Home Průvodce křížem krážem po Portimau – tip na ideální dovolenou pro všechny

Průvodce křížem krážem po Portimau – tip na ideální dovolenou pro všechny

written by Natálie Kotková 26.8.2017

Po Maledivách vám jdu ukázat krásy i bližší destinace – Portimaa v Portugalsku! Budou o něm dva články. V tomto vám ukážu celou tu oblast, kde jsme byli s pár tipy, jak neskončit na přeplněné pláži a jak lze objevovat krásy jenom procházkama! Je to tam prostě nádherný! Určitě vám bude jasné, proč je to ideální místo na dovolenou!

#TheNattinessLook

plavky: Asos / kraťasy: Calzedonia / klobouk: Brixton / brýle: ZARA / řetízky na krku : H&M a Stradivarius

 

UBYTOVÁNÍ

Začala bych klasicky hotelem. Bydleli jsme v hotelu AMARILIS. Jeli jsme tam na last-minute, kdy v ceně bylo i all-insclusive. Mysleli jsme si, že to nevyužijeme, ale nakonec tam připravovali jídlo naprosto famózní, že to jsme se většinou na hotel vrátili najíst. Bylo to naprosto bezproblémové. Hotel byl totiž 350 m od pláže, takže menší procházkou na vytrávení jste byli zpátky na hotelu. A člověk nemusel utrácet za jídlo na pláži extra. Ten hotel určitě doporučuju. Byla tam příjemná obsluha, krásná zahrada a pokoj jsme měli hezky uklizený. Byl to tedy apartmán s kuchyňkou, takže to byl prostě bejvák :D.

PLÁŽ – ROZCESTNÍK

Od pláže byl hotel tedy kousíček. Ve videu jsem vám udělala takovou video cestu (video zde, od 10:15 minuty). Každopádně jsme šli kolem obchůdků, hlavní pěší zóny a vyšli jsme podle mě přesně uprostřed pláže. Nejprve vás vezmu na pravou část a pak vlevo do Mariny a takové té “luxusnější” a sportovnější části.

Pláž se tedy jmenuje Rocha Beach a je to jedna to ohromná pláž! Také jedna z pláží, kterou najdete ve většině seznamů, kde doporučují evropské pláže. Už chápu proč. Ono se totiž na fotkách zdá, že tam jsou všude samí lidé, člověk nemá soukromí a nehne se tam. Celkově mi přišlo Portimao špatně “promované” 😀 nenacházela jsem moc hezké fotky a když jsem tam jela, tak jsem si nebyla jistá, jak to tam bude vše vypadat a probíhat. O to víc jsem byla nadšená jak to jen nejvíc jde! Dobrá. Ta pláž bývá přeplněná. Ale to jen lidma, kteří nejsou ochotní popojít pár metrů na soukromější pláž. Vždy ty největší části pláže byla přeplněná lidma. Nechápali jsme proč. My to vždycky procházeli a bylo plno míst, kde bylo s námi třeba dalších 5 lidí. Takže soukromí je v pohodě, stačí popojít. Určitě je super najít nějaké místečko u útesů, můžete se tam schovat do útesů a je tam i menší pravděpodobnost, že vám někdo prošacuje tašky :). Ta pláž je nádherná, jak ji lemují útesy, ve kterých jsou ještě vidět obtisky mušlí a různých mořských živočichů, jak je jedině zlatavá a voda neskutečně čistá. Dopoledne trošku studenější (prostě Atlantik), ale osvěžení ideální!

 

(Fotky ve vodě jsem fotila Olympus TG-5, to je podvodní sportovní foťák)

#TheNattinessLook

triko: Mango

Na co se možná připravte je chození nahoru a dolů po schodech. Má to výhodu, že si můžete dát navíc tu zmrzku (o které píšu ke konci článku), ale někdy jsem byla poněkud líná :D. Stojí to ale za to přes den měnit místa, ať vidíte víc. Ty výhledy jsou neskutečný a ležení celý den na pláži nebylo nic pro nás. Jak se to říká, k hezkýmu zadku stačí vyjít tisíce schodů! 😀

My si nejvíc oblíbili část přesně mezi Rocha Beach a jejím koncem – Vau Beach. Tam byla taková část, kde moc nikdo nebyl a ty kameny ve vodě to tam úplně zmalebňovaly. A po pár vstupech do vody i víte, kde ty kameny jsou schovaný i pod vodou :D. Bylo super si ty cesty na pláž střídat. Někdy jít právě dole po pláži a prolézat těmi útesy. A jindy zase projít horní vyhlídky a kochat se výhledy třeba z té terasy, co je níže na fotkách, keříky a prostě tím vším! Myslím, že vám ani nemusím říkat, jak to tam všecho těma rostlinkama vonělo! Pro mě charakteristická vůně této dovolené. Nejradši bych si jí nějak uchovala v lahvičce :D.

