Home Česká Miss | jaké to je na castingu a pár tipů

Česká Miss | jaké to je na castingu a pár tipů

written by Natálie Kotková 11.11.2015
.
Soutěží Miss je u nás opravdu mnoho. Ne každá z nich má ale tu potřebnou úroveň a ne vždy vás posunou dál nebo vás obohatí. Já jsem sama v několika soutěžích byla, vlastně už v 8 letech, kam mě přihlásila mamí. Mimo tuhle soutěž si mě jiné našly buď samy nebo já je, ale vždy jsem se snažila, aby to byly ty kvalitnější soutěže. No a letos jsem podlehla nutkání zkusit Českou Miss, která je podle mě soutěží nad všemi soutěžemi a směřuje tam většina holek/slečen/dívek, ať už nějakou soutěž předtím zkusily nebo ne. Holky, já to určitě doporučuji vám všem! Zapomeňte na ceny a zkuste myslet, co jiného vám to může dát – umět se prezentovat, mluvit pohotově, zbavit se stresu, kopu zážitků, nových lidí a samozřejmě nové možnosti v modelingu a cestování. Už jen castingu představuje takovou menší, příjemnou, zkoušku. A já právě o castingu mluvím ve vlogu, jelikož jsem byla na prvním castingu, kdy se začíná vybírat Česká Miss 2016. Níže pro vás mám pár informací a tipů o castingu, fotky i video z castingu od České Miss, které už jste mohli vidět u mě na Facebooku. Takže, řekněme, že už jste si vyplnily přihlášku na stránkách a nebo jdete s rozhodnutím na poslední chvíli. Tak či onak, jak se připravit na casting?
.
Jak se připravit na casting?
Příprava je samozřejmě nutná, ale nic nepřehánějte. To myslím jak vzhledově, tak přípravou, co třeba povíte. Outfit zkuste volit jednoduchý, nic křiklavého a nejlépe spíše upnutějšího, aby vám vynikla postava. Takže určitě žádné boyfriends nebo oversized košili. Dokonce i já, která nosím volnější topy jsem měla úplně basic bílé tílko, k tomu šedé high wasted kalhoty a tělové podpatky. Doplňky volte také jemnější – všechny dívky vsadily na hodinky, to bylo docela vtipný, když jsme vedle sebe stály, tak to vypadalo jako přehlídka hodinek. Make-up samozřejmě by měl být váš typický, ve kterém se cítíte nejlépe. Casting na Miss není jako casting na modelingovou soutěž nebo zakázku, kam se chodí nejlépe úplně bez make-upu. Tady by vám to mělo slušet, podtrhnout vaší krásu, ale žádné červené rty, kouřové stříbrné stíny nebo třeba i rámování obličeje. Podle mě je lepší být přirozená a ukázat jim, jak vypadáte denně, třeba když právě ty budeš Českou Miss, tak přesně takhle tě lidi kolem tebe znají a budeš takhle reprezentovat. Takže upravit, ale nepřehánět.
.
Co se týká přípravy toho, co povíte, tak já jsem spíš pro to se nic nesnažit memorovat. Když potom vyjdete na podium, tak ať chcete nebo ne, i menším stresem něco zapomenete a jestli máte naučené řádky a vypadne vám slovo, tak znejistíte, zakoktáte a nebudete tam tím prezentovat samy sebe. Jak říkám, buď svá. Myslím, že vám určitě pomůže si říct, že o sobě povíte tyhle koníčky, věk, tuhle vlastnost atd. Klidně si to připravte, ale v takovém volném rámci, žádná odříkávačka. Mějte body co chcete porotě. Potom se vám určitě povede přirozeně a stručně vše povědět.
.

