Home 4 tipy jak pózovat v šatech pro perfektní fotku | + soutěž o BRAUN

4 tipy jak pózovat v šatech pro perfektní fotku | + soutěž o BRAUN

written by Natálie Kotková 14.11.2015
Dnes mám pro vás upozornění na soutěž,která souvisí s projektem vzniklém ze spolupráce s Cosmopolitanem.
Zárověn moje tipy, jak pózovat v koktejlkách, které by vám mohly pomoci soutěž vyhrát! Myslím, že byste ty projekty mohli mít rádi, protože pro vás vždy znamenají možnost vyhrát parádní ceny.
Tentokrát jde o soutěž o epilátor Braun, a nejen o něj – oceníme totiž rovnou 11 z vás. Už nějakou tu dobu mám epilátor doma a testuju ho, i když ho vlastně už znám, protože sama mám jeden od Braun doma. Tohle je ale Silk Epil 5, což je novinka. Příští týden
pro vás připravím recenzi, ale aby nebyla extra nudná, tak jsem to vymyslel tak, že vám rovnou dám tipy, jak na celkovou péči o nohy. Takhle formulované to zní zvláštně, ale každá chceme mít hebké nožky, že? Já jsem tedy hlavně případ, že
jsou moje nohy samá modřina nebo jizva. To mám z toho, jak pořád někde lezu a nebo skáču. Jójo, maminka vždycky říkala, ať si dávám pozor. Ale co, vždycky jsem si to vše užila a se vším se dá pracovat – a já vám příští týden napíšu jak a dnes vlastně také.
Hlavně nás před Vánoci čekají různé večírky, akce a nebo třeba i plesy. Takže se můžete těšit i na wishlist šatů, tipy na účesy a nebo líčení. K šatům a pózám v nich se pojí i dnešní tips a soutěž. Hlavním účelem tohoto článku je totiž hlavně to, abych vás na ni upozornila a za to, že můj blog čtete si odnesly třeba i pár tips!
Soutěž probíhá následovně.
Na výhru stačí fotka! Ke tvé fotce napiš hashtag #myBRAUNworld. Ať už na Facebooku nebo Instagramu. Tím jsi ready soutěžit!
Ta nejzajímavější
fotografie, tedy její autorka, vyhraje již zmiňovaný Braun Silk Epil 5 a půloční
předplatné Cosmopolitanu
! Nevyhrává ale jen jedna, dalších 10 z vás dostanete
další super ceny. Koukout se můžeš i na web mybraunworld.jenprozeny.cz .
Jak tedy pózovat?
Jaké jsou moje tipy pro vás, aby fotka byla co nej? Jak si můžete všimnout na stránkách, tak jsem pro
vás nafotila tři základní pózy, kterými nikdy nic nezkazíte. Koktejlky se mohou vymknout kontrole, ne každá póza je totiž vhodná. Póz je samozřejmě více, ale tato trojice je klasika, kdy si můžete být jisté hezkou fotkou a tím, že vám foťák opticky nezdeformuje postavu! Hlavně, každé z nás nám je pohodlné něco jiného, tak si třeba vyberete.
Na sobě mám šaty z Bershky, náhrdelník ze ZOOT, psaníčko Gionni také ZOOT, boty Destroy
Co s nohama? Pozor na strnulost! 
Já třeba vím, že myslím na ty mé jizvy po bojích s mou nešikovností a hyperaktivitou. Proto ráda křížím nohy. Není to ale jediný důvod. Póza a výsledná fotka vypadá hned dynamičtěji. Když si stoupnete s rukou v bok, naprosto strnule naproti foťáku, tak to z fotky bude znát. Nejlepší je, když vás fotí někdo známý a samozřejmě na vás mluví, když pózujete. Můžete se pomalu pohybovat. Nemyslím tím tam hned odtancovat street dance choreografii, ale chci jen upozornit na to, že když budete dělat
opravdu pomalé kroky, tak uvidíte, že fotka hned ožije. Domluvte se s člověkem, kdo vás fotí, že uděláte třeba tři, čtyři kroky a ať on/ona  při tom pořídí pár snímků – určitě jeden z toho vyberete!
Boky, kyčle (zadek) 
Víte, co se také vyplatí? Myslet na boky! Opět to zní zvlášťně, ale rozdíl je opravdu znát. Když třeba stojíte s nohama mírně (opravdu mírně!) rozkročenýma, tak s bokama paralelně s nohama to nevypadá tak skvěle, jako když se “vykyčlíte”.
Tak mi to vždycky říkali. “Zkus se vykyčlit ještě víc”. Já si připadala jak úplněj magor, ale na výsledné fotce by to možná chtělo ještě víc. Není to totiž vůbec vidět. Třeba tady na té fotce už mě ten bok opravdu bolel, ale zase tak přehnaně to
nevypadá. Nejdříve si to ale zkuste před zrcadlem, ať to opravdu nepřeháníme :-). Když třeba trochu zvednete bok nohy, kterou děláte ten krok, tak se nohy opticky prodlouží.
Kam s rukama?
Co mám ráda, je si různě
chytat psaníčko, “hrát” si s vlasy nebo mít ruce v bok. Při tom
ale zase pozor na ruce, aby nebyly jako “lopaty”. To je vždy při focení nějakých detailů s fotografy
nejzábavnější, když vám naprosto ztuhnou prsty a přitom ruce mají vypadat ladně. Koukněte na fotky níže. Vždy je dobré mít “hřbet ruky” směrem k foťáku. Myslím tím tu stranu od malíčku. Proto mám jako vzory ty fotky, protože opravdu nevím, jak to správně popsat jen slovy :-). Jednotlivé prsty nemějte k sobě přilepené, naopak je povolte. Když něco držíte, tak z prstů udělejte takový “plamínek”. Kdy jde jeden krásně za druhým. Určitě zapomeňte na mnutí prstů, to si jako opatření udělejte pózu s rukou ve vlasech nebo v bok. To mi vždy pomáhá. Práce s rukama a rameny je na delší povídání, ale myslím, že jen tyto rady, by vám mohly pomoci mít skvělé fotky.
Úsměv prosím!
To je snad samozřejmost! A nebo alespoň “smize” (vzpomeňte si na Tyra Banks). To dělají jak modelky, tak moderátoři či herečky. Dokonce mi o tom povídá i paní na józe. Takže pokud se nechcete culit, ale být za tu svůdnou divu, tak se zaměřte na pohled. Úsměv jde přeci zevnitř :-).
Doufám, že ty tipy jednou využijete a nebo si třeba jen uvědomíte mini-pidi detaily, které znáte, ale časem je opomíjíte.. Nezapomeňte ale, že je hlavní, abyste se v póze cítily pohodlně a o to, že je to všechno zábava! Při focení si to hlavně užijte, bavte se. Třeba vám sedne jen jedna z těch všech póz ode mne třeba žádná z nich a  vy máte své top! Každopádně se ale těším, až je pod hashtagy uvidím!
Držím pěsti a mějte se krásně!

