Home Mallorca Top 3+1 Beaches | definitely not boring spots

Mallorca Top 3+1 Beaches | definitely not boring spots

written by Natálie Kotková 2.10.2015
| CZ and ENG | Jeden z hlavních důvodů, proč jezdíme k moři nebo oceánu je pláž, že? Každý ale vyhledává něco jiného. Jak mě asi znáte, tak já ráda “blbnu”, takže mám ráda pláž, kolem které je možné dělat mnoho věcí a nejlépe to není jen placka s pískem. Úplně nejlepší jsou pláže, kde když plavete můžete koukat zároveň na hory, útesy, krajinu a podobně. Něco mi říká, že takové pláže byste mohli mít rádi také, tak mám pro vás tři plus jeden tip na pláže, které jsem na Mallorce navštívila. Na nich si každý nalezne to své! A některé ani nebyly daleko s’Arenalu, takže si nemusíte půjčovat auto, pokud byste pobývali tam!
One of the main reason why do we travel to see the sea or the ocean is the beach, am I right? Each of you is definitely looking for something different. And I am pretty sure you know me, that I just love to “do” stuff so I love beach where’s a lot to do and I’m the happiest person when it’s not just flat beach with sand but you can even watch the mountains, cliffs, landscape etc while swimming in the water! Something’s telling you could love the same beaches as I do so there you go – I’ve got my three plus one favorite beach I visited while I was in Mallorca! You’ll definitely find one you fall in love with even thought you just love to lie and relax on the beach!
1. CALA BLAVA BEACH
To byla moje nejoblíbenější pláž ze všech! Pokud jste sledovali Instagram, tak určitě víte , proč. Bude o tom i část v příštím článku! Cala Blava Beach byla tedy ideální pláží pro naší rodinku. Taťka si mohl zaplavat až do dálky, kdy jsem tu jeho hlavičku ani s čočkama neviděla. Brácha se mohl procházet nahoře po útesech, kochat se výhledem a honit kachnu a racka (ok, tomu jsem taky potom propadla). Společně jsme pak skákali z útesu, potápěli se a nebo jsem se nechala nadnášet vodou a čerpat tu energii a užívat si moment. 
Definitely my beach number one! If you’re following my Instagram that time you definitely know why! Article about all those reasons is the next one!  This beach was ideal for our family. Dad could swim so far I barely could see his head from the beach. And I wore my eye lenses though! My brother could walk on the cliffs and enjoy the view and well, also try to play with the duck and seagull as well (ok, I also joined him). Together we then jumped off the cliffs, dived and I also let the water just take me anywhere and enjoyed the moment!

