Home První WAKEBOARDING | aneb můj rekord v počtu placáků obličejem o hladinu vody (a soubor se včelama)

První WAKEBOARDING | aneb můj rekord v počtu placáků obličejem o hladinu vody (a soubor se včelama)

written by Natálie Kotková 12.9.2015

Dnes jsem zůstala v Hradci a to kvůli jednomu úplně super důvodu – jdeme znovu na Wakeboardy! Ano, je trochu zima. Ano, měla jsem být na cestě do Florencie a úplně původně na akci od FashionTV, ale život je změna a tak trochu adrenalin. Jeho hladinu si jdu tedy dnes opět doplnit! Pro vás mám ale na mém YouTube The Nattiness (zde) vlog z mého úplně prvního pokusu se tenhle sport naučit. Myslím, že se docela pobavíte, moje “držkopády” byly opravdu do rubriky “Borec nakonec”!

Jeli jsme wake s bráchou poprvé vyzkoušet a hned nás nadchnul. Je to něco mezi snowboardem, surfem, skatem a prostě všech board sportů zároveň. Ty mi nenechají spát a hrozně moc mě baví. Teprve se vše učím, protože jsem odmalička byla věrná jen tancování a mimo snowboard jsem byla neustále v tělocvičně a soutěžích. Potom přišel surf, kterému jsem propadla a longy a teď wakeboardy. Co si ještě pro mě tahle “komunita” chystá? Baví vás tyhle sporty?
Mimo ten samotný sport se mi právě líbí lidi kolem něj. Všichni jsou hned velký kámoši, parta a hlavně jsou aktivní, vtipný a prostě pro každou tu srandu. S takovými lidmi si hned zvyknete trávit čas – mě osobně to hrozně nabíjí. A upřímně, víc než chození po městě na kafíčka, toho jen s mírou. Chce to nějak probalancovat! 
A teď už jen k samotnému prvnímu pokusu o wakeboarding. Já si myslím, že v tom videu toho je vidět docela dost, možná i víc, než jsem původně chtěla, ale řekla jsem si, ať se zasmějete. Na druhou  stranu je tam pěkně vidět, že to není zase tak těžké se tu jízdu naučit, stačí si to jen párkrát zkusit a párkrát si dát menší facku o vodu do obličeje, natáhnout si rameno, hodit si pár parakotoulů (aniž byste chtěli) a já konkrétně byla specialista na “tučňáka”, kdy jsem se prostě lana držela a letěla jsem břichem nad vodou, na kterou jsem po tom krásně dala placáčka a vyzulily se mi ty o tři čísla větší botky. Jsem asi blázen, ale mě to prostě bavilo! Hlavně to bylo tím, že se vám tam nikdo nevysmíval. Každý jednou začínal a nikdo si na nic nehrál. Naopak vám suprově radili a dávali tipy! 
Jeden tip byl třeba ohledně toho, že se na wakey nosí přes neopren kraťasy. Dobrá, přeci neporuším dresscode, tak jsem obětovala tyhle moje šedý oblíbence z Brandy Melville. Akorát jsem nakonec vypadala spíš jako v sukýnce, ale to prý nevadilo. Hlavní byla helma, vesta a neoprén. Pokud půjdete, tak si určitě vždy vezměte helmu! Já jsem tam měla pár pádů, kdy mě opravdu rozbolela hlava :D.
Nejlepší na tom je to, že když spadnete v té druhé zatáčce, tak musíte doplavat až úplně zpátky, což někdy vzalo třeba i půl hodiny, takže já jsem vždy zmizela a objevila se až za nějakou dobu udýchaná, uchozená, ale za to opět plná elánu zkusit to znovu a znovu á znovu. Nakonec se hlavně brácha dost rozjezdil a já, no, oproti začátku, také. Jsem zvědavá, jestli dnes na to navážu nebo budu opět začínat od znovu, jako bych nikdy dřív nebyla. 
Každopádně to bylo ve Stráži pod Ralskem příjemný a hrozně moc mě to nabilo enrgií, i když už neovládáte ke konci tělo. Vzpomínala jsem taky na to, jak jsem tam jezdila jako malá a před pár lety i na tu jejich vyhlášenou zmrzlinu se zvláštnimi příchutěmi. Takže pokud vás nechytne wakeboarding, tak si můžete skočit tam. Myslím si ale, že by se vám to mohlo líbit a pokud už jezdíte, tak klidně přijímám jakékoliv tipy a rady! A snad dnes přijedu celá! Mějte se krásně!

2 comments

►Nadush 12.9.2015 at 6:15

Super fotky ! 🙂
my blog : THE COLORFUL THOUGHTS

Reply
Ad Gundová 12.9.2015 at 7:12

Musel to byť skvelý zážitok 🙂 To by som chcela skúsiť … pekné fotky 🙂
http://www.aduliksun.blogspot.sk

Reply

Leave a Comment