8 comments

Michaela Kofroňová 14.11.2015 at 10:00

neskutečně ti to sluší! ty šaty jsou překrásné! 🙂 A tyhle soutěže mám ráda:) zvlášť ty tvoje:) Jsou originální a opravdu skvělé:)
http://of-goldbook.blogspot.cz

Reply
Terez Pimple 14.11.2015 at 17:07

Hrozně ti to sluší, škoda, že fotky jsou trochu rozvostřené, ale jinak, supeeeer článek.
http://www.pimpleworld.blogspot.cz

Reply
►Nadush 14.11.2015 at 17:34

Tak to sú super tipy ! 🙂 veľmi ti to pristane 🙂

my blog : THE COLORFUL THOUGHTS

Reply
Denyii 14.11.2015 at 17:50

Krásné šaty i super tipy! 🙂 Já chodím v šatech většinou když jsem na dovolené u moře, kde mě fotí moje sestra a právě vždy na fotkách vypadají ty moje nohy divně nebo jedna širší než druhá 😀 teď už alespoň vím, co a jak 😀

DENYII

Reply
Anna Catchy 15.11.2015 at 21:03

Je vidět, že jsi zvyklá na focení a umíš to skvěle ! Ještě jednou přeju štěstí s Misskou 🙂

Reply
Anonymní 29.11.2015 at 8:48

Dobrý den.
Kde najdu výsledky soutěže a výherní fotografie?
Hanka

Reply
Anonymní 1.2.2016 at 7:34

Super článek 🙂 Jen bych chtěla upozornit na chybu v názvu: 4 tipy jak "pózorovat" v šatech? Klidně komentář potom smažte, jen je to škoda mít takový překlep hned v úvodu.

Reply
Natálie Kotková 1.2.2016 at 7:54

Děkuji moc! Opravila jsem to 🙂 Mazat to nebudu, milého upozornění si cením 🙂

Reply

Leave a Comment