Velkou výhodou bylo i to, že tam bylo málo lidí. Ono se jich tam ani moc nevejde, ale měli jsme krásně svůj prostor na pláži v dostatečné vzdálenosti od ostatních a i věci víc v bezpečí. Třeba právě na Playa de Palma to je hlava na hlavě a krade se tam (první věc, co nám v hotelu řekli) – to si radši dám deku na promenádu nebo budu jen a jen ve vodě. Tak jsem googlila jsem jak divá, abych našla něco dalšího. 
What’s also perfect is that there’re almost no people! Well, it’s small beach but we still had our space and it was much safer also for our belongings as the first information we’re told when we arrived to the hotel was not to take any things with us on the beach if possible as on Playa de Palma so that’s the reason we wanted to find another beach and this was so amazing!
Nakonec, i přes to, že mi paní delegátka řekla, že na jih od nás nic není, tak jsem tam našla tenhle poklad?! Ty cestovky, to co není v nabídce, jako by neexistovalo. A to že cestou do Cala Blavy bylo ještě víc nádher! Alespoň tam tedy nebylo tolik lidí. Výhoda pro nás a teď i pro vás, že to víte! Určitě byste si pláž ale našli i sami, pokud už jste tam tedy také nebyli.
We also asked the travel agency and they told us there’s nothing else near our place. Ok, I don’t know how long this lady’s been in Mallorca but Cala Blava is about 30 mins walk! Guys, just google as often you can as if I didn’t google I wouldn’t find this paradise!
Takže, i když bylo docela větrno, tak ta pláž byla “paradise”. Surf teda můžete nechat doma, ale věřte, že si ty dny užijete. Ona jen ta samotná scenérie je úžasná, stejně jako cesta z s’Arenalu do Cala Blavy (o tom také ještě příště). Pěšky to z hotelu bylo takovou maximálně půl hodinku a autobusem asi 10 minut! Ty barvy, to teplo, ta pohoda, ten adrenalin – ouou, chci zpátky! 
The colors, the heat, the chill, the adrenalin – oh my gosh – I wanna go back!
Takto vypadá cesta pěšky do Cala Blavy! Výhled na celou zátoku s Playa de Palma vedoucí do Palmy přímo naproti vám v dáli. Palmový háj, kde se dá na chvíli posedět a nebo si dát takovou verzi blond verzi “street parkour”, když máte až moc energie, jako já po celém dni ve vodě. Jo a Cala Blava Beach má i citát vytesaný v kamenných schodech. Zkrátka – dokonalost!
This was the journey from s’Arenal to Cala Blava. Could it be better? You could see perfect view on the whole Playa de Palma just on one sight, sit under the palm trees while watching it, have fun with trying parkour or take your skateboards instead just walking!
2.  Pláž Calo Des Cap d’Alt, Cala Blava
Calo Des Cap d’Alt v Cala Blava byla pro nás taková dobrodružná pláž! Je to jedna z mini pláží, které se skrývají podél útesů. Když tam jdete, tak bude s velkou pravděpodobností jen pro vás. My jsme tam šli hlavně kvůli tomu, protože blízko byl velký mys a jeskyně, kam jsme chtěli doplavat/dopádlovat – o tom také v příštím článku. 
Calo Des Cap d’Alt in Cala Blava was a adventurous beach for us! It one of those beach hidden in the cliffs and when you decide to go there it’ll be probably only just for you! We went there as we wanted to swim/paddle to the close “cuevas” but about that in next article!
Tady máte mapku, kde se přímo nachází. To se mi hrozně líbilo, že jste nemuseli po těch schodech dolů, abyste zjistili, co se tam skrývá, u mapky byla totiž hned fotka, jak to dole vypadá.
What I love are these maps. You can see, where you are and how does the beach looks like before you go down there. 
Podle “internetu” jsou tyhle pláže ideální na potápění. Takže je jasné, že nám to také nedalo! Každopádně ale pozor, protože to budou nejspíš i nudistické pláže – když jsme tam byli, tak jsme u dvou lidí viděli víc, než bylo potřeba, možná proto jsme odpádlovali až do dalekých vod? Ne, šlo o to si to vše kolem prohlédnout z vody – a že je to pohled k nezaplacení! 
According to the internet discussions this beach is ideal for diving so you could guess – did we or didn’t we try it? An “A” for those who guessed we did! But be aware, these beaches are also favorite place for people who, well, don’t like wearing swimsuit. We met there two people like this but it was find and we paddled away. But not for that reason of course. 
Moje obuv týdne – jen a jen žabky – to mi vyhovuje! Tyhle Vans jsem koupila na Zootu!
And my shoes of the week? Flip flops! But these are flip flops and Vans sneakers in one! I just love them! I bought these here on Zoot
3. PLAYA CALA MAYOR, PALMA
Když jste byli v Palmě, tak jste byli určitě tady! My tam zašli odpoledne v rámci výletu do hlavního města. Je to pláž u města. Je tam ještě tedy Playa de Palma, ale my chtěli opět něco “útulnějšího”. Cala Mayor byla hodně chválená na internetu, tak jsme tam zajeli autobusem z centra. Není to tedy až tak pohádková pláž, jako v Cala Blava, ale bydlet v Palmě, tak jsem tam pořád! 
If you’ve already visited Palma you’ve been already even at this beach! We couldn’t miss out and within our trip to Palma we went there in the afternoon to refresh ourself. It’s so nice cozy beach, definitely more then Playa de Palma which is in the city as well. 
Okolí bylo hodně různorodé. Jsou tam všude hotely a restaurace a všechna okna míří právě na pláž, takže vás vlastně střeží. Mělo to tak ale svůj typický ráz a k pláži u města to patří a mně se tam líbilo i tak. 
The surroundings is really diverse. There are mainly hotels and restaurants. All the windows are situated to the beach so it’s like Big Brother’s watching you. It doesn’t matter as that’s typical for this beach – connection of the city and nature. I do like it!
Nejvíc jsme si užívali zase takové to naše potápění. Tím je pro mě možný se zabavit na docela dlouho. Hlavně, když takhle padalo dolů už slunko. To jsme ještě s bráchou běhali podél pláže a skákali do vln, které tam už byly takové větší a vlastně jsme se snažili přeletět!
The biggest fun we had – surprise, surprise – with diving! I could be in the water until the midnight! But this time it was special as the sun was going down and the beach itself got a magical presence. At that time we’re also running by the water and jumping in the waves whose came! Oh well, we tried to “fly” over them! 
Potom jsme byly ještě na Es Trenc pláži, ale to jen v rámci plavby na katamaránu, a to je prý nejkrásnější pláž, jako v Karibiku. My se tam ale nekoupali, protože byla docela zima, ten den. Krásná byla ale moc a exotiku trochu vážně připomínala. Já si stojím pořád za Cala Blavou, ale na den si skočit na Es Trenc by nebylo špatné, to o tom zase žádná! Na této fotce mám brýle RayBan z Easy Optic, kde máte 10% slevu do konce října na sluneční brýle, když zadáte THENATTINESS při nákupu online nebo to u nich na obchodě povíte. 
Jaké máte oblíbené pláže ať už na Mallorce nebo kdekoliv jinde? 
What are your favorite beaches – wherever on the planet Earth? Let me know 🙂

