Home Rock For People 2016 // festivalový PHOTODIARY!

Rock For People 2016 // festivalový PHOTODIARY!

written by Natálie Kotková 9.8.2016
Ano, ano, Rock for People bylo před měsícem – to ale neznamená, že bychom si nemohli zavzpomínat a já vám posdílet fotky našich zážitků!
Rock for People byla jedna z akcí, kvůli kterým jsem se vracela z Francie do ČR (mimo Missí povinnosti tedy :D). Ten den jsem vlastně právě z Francie přijela autobusem, přeházela věci do tašky a jela do Hradce – za bráchou na RFP! Těšili jsme se na sebe, on měl totiž sádru, tak to chtělo podniknout něco takhle akčnějšího! Od toho jsem tu já “wild” Natty a hlavně teda fesťák, kde to bratřík každoročně roztáčí a nechat si to ujít kvůli sádře? To nepřichází v úvahu! Nejlepší bylo, jak byl brácha naprosto nepřehlédnutelný! Vždycky, když jsem ho ztratila, tak jsem se zeptala, jestli neviděli kluka s berlemi – a hned bylo jasno! Hlavně on na tom dělal takový, až skoro akrobatický, kousky, že to bylo opravdu nebylo těžký 😀 Nakonec to ale dopadlo opravdu zajímavě…
První kapela, na kterou jsme vyběhli, byli Royal Republic. Když nad tím takhle zpětně přemýšlím, tak to byl jeden z nejlepších koncertů. Neznám teda všechny písničky, ale ta show měla atmošku. Pomohlo tomu hlavně to, jak se zatáhla obloha a všechno tak nabralo dramatický vibe! To teda i celkově konec prvního dne! Jeli jsme totiž na pohotovost. To jsem si mezi plány RFP opravdu nenapsala 😀 Bráchovi se totiž zničila, rozpadla, rozmočila (whatever more) sádra. To bylo trošku dramatische, protože se strachoval, jak mu řeknou, že ji bude mít ještě x dní dýl a nestihneme společnou dovču, těšil se na sportování atd. Šli jsme teda ke zdravotníkům přímo na festivalu a pěkně nás na čtyřkolce odvezli k taxíkům a hurá na pohotovost. Tam mu to hrozně rychle převázali a brácha byl úplně jako nový, naprosto šťastný, že to je ok a tak jsme si zašli v noci ještě na jídlo a dali si piknik před penzionem :D. Tenhle výlet je i ve vlogu kdyžtak! Dál už to šlo všechno náramně, bez jakýchkoliv “dramat” :D.
Batoh: Hershel z Footshopu // Bunda: Bershka
Slipons a batoh: Footshop // Kalhoty: ZARA // Kabelka: Abercrombie & Fitch
Na RFP je plno jídla, ale my si vždycky na oběd zajdeme někam do restaurace (na start dne většinou :D). Brácha s Honzou (kámošem, co byl s námi) si oblíbili restaurace U Rytíře. Je to ohromná stylovka! Doporučuji vám si tam zajít (a dát si tohoto steaka s pepřovou – mňam!). Na festivalu jsem potom byla hodně u thajského stánku a dávala jsem si Pad Thai. Jinak tam je strašně moc velký výběr jídla. Ať už zdravějších nebo těch méně zdravějších. Já to moc neřešila. Třeba tam byly vynikající špagety a špízy! Ale lákaly mě raw věci, na ty jsem ale potom už nezašla – příště to padne! 🙂
Na festivalu mi udělalo neskutečnou radost to, že jsem se tam potkala s Luckou, mou kamarádkou už od dětství. My si říkáme, že jsme “osudové”. O tom vám povím třeba jindy. Každopádně jsme se dlouho neviděly a tak si umíte představit, že jsme nezavřely pusu a tak nějak zapomněly i na pár koncertů, které jsme vyhodnotily, že jsou méně “nutnější” než ty novinky, co se kolem nás dějí :D. Společně jsme i s bráchou a Honzou zašli na Five Finger Death Punch, Offspring, The 1975 a Chvrches. Na FVDP jsem se těšila úplně nejvíc. Písničku “Jekylle and Hyde” si pouštím často, kvůli textu a hrozně moc mě nabíjí. Proto mě mrzelo, že kapela byla na line upu odpoledne, kdy vám přímo do očí zářilo sluníčko, takže jste je vůbec nevidělo a řezaly vás do očí jen ty paprsky. Hráli perfektně, komunikovali s lidma a byli boží. Dala bych je příště večer, klidně i místo Offspring, ty prostě hrají, jakou když si je pustíte v autě, z mobilu – prostě z nahrávky. Byli dobří, to ano, jsou to prostě profíci. Celkově mě na RFP nic nepřestalo překvapovat! Ať už jsem byla příjemně překvapená kapelama, lidmi kolem (kteří byli všichni jen perfektně festivalově naladění), počasím (až na ten první déšť bylo nádherně!) a nebo celkově akcí a množstvím aktivit, které se v areálu daly podniknout! Měli jste to taky tak stejně?
Kde jsme původně měli bydlet bylo stanové městečko s kartonovými stany, což je unikátní věc právě RFP. Jsou recyklovatelný a vypadají docela zajímavě. Hodně lidí si je upravilo dle svých představ a pokreslili si je – kreativitě se meze nekladly a viděla jsem třeba jednorožce, Ferdu Mravence, trilion smajlíků a docela vtipných nápisů :D!
Na Offspring se lidi chystali hrozně brzy! Nám se nechtělo, procházely jsme si s Lucí areál, koukali na skateboard show, já hledala stylaře, užívaly jsme atmosféry … a … no … stejně jsme se tam dopředu na koncert pak protlačily 😀 docela :D. Co se týká teda koncertů a mých názorů na ně, tak nejvíc jsme si s Lucí užily The 1975! Tam panovala typická letní festivalová nálada u každého člověka v hledišti! Doufám, že to je z videa znát, lidi si tam udělali takový menší moshpit, tancovali dokola, zpívali si a zrovna pomalu zapadalo sluníčko. Dál jsem se moc těšila na Chvrches. U těch jsem hltala efekty (outfit zpěvačky :D) a zpívala si “pod fousky”. Lidi moc netancovali, ale bylo vidět, že si to užívají! To byli moje asi nejoblíbenější koncerty – které byly ty vaše?
Na RFP hraje i můj hodně dobrý kamarád. Má kapelu Skywalker a pokud máte rádi něco “tvrdšího”, tak si je určitě naposlouchejte. Teď jsou třeba na tour po Číně a Japonsku! Jsem strašně ráda, že se jim takhle daří, jsou to fajn kluci, makají, milují hudbu a na koncertech sdílejí trefný životní lifestyle názory.
Trochu z jiného soudku bylo třeba Lake Malawi. To je zase taková relax pohodičku a věčně usměvavý Albert :). A hráli i Always June písničku, kde jsem se objevila v klipu – několik let zpátky, asi byste mě ani nepoznali, ale já jí mám (tu písničku) spojenou s důležitým obdobím v mém životě, tak jsem se tam mezi jejich fanynkama zasnila.
A co jsme si nemohly nechat s Lucí ujít? LABUTĚ, samozřejmě! No, prostě to byly skvělý dny plný pohody, dobrý nálady a dobrý muziky. Potkala jsem tam mimo Lucí i další kamarády, které jsem “sto let” neviděla a dokonce jste za mnou chodili i vy se pozdravit – moc děkuji!
Jak jste si užili RFP nebo jakýkoliv jiný festival vy? Jezdíte v létě na takové akce rádi?

