Home Jak to vypadá na mistrovství v surfingu // Surfchamp adventures – poslední post!

Jak to vypadá na mistrovství v surfingu // Surfchamp adventures – poslední post!

written by Natálie Kotková 5.8.2016

O Surchampu a Hossegoru už jsem toho napsala hodně, ale fotky ze samotného mistrovství v surfování jsem vám odtamtud moc nedala. Takže abyste viděli, jak to vlastně na mistrovství chodí, tak zde je tento článek. Mohli jste to vidět už i ve videu a nebo třeba dva roky zpátky v postech z Huntington Beach, kde se koná velký US Open (ten teď probíhá náhodou zrovna taky!). Dokumentuju prostě bez přestání :).


Než vůbec se začne, tak se večer losujou heaty. To jsou vlastně skupiny, po kterých se jezdí. Ty se potom “rozlosovávají” dál. Každý pak dostane jinou barvu, v té barvě lycru a vy pak krásně můžete sledovat a vědět, kdo tu vlnu tak dobře dává – a nebo kdo je váš favorit numero uno.

 

Na pláži se každý den, co se mistrovství konalo, rozrostlo takové surf chill městečko. Nechybělo nespočet bannerů sponzorů, díky kterým se akce vůbec mohla konat (díky, díky vám všem), místo pro judges (porotu) a nástěnku s rozepsanými heaty, programem dne a fotkami surfařů “závodníků”. Porota se teda skládala ze tří lidí a závodili kluci (ti nejvíc), holky, ale i děti (k těm bych se možná mohla přidat, ale i tak by mě asi dali :D).
Celý den se potom jezdilo, lidi měli pohodičku na pláži, fandili, všichni se zároveň podporovali a ten den vždycky hrozně rychle utekl. Já jsem běhala kolem s PENem, Goprem a dokonce jsem si “sedla” i před kameru (jako zástupce začátečníků, ať určitě neztrácí naději a jedou taky).
Ono bylo hrozně super, že jste s sebou měli surf a mohli se kdykoliv rozhodnout jít do vody. No, spíš sledujete um surfařů, co závodí, ale alespoň dvakrát tam skočíte. Chtělo by to ale víckrát :D.

A jak to teda dopadlo? Každý heat postoupí ti s nejlepším bodovým skóre (of course), ale o všem rozhodne úplně poslední jízda. Já jsem si teda na přání kluků pořadatelů zahrála na hostesku 😀 a rozdávala ceny :D. Líbil se třeba “Surfmeister” místo Jägermeister :D. Výsledky jsou napsané níže. Je to tak, že zvítězil Zoltan (Maďar), ale mistrem Čechů a Slováků se stal Luky Tomšů. Ten je teda vlastně u nás první, druhý je Martin, třetí Robi – prostě se to posouvá :). U holek ne.
Men Finals:
1. Zoltan Bakro Ollie – 10 b.
2. Lukáš Tomšů – 9,5 b. – Quiksilver Czech & Slovak Surfing Championship 2016 Champion
3. Martin Cernik – 8,5 b.
4. Robert Chadim – 7,5 b.
Ladies Finals:
1. Anna Černá 10 b.
2. Tereza Olivova – 6 b.
3. Natalie Houdková – 5,5 b.
4. Lenka Sedlářová – 4,3 b.


Kufr a Klobouk: ROXY ze Snowbitch.cz // Vansky: Footshop // Longboard: Apemanboards //
No a to by byly všechny posty ze Surfchampu, snad se vám líbily a třeba jste se i něco nového dozvěděli, co se týká surf komunity :). Je na čase se posunout v článcích dál (na RFP, Karlovy Vary a Spain trip!) Mějte se krásně!

2 comments

Marie Zvonková 5.8.2016 at 21:56

Pááání, tam to vypadá tak krásně ! Příště budeš mezi vítězi určitě tyy! 😀 Jinak si má inspirace do života, abych nelelkovala, ale využívala každou možnou příležitost ♥

Reply
►Nadush 6.8.2016 at 18:07

Wau, tak tam to vyzerá super! 🙂
my blog: THE COLORFUL THOUGHTS

Reply

Leave a Comment