#TheNattinessLook

červené plavky i bílá košile: ASOS / brýle: Reserved / žabky: Humanic

#TheNattinessLook 

klobouk: Brixton

Na tu Vau Beach vás vezmu v příštím článku, protože byla něčím speciálním! Teď ale z toho prsotředku pláže na druhou stranu – směr Marina! To jsme si jednou totiž udělali takovou “menší” 6hodinovou procházku. Chtěli jsme jít do Mariny, protože odtamtud vyplouvali ty plavby a prostě toho obhlédnout co nejvíce! A tam to bylo zase úplně jiné než směrem na Vau Beach!

Je to tam takové, no, civilizovanější. Pláž tam samozřejmě pokračuje, ale je tam více obchůdků a domků. Je vidět, že tam míří asi více zaopatření lidé, kteří tam mají zakotvenou jachtu. Je tam také velký party house, kde jsme šli jednou kolem i večer a bylo to jen na pozvánky a vyhazovači byli v oblecích :D. Říkala jsem si, jak by se mi vysmáli, kdybych za nima takhle vyplážovaná za nima přišla, že jsem nějaká Misska :D.  Upřímně, byla jsem šťastnější takhle vyplážovaná, na procházce bez nějaké party. Na to mě neužije extra ani v Praze, natož na dovolený. S taťuldou máme rádi korzování po pláži a večer procházky po promenáde s nějakým tím pitíčkem v ruce. Na pohodu. Maják je takový poznávací bod, kde se tohle všechno děje. Je tam taková sportovnější pláž, kde lidé veřejně cvičí podle předcvičovatele, běhá se tam po pláži a (pro mě) hlavně surfuje!

Tohle jsou ty obchůdky, restaurace s trochu vyšším cenovým rozpětím, ale na procházku to tam je hezký a dokonce tam byla nějaká organic, vegan whatever more restaurace. Tam měli smoothiečko, takže tomu jsem neodolala z toho všeho. Byly tam ale i normální restaurace, kde je hezký večer na večeři posedět u té mariny. Má to svoje kouzlo.

Tohle je jedna ze surfařškých škol, které tam jsou. Já si ji vybrala podle recenzí na internetu a byli fakt milý. Koukli se pro mě, jaké mají být vlny a chtěli mě s taťkou a pár dalšíma lidma odvést na západ, kde měli být vlny. Nakonec ten den, co jsme měli jet byly vlny obrovský, že řekli, že nám stačí ty na Rocha Beach. Docela jsem se na ten západ těšila, protože to tam vypadá úplně jinak, je to tam zase takové divočejší a měla tam být i Janča. Ta tam nakonec ten den surfovala a psala mi, že jsou tam neskutečný bomby, že je dobře, že jsem nejela 😀 Ten jeden den, co jsme měli v našem plánu zrovna tedy nějaké vlnečky přišly. Byly ale ultra vtipný, protože se dělaly hlavně u břehu, kde nebyla už moc žádný hloubka. Člověk tak na prkně jezdil mezi lidma, kteří byli po pas ve vodě :D. Ale byla jsem nadšená, že jeden den vyšel, taťulda si na surf taky sednul a byl to další skvělý den. No, tam byl každý den úžasný!

#TheNattinessLook

Košile: ZARA / kraťasy: Topshop / žabky: Beltissimo

 

Jo a u té Mariny, kde jsme začínali tu naši xhodinovou procházku, měli zajímavé sochy. Někdy jsme si říkali, co tím asi chtěli říct 😀 .

Takhle se brousí mramor!

Jak jsem říkala, že se jde procházet buď na pláži nebo na horní promenádě, tak cestou z Mariny je ještě jedna cesta  přímo pod útesy u pláže. Jsou tam takové ty menší restaurace, které jsou v noci hezky osvícené. Zase to tam člověk objeví jinak.

Co se týká města/centra/promenády, tak to bylo snad místo s nejvíc zmrzkama na jednom místě. Nešlo tomu odolat, i když už moc zmrzlinám neholduju. Už fakt jen na cestách. Nejvíc mi chutnala u “surfujícího tučňáka” (měli ho v obrázku), ale v podstatě byly všechny podobné. Tohle byla italské místo a když byste tam byli, tak to bylo blízko u Sparu. Na promenádě bylo jinak klasicky plno restaurací všeho druhu, barů, obchůdků a pouličních umělců. V noci to tam docela žilo, jako nemyslím divoce, ale lidi se tak procházeli a bavili se. My to s taťkou zbožňujeme. Jednou večer jsme skončili i v jednom irském pubu, kde hrála živá hudba, kluk s kytarou čistě akusticky a my tam prostě jen poslouchali jeho koncert. Já nevím, prostě tam musíte jet a poznat to taky! 😀 

Tak to by bylo z Portimaa pro tento článek vše a v příštím vám povím něco o aktivitách, co tam podniknout – mimo to procházení! Mějte se krásně!

 

2 comments

buying cialis online reviews 1.12.2021 at 20:19

Wonderful goods from you, man. I have understand your stuff previous to and
you are just extremely magnificent. I really like what you’ve acquired here, really like what you
are saying and the way in which you say it. You make it entertaining and you still care for to keep it smart.
I can’t wait to read far more from you. This is really a
wonderful website.

Reply
cialis generic name 6.2.2022 at 0:49

Hi there, all is going well here and ofcourse every one is sharing data,
that’s in fact good, keep up writing.

Reply

Leave a Comment