.
Co s sebou? 
To vám napíšou v e-mailu po vyplnění přihlášky. Každopádně stačí jen pár věcí.
Základem jsou:
1. Boty na podpatku
2. Plavky
Já si vzala i book s fotkama, kdybych náhodou postoupila do třetího kola, kdy se mohou booky ukazovat. Zabalila jsem si i nějaké to líčení – pudr a jemnou rtěnku. Na fotce mám i krém, ale ten jsem nakonec nechala doma. Je to dobré na kolo v plavkách. Mimo to jsem si vzala ještě černé kalhoty a tělovou podprsenku. Psali to v e-mailu, že pro případ postupu je lepší mít tmavé jednotné kalhoty. Vezměte si i propisku, mnohdy vám to ušetří čas. Jídlo je na vás, pitný režim vám Miss zajistí a potom rozdávali i nějaké tyčinky. Každopádně, jestli něco zapomenete, tak nevadí. Měli tam plavky i černé legínky na půjčení. A hlavně, jak říkám ve videu – hlavně úsměv a dobrou náladu s sebou!
.
Hlavně hlavu vzhůru! Nemějte vůbec žádné obavy. Samozřejmě, každý z nás je nervózní v jiné míře a být nervozní, mít pokoru, je i zdravé. Není dobré mít sebevědomí až na Everest. Na castingu si tu bitvu s nervozitou určitě zkusíte a věřte mi, že vás to zocelí, ať už postoupíte nebo ne. Jde o to tam jít, zkusit to a překonat své případné pochybnosti. Není třeba je mít. Třeba letos na castingu byla opravdu příjemná atmosféra! Probíhá to tak, že přijdete do obchodního centra, kde se casting koná. Vystojíte frontu. Pokud jste registrované na internetu, tak máte přednost nebo frontu zvlášť. Dál podepíšete souhlas s použitím fotek, které nafotí během castingu a vy se tam můžete objevit. Dostanete číslo a jde se na to. (Mně číslo tedy neustále padalo a i na pódiu, tak jsem tam měla asi osm vrstev lepící pásky – i tak to padalo :D)
Jak casting probíhá?
.
.
První kolo je představení se porotě. Ve vašem oblečení, nejlépe na podpatcích. Podle toho co a jak povíte zaujmete nebo nezaujmete porotu. Já si vždy říkám, jaké je tajemství v tom, hned prokouknout, která má to potřebné na postup. Čísla vždy hlásí moderátor. Letos to byl Pavel Cejnar, jehož vtípky mě opravdu baví. Proto asi ta super atmosféra.

Druhé kolo je v plavkách. To na podiu říkáte, jestli a jaké zkušeností máte s modelingem a vaší výšku. Zkušenosti nejsou prý potřeba ani určitá výška. Já si myslím, že ale nějaká předešlá účast v nějaké jiné soutěži vám může pomoci, abyste tu právě, jak se prezentovat a nebudete se tak třeba stydět.

.
Třetí kolo je to nejstěžejnější – rozhovor s porotou. Dostanete tričko, udělají vám culík (ten mi padal stejně jako to číslo) a jednotlivě si sednete na židličku před mikrofon a čekáte na to, kterou otázku dostanete. Tady zkouší reakce na různé tipy otázek, ať už přívětivějších nebo záludnějších. Letos to bylo zvláštní tím, že jsem se vůbec necítila, že sedím před porotou  a měla bych se trochu obávat. Nějak na to nebyl čas a brala jsem to jako povídání si s lidmi, které respektuju. Nevím, jestli můžu psát přímo otázky, ale první otázku mi dal Pavel Cejnar ohledně toho, koho bych ze stávajících Missek vyhodila, na studia a  potom se mě ptali na obětování modelingu za Miss. To se ptala třeba Nikol. Hlavně se padly otázky i kolem surfování – tak to jsem byla ve svém živlu. Ale i tak se mi klepal hlas a překoktla jsem se asi tak milionkrát. A ani si nepamatuju, že bych při tom třeba dýchala.  Dokonce se něčemu i párkrát zasmáli, tak to odlehčí situaci. Jinak se holek ptali na své kladné a záporné vlastnosti, jak se mají, jaké bylo jejich ráno a tak :-).
.

.

Potom zazpíval Jaro Smejkal a porota mezitím rozhodovala, koho pošle do semifinále. Já si myslím, že každý detail je důležitý a že rozhodně nejde tipnout, kdo postoupí a kdo ne. Každá je krásná, jedinečná a osobitá. Profíci v porotě vědí, co od dívek očekávají a budou očekávat i třeba v budoucnu. Letos se jim do semifinále hodila i holka, jako jsem já, tak uvidíme, jak to tam dopadne. Já jsem každopádně šťastná, protože i když nad účastí přemýšlím dlouho, tak jsem se přihlásila na poslední chvíli, ale řekla jsem si – teď nebo nikdy a zkrátka mě to táhlo. Semifinále se zůčastní kolem 50 dívek a z nich vyberou finalistky. Já jen doufám, že tam bude stejná atmosféra, žádná rivalita a prostě si to užijeme. Dám do toho vše a když to nevyjde, tak to bude hezká sobota na Moravě s velkou bandou holek :D. Za tu zkušenost to určitě stojí!

