7:27

Super fotky … Tá promenáda vyzerá super 🙂
http://www.aduliksun.blogspot.sk

Reply
Miss Nella 30.9.2015 at 10:14

Ó Mallorca, presne na týchto miestach som sa prechádzala pred pár rokmi. Krásne si to takto oživiť aj z druhého pohľadu. 🙂 Malý ostrovček,ale určite sa oplatí

Reply
The world of makeup 30.9.2015 at 13:17

Skvělé fotky. Vypadá to na skvělou dovolenou 🙂

http://wormake.blogspot.cz/2015/09/chlorella-pura-regeneracni-krem-s-cgf.html

Reply
Mária Hanzalíková 30.9.2015 at 14:24

Skvelý článok. Na Mallorce som nikdy nebola, ale rozhodne ma láka (ako sto milión ďalších miest) 🙂

http://lamodaeanarchia.blogspot.it/

Reply

Leave a Comment