5 comments

Monika Vaníčková 9.8.2016 at 12:42

Miluju festivaly. Letos jsem bohužel stihla jen Přeštěnice, ale za rok určitě pojedu na Sázava fest, RFP a možný i nějaký Hrady. Sen je Colours of Ostrava, jen to mám šíleně daleko, přes celou republiku, takže možná někdy až tam bude velkej tahák.

http://www.42stupnu.blogspot.cz

Reply
Lenka Koubová 9.8.2016 at 14:34

Téééda, musela to být fakt paráda. Sice jsem tam nebyla, ale takovéhle fesťáky bývají super, ještě když takhle potkáš kamarádku, kterou si dlouho neviděla. A brácha se sádrou je prostě TOP 😀
eLblog

Reply
►Nadush 9.8.2016 at 17:26

Jéé tam muselo byť super!
my blog : THE COLORFUL THOUGHTS

Reply
Péťa 9.8.2016 at 21:31

Krásné fotečky i vyprávění. Mě by asi nejvíc lákaly Lake Malawi – znám je sice jen krátce, ale už se mi docela dostaly pod kůži. Btw, v tom klipu tě zkusím najít 😀
Já se přiznám, že jsem na žádném festivalu nikdy nebyla. Tedy, ještě za svých telecích let jsem byla v Rokycanech na letišti, kde hráli, tehdy legendární Rybyčky 48. Ale protože mi bylo 13, byly tam semnou a s kamarádkou naše mámy, takže to moc free nebylo. Ale i tak jsem si toho užila.
Jinak na posledním koncertu jsem byla vloni v létě, když v Praze hrála Lindsey Stirling. To je moje srdcovka ♥

Reply
Ad Gundová 10.8.2016 at 10:58

Muselo to byt super 🙂
Aďulik Sun

Reply

Leave a Comment