9 comments

►Nadush 2.10.2015 at 8:35

krásne fotky ako vždy 🙂 vidno, že si si to užila, Super článok ! 🙂
my blog : THE COLORFUL THOUGHTS

Reply
Kristýna L. 2.10.2015 at 9:29

Naty moc Ti to slušíí! Jinak na Mallorce jsem byla tak před 5 lety a co si pamatuju, pláže byly fakt krásný.Ostatně jako celkově ve Španělsku, teď jezdím už 4 roky na Jih a je tam nádherně. Jak na válení se (což já osobně moc nemusím), tak na padlle board apod.:)

Reply
Pájuška na cestách 2.10.2015 at 11:47

Natálko, super fotky a super pláže! O Mallorce jsem ani nepřemýšlela, ale teď o ní začínám přemýšlet hodně! Nádhera! 🙂

Reply
Pavlína Javůrková 2.10.2015 at 11:49

krásné fotky Naty! :)) je vidět, že si život pořádně užíváš! :))

http://www.stylesolution.cz

Reply
Michaela B 2.10.2015 at 11:53

Všechny pláže vypadají z fotek vážně nádherně:) Já jsem byla ve Španělsku poprvé před týdnem, ale na severu u Atlantiku. Jeden den jsme podnikly výlet do Bakia, kde byla úplně nádherná pláž s hodně velkýma vlnama a plná surfařů, ta by se ti určitě líbila! 🙂

Reply
The world of makeup 2.10.2015 at 13:03

Nádherné fotečky.. 🙂 Muselo tam být krásně 🙂

http://wormake.blogspot.cz/2015/10/podzimni-hnede-liceni.html

Reply
Izabella M. 2.10.2015 at 13:50

nádherné fotky! Izabell │✗diary of sydney sleek

Reply
Claudia Oleriny 2.10.2015 at 15:01

krasny fotky, takovy dobrodruzny,urcite sis to uzila 🙂 ja driv preferovala plaze, kde si v klidu lehnu a budu se opalovat a cist, ted mam ale stejne jako ty radsi plaze s utesy, podmorskym svetem, ruznymi skalami a tak 🙂

ClaudiasNewLife

Reply
Ad Gundová 2.10.2015 at 17:28

Tá posledná fotka je super ! 🙂
http://www.aduliksun.blogspot.sk

Reply

Leave a Comment