.

 

Toto jsou vše fotky z Facebooku České Miss.
.

Česká Miss samozřejme z castingů dělá i videa, tak vám sem sdílím to z prvního. Tam jsem třeba přistižena, jak si čas ve frontě krátím vlogováním nebo se stydlivě kroutím za mikrofonem v plavkách. Takže tady můžete také vidět, jak casting probíhá.

.

.

A poslední povzbuzení. Já byla na castingu i minulý rok. Šla jsem úplně na ten poslední s tím, že to prostě zkusím. Věděla jsem, že když nepostoupím, tak to bude jasné, že mám jet na Erasmus a když postoupím, tak ho obětuji a nebo nejlépe budu cestovat tam a zpátky. Došla jsem opět do třetího kola, ale odtamtud dále už ne. Zamrzí to, ale co, odcházela jsem s tím, že už vím, jak to chodí, a že to jednou zkusím znovu a zkusím na sobě zapracovat. Tohle jsou fotky z minulého roku. Tam dokonce byli i rodiče a mám plno fotek a videí, ale toto jsou od České Miss. Skvělé je, že na castingu vždy potkáte nějakou kamarádku! Minulý rok třeba Evičku! Držím palce, jestli se hodláte někdy přihlásit !  Ať už letos, příští rok nebo ještě počkáte.

.

 

14 comments

Dana Šírová 11.11.2015 at 11:36

držím moc palce

Reply
Markéta Janáčková 11.11.2015 at 12:31

Moc gratuluji a pokud se dostanes az do finale, tak budes prvni miss, ktere poslu hlas, slibuju! 😉

Reply
Andrea Mokrejšová 11.11.2015 at 12:58

Moc pěkný článek, hezky jsi to shrnula a poradila! A gratuluji k postupu, určitě ti budu fandit! 🙂

Reply
Anonymní 11.11.2015 at 13:53

Nechápu že to máš pořád zapotřebí…

Reply
Dominika Makarova 11.11.2015 at 14:03

super príspevok a držím palce! 🙂

Dominika Makarová fashion blog

Reply
Terez Pimple 11.11.2015 at 15:44 Reply
Ad Gundová 11.11.2015 at 16:41

Držím ti palce ! 🙂

Reply
►Nadush 11.11.2015 at 17:14

Držím palce !! 🙂
my blog : THE COLORFUL THOUGHTS

Reply
Aneta Krátká 11.11.2015 at 17:24

Pořád váhám, jestli to vyzkoušet nebo ne 🙂 ale tvůj článek mě celkem uklidnil, když píšeš, že je tam fajn atmosféra, tak to možná zkusím 🙂 Díky za všechny tipy!:)
One blondie life

Reply
Michaela Kofroňová 11.11.2015 at 18:07

moc pěkné fotky a držím palce! jsi přirozeně krásná a máš na to:) byla by škoda takovou zkušenost zahodit! jen tak dál!
http://of-goldbook.blogspot.cz

Reply
Denyii 11.11.2015 at 18:28

Tak to je super, že si posoupila dál 😀 Já na modeling a ty věci kolem moc nejsem, ale myslím, že si hodně lidem pomohla se rozhoupat a také poradila, co a jak.. 🙂 Držím palce, sna postoupíš i dál!
DENYII

Reply
Anna Catchy 12.11.2015 at 21:14

Natálko – jsi z nich nejkrásnější ! Držím palce !

Reply
Meet My Lovely World 13.11.2015 at 12:34

Držim palečky! Já bych ti přála, abys to vyhrála! Jsi z nich nejkrásnější <3
Meet My Lovely World

Reply
Denisa Boháčová 15.11.2015 at 13:17

Ahoj, taky moc moc gratuluji, budu ti držet palce 🙂 Doufám, že pokud to bude možné, natočíš alespoň pár záběru na semifinále a podělíš se o zážitky 🙂 Hodně štěstí, máš na to! 🙂

Reply

Leave a Comment