Home SAN SEBASTIAN // co lze stihnout navštívit během pár hodin ve městě // + OUTFIT

SAN SEBASTIAN // co lze stihnout navštívit během pár hodin ve městě // + OUTFIT

written by Natálie Kotková 3.8.2016
Jsem teď poněkud s příspěvkama pozadu, ale věřím, že mi to prominete, protože příspěvků připravuju  docela požehnaně! Kdo sledujete můj Instagram (natali_kot), tak vám určitě neuniklo, že jsem na cestách po Španělsku! Snažím se tam toho postovat co nejvíce, ať vám kompenzuji tu “mezeru” v článcích tady na blogu. Dneska vám se chci vrátit zpátky na Surfchamp, který se konal ve Francii. ALE my si udělali výlet do blízkého San Sebastianu do Španělska! A to se mi líbí, jsem ve Španělsku – tak se článek z tohoto výletu krásně hodí!
batoh Mi-pac a triko Burton: Snowbitch.cz // Vansky: Footshop // Košile: ZOOT // kalhoty: ZARA
Do San Sebastianu jsme jeli až odpoledne, takže to byl takový rychlo-trysko-výlet. Ono je to totiž jen asi 20 km od hranic Francie. I tak jsme ale stihli docela dost a prošli jsme si centrum a pak si z toho udělali takovou gurmánskou tour de pintxos. Kdo si říkáte, co je sakryš pintxos – ták to jsou tapas, akorát se tomu v téhle oblasti “pinčos”. To je pro Španělsko klasický, jednu věc nazvou v různém koutu země stokrát jinak a pro nás španělštiny absolutně neznalý, je to docela výzva :D.
Město se mi ale moc líbilo, hlavně tím, jak bylo různorodé, ale pořád si architekturou drželo stejnou atmosféru. Působí na vás ta pohoda, uvolněnost a zároveň historie, která k vám každou stavbou promlouvá. Ve městě jste třeba potkali kluka v neoprenu se surfem v ruce, protože je tam přímo i jeden spot. Určitě bych tam ještě zajela na dýl a prozkoumala město víc! Ten den jsme se ale držela hlavně v centru a to kolem Plaza de la Constitución. A procházeli jsme, co? Uličky! A hledali jsme, co? Pintxos!
Ve vlogu jsem vám dala sestřih všech pintxos (tapas) barů, které jsme s holkama minuly. Je jich tam snad gazilion! 😀 My skončily nakonec ve třech. Nejdřív teda ve dvou a pak jsme běžely na sunset. A to my věřte, ono se to nezdá, ale ze čtyř/pěti pintxos jste parádně napuclý. Ideální je pak si dát nějaké vino a pohodu. No jo, ale sunset si prostě člověk utéct nechat nemůže!
Tortilla de Patatas je top a pintxos z Jamonu také! Co si ale budeme povídat – všechny stojí za hřích! Však se na to podívejte! Hlavně všude byla milá obsluha, takže když jsme se zeptaly (ok, hlavně já :D), co to vlastně je, tak mi to krásně vysvětlili (dobrá, Janče ve španělština a ta to pro mě přeložila :D).
Do toho momentu jsem byla naprosto spokojená a říkala si, že se mi San Sebastian opravdu líbí, NO ale to se mi ještě neukázal v plný parádě!
Ta pořádná paráda přišla totiž se zmiňovaným sunsetem! Asi už víte, že jsem naprostý milovník západů slunce a nešetřím jejich fotkama. V San Sebastianu je přímo tato vyhlídka, kde se vám otevře nádherný pohled na oceán, útesy a když se podíváte kolem dokola, tak i samotné město. Je to jedinečné místo! Pokud bych vám měla doporučit jedno jediné, tak by to bylo určitě toto! Dál je tam i socha Krista, ale tam jsme už nezašly. Kouzelného už ten den bylo opravdu hodně. Normálně bych si vzala něco na zob na tu vyhlídku a pozorovala sunset po celou dobu.
Potom jsme se teda šly ještě projít zpět k autobusu a nějak nám zbylo více času, tak jsme si ho obohatily vínečkem “to go” a zastávkou na další pintxos mňamku – a to s nejdelším barem tyhle speciality nabízející! Pokud si budete chtít vybrat nějaký opravdu dobrý pintxos bar a Foursquare/Yelp vám nepomůžou (ve Španělsku mi zatím moc tyhle aplikace nefungovaly) – tak koukejte na zem! Pokud je totiž hodně zmačkaných ubrousků na zemi, tak to znamená, že lidem chutná! Zvláštní, že? Každopádně to funguje – kamkoliv jsme s Jančou a Nathalie zašly, jsme si pošmákly!
Mějte se krásně, zdravím vás z Asturias a brzy se zase ozvu – na Instagramu určitě!

 

3 komentáře

►Nadush 3.8.2016 at 14:25

Krásne fotky 🙂
my blog: THE COLORFUL THOUGHTS

Reply
Michaela B 3.8.2016 at 21:45

Ten zapad slunce je dokonalej!!Pinxtos jsou super,loni jsem byla ve Spanelsku poprvy – v Bilbau a nejenze me nadchla ta zeme,ale nadchly me i pinxtos.Vubec nechapu jak je mozny ze se neco takovyho neprodava i v barech u nas.K vinu nebo pivku by to bylo uplne super!:)

Reply
Péťa 4.8.2016 at 12:00

vypadá to opravdu moc krásně, hlavně ty malé malebné uličky. líbí s emi hlavně jak jsou osvětlené v noci, to je opravdová paráda. Jinak já mám západy slunce také moc ráda, jsou tak kouzelné. Člověk má prostě radost a zároveň cítí, že něco z jeho života pomalu mizí, je to taková ta tísnivá radost. Někdy, když mám svůj filosofický mood, myslím na to, jestli se třeba něco nestane a není to poslední západ, jaký nastane. Co když druhý den slunce už prostě nevyjde?

Reply

Leave a Comment