Home 6 tips what to do in Mallorca | cliff jumping, aquapark, skate and more |

6 tips what to do in Mallorca | cliff jumping, aquapark, skate and more |

written by Natálie Kotková 3.10.2015
Tento souhrnný článek je o aktivitách, které jsme za ten týden podnikli a rozhodně bych vám je chtěla doporučit! Ať už budete na Mallorce nebo kdekoliv jinde u vody, tak si podobný program můžete udělat i tam! Mám tedy pro vás 6 tipů! 

1. CLIFF JUMPING

Dobrá, nevím, jestli tomu mému skákání z útesu můžu říkat cliff jumping, ale prostě se mi to názvosloví líbí. Důležitější je ale to, že je to prostě pecka! V minulém článku jsem vám o Cala Blava Beach psala, jak je úžasná a tohle je jeden z důvodů proč! Celý den jsem totiž strávila tím, že jsem lezla z vody na útes, z útesu horolezčila nahoru a odtud skočila dolů a pořád, pořád to samé dokola. Docela posilka! Hlavně jsem v krvi měla takovou dávku adrenalinu a pocitu štěstí, že jsem si připadala, jak kdybych v tý krvi měla i nějaký ten alkohol :D.
Docela výzvou byla doba, kdy přišly větší vlny a stoupla hladina. To už jsem se pomalu z té vody nevyškrábala na ten útes a museli jsme skončit. Ehm, poslední den před odletem jsem ale zjistila, že nahoře jsou schody a na útes se dá krásné dojít pěšky. Dobrá, příště, vy už to ale víte teď a můžete běhat nahoru dolů jak se vám zlíbí!
Kde jste třeba takhle skákali vy?

2. SKATEBOARD

Jeden z nejšťastnějších momentů – cestou z Cala Blavy jsme zjistili, že ji s S’Arenalem spojuje stezka ideální na skaty! Mně i bráchovi zářila očička, protože to tak znamenalo, že jsme si je nebrali zbytečně a alespoň párkrát si zajezdíme. No, já si ten svůj koupila v den odletu z Prahy ve Snowbitch  od Habitat, a to rozhodlo, že si je vezmem. Long se “překvapivě” do kufru nevešel a platit navíc se mi nechtělo. Takže “opička” zůstala doma (je to Apeman longboards, pro vysvětlení opičky).
Takže longboard jsem poprvé vyzkoušela v Californii a teď jsem se pořádně poprvé učila na skatu na Mallorce, to mi vůbec nepřipadá špatné! Už jsem teda předtím několikrát zkoušela ten bráchův, ale tenhle už se mnou zůstane na hodně dlouho. Naštěstí jsem přemohla svou nešikovnost a nic jsem si nevymkla, protože ten kdo sledoval příspěvky z Californie, tak ví, že jsem si tam vyvrkla kotník a zbytek Cali Adventure jsem zažívala s obří botou – s Kennym jsme jí říkali “Das Boot”. Na pláž, z pláže a navečer – hlavní dopravní prostředek skate – to sa mi páčí! Kde jste zkoušila boardový sporty poprvé vy?

3. BOAT TRIP – KATAMARÁN

Jó, tohle dobrodrůžo bylo opravdu něco! Pořád se tomu směju. Od cestovky nám doporučovali cestu na katamaránu a my si řekli, že pojedem, protože na Tenerife byla pirátská plavba kolem Los Gigantes naprosto úžasná. Tohle byla plavba se zastávkama na koupání na Es Trenc a dalších kouzelných místech na slunečnou pohodu, kdy vše mělo završit grilování a sangrie. A kdyby nevyšlo počasí, tak upozorňovali, že mají právo plavbu zrušit.
Počasí opravdu nevyšlo. Od dopoledne bylo zataženo a průběžně poprchávalo. Tak jsme čekali na telefonát, že se nepluje. A ono nic. Takže se jelo a  pršet nepřestalo. Jen když jsme jeli v autobuse do přístavu (of course). Představte si zataženo, prší a vy jste pět hodin na lodi bez uzavřeného prostoru s několika opilýma lidma. No, po hodině, kdy jsme úplně promokli, promrzli a já se tomu nepřestávala smát se obloha zamodrala a pršet přestalo. Co to znamená?
Za prvé, že koupání se nekonalo, protože jsem mokrá byla i tak. Za druhé, jsem mohla začít fotit fotky. Za třetí, byl čas na grilování. Ze čtvrté, nikdy na to nezapomenu, protože ty pohledy zmrzlých lidí lodi, kdy všichni měli představu úplně jinou byly k nezaplacení!
K nezaplacení byl ten zážitek celkově. Teda zapatilo se za něj docela dost. Ale třeba ten západ Slunce  měnící každou sekundou barvu mi bral dech! Paradise plavbu na katamaránu si dám jindy, vám doporučuju zkusit štěstí také a když se nevyvede počasí, tak to brát s humorem a nadhledem. Žijeme jen jednou a alespoň je o čem vyprávět!

4. AQUALAND S’ARENAL

Víte, co bylo 7 minut chůze od našeho hotelu? Aqualand! Jeden z hlavních důvodů, proč jsme se na Mallorcu těšila. Nebude překvapením, že tyhle parky zbožňuju. Naposledy jsme byli právě na Tenerife a já se nemohla dočkat. Aqualand měl ale jednu hlavní výhodu – nebyly tam skoro žádné fronty!
Končila totiž sezona a pár dní po naší návštěvě park už zavíral. Naše průměrná čekací doba ve frontě byla asi minuta. Díky tomu jsme si mohli dát naprostou pohodičku, vybírat si atrakce, jak se nám zlíbí, dojít si na oběd a nikam nespěchat. Takový park jen pro nás a pár dalších “vyvolených”. A jaká byla moje nejoblíbenější atrakce/jízda/nebo jak to nazývati?
KOBRA! Nebyly tam tedy nijak hodně prudké jízdy, ale tuhle jsem jela asi desetkrát. Jedete ve dvou v kruhu. Nejdřív jedete klasicky po tobogánu, ale potom se to malinko zpomalí a před vámi se objeví hlava kobry a nic víc – jen prudký “pád” dolů.
Ten spád není jediný moment překvapení, když tuhle “u rampu” vyjedete zase nahoru, tak dostanete příjemnou spršku. Nejvíc ale ten, kdo sedí vzadu, takže volte místa řádně. Takhle to třeba vždy spláchlo bráchu!
Tyhle fotky naprosto zbožňuji, je tam vidět, že jsme opravdu sourozenci, protože aniž bych já viděla bráchu nebo on mě, tak jsme v té sekvenci fotek dělali naprosto identické obličeje! A s taťkou vlastně taky!
Pokud chcete tedy odpověď na otázku “Kam do aquaparku na Mallorce”, tak zkuste určitě Aqualand. Vstupné není extra předražené a den si určitě užijete. Ještě za Palmou je Western aquapark, ale tam jsem nebyla a už byl myslím i zavřený v půlce září. Jaký je váš oblíbený aquapark?

5. CAVES ADVENTURE

Když nejsi u oceánu, nejsou vlny a nemůžeš trénovat surfing, tak nevadí – kup si nafukovací lehátko a       dopádluj k místním jeskyním! Budou to vlastně dvě, tři mouchy jednou ranou. Surfing přeci je převážně o pádlování, takže vlastně potrénuješ, zažiješ hodně-hodně srandy a uvidíš úžasný scenérie! Jak nápad na tento výlet ale vznikl?
Předím než jsme na Mallorcu odletěli, tak jsme hledali něco o surfování, ale nic nikde nebylo až na El Niňo surf school u Palmy. Tam mě ale zaujalo něco jiného – nabídka se dostat na paddleboardech do jeskyní v útesech. úplně jsem se pro to nadchla a hned první den při procházce jsme tam šli si zarezervovat místa. Ten týden už bylo ale plno. Proč já, proč, proč?! Na pět minut se mi rozpadl svět, ale na Kotkovic si nepřijdou!
Ta paní nám tam ukázala mapu, kam na ty jeskyně jezdí. Takže proč si tam neudělat výlet sami? Taťka je prostě hlavička! Koupili jsme si nafukovací lehátka, našli pláž poblíž mysu, která by mohla fungovat jako ideální vstup do moře, koukli na předpověď na vlny a šlo se! Ušetřeno nějakých 40 euro a, upřímně, zážitek to byl stokrát větší!
Dopádlovat tam byla docela makačka, chvilku mě i taťka táhnul, protože s goprem v ruce jsem byla značně pomalejší (to i bez něj, ale sveďmě to na gopro). V cíli jsme už měli pohodu a polehávali jsme na nafukovačkách a proud nás bez naší vlastní námahy unášel přímo zpět na pláž! Nádhera, idylka!

6. PALMA AQUARIUM

Pokud venku není nejlépe, tak si můžete skočit do Palma Aquarium. Je to hned u pláže, takže se nikam nemusíte táhnout. Je to spíš pro rodiny, ale zajímavý program si tam můžete vymyslet určitě i vy. My jsme třeba hledali nejvtipnější rybky – co na ně říkáte?
Byli jste na Mallorce? Co byste doporučili za místa vy?

 

3 comments

Eliza 3.10.2015 at 11:05

já jsem tam loni strávila celé prázdniny a je to tam boooožííí! je vidět, že sis to náležitě užila! 😉
Style by Eliza

Reply
Terez Pimple 3.10.2015 at 11:57

Musela sis to tam neskutečně užít.
http://www.pimpleworld.blogspot.cz

Reply
►Nadush 3.10.2015 at 13:34

Tá práv fotka je úžasná !! 🙂
my blog : THE COLORFUL THOUGHTS

Reply

